Galatasaray Taraftarları Derbi Galibiyetini Taksim'de Coşkuyla Kutladı

Galatasaray Taraftarları Derbi Galibiyetini Taksim'de Coşkuyla Kutladı

Galatasaray'ın kendi sahasında Beşiktaş'ı 2-0 yenmesinin ardından, binlerce Galatasaraylı taraftar Taksim Meydanı'nda galibiyeti coşkuyla kutladı.

Galatasaray Taraftarları Derbi Galibiyetini Taksim'de Coşkuyla Kutladı

Galatasaray'ın  kendi sahasında Beşiktaş'ı 2-0 yenmesinin ardından, binlerce Galatasaraylı taraftar Taksim Meydanı'nda galibiyeti coşkuyla kutladı.

Süper Lig'in bitmesine bir hafta kala, Galatasaray'ın kendi evinde Beşiktaş'ı 2-0 yenmesinin ardından, binlerce sarı-kırmızılı taraftar sokaklara döküldü.

Beyoğlu'nda maçı izledikten sonra, İstiklal Caddesi üzerinden dev sarı-kırmızı bayrak ve meşaleler eşliğinde yürüyen binlerce Galatasaray taraftarı Taksim Meydanı'nda toplandı.

Alanı dolduran sarı-kırmızılı taraftarlar hep bir ağızdan tezahüratlar ve marşlar söyledi.

Bu sırada, camiden ezan okununca, taraftarlar sevinç gösterilerine kısa bir süre ara verdi. Ezanın bitmesinin ardından taraftarlar kutlamalara yeniden devam etti.

Meydanda meşaleler yakan ve çalınan davul eşliğinde sevinç gösterileri yapan binlerce Galatasaray taraftarı, ligin bitimine bir hafta kala elde edilen derbi galibiyetini doyasıya kutladı.

Bu arada, İstiklal Caddesi'nde çalışan "Nostaljik Tramvay"ın meydanı dolduran taraftarlar nedeniyle güçlükle ilerlediği görüldü.

Polis ekipleri ise Taksim'deki Cumhuriyet Anıtı çevresinde güvenlik önlemi aldı. - İstanbul

Kaynak: DHA