Galatasaray Ribery'den Vazgeçmiyor

Galatasaray, Uluslararası Spor Mahkemesi'nin (Cas) Fransız Oyuncu Franck Ribery ile İlgili Verdiği Karara Rağmen, Marsilya Kulübü'nden Para Alabilmek İçin Yeniden UEFA'ya Başvurdu.

Galatasaray Ribery'den Vazgeçmiyor

Galatasaray, Uluslararası Spor Mahkemesi'nin (CAS) Fransız oyuncu Franck Ribery ile ilgili verdiği karara rağmen, Marsilya Kulübü'nden para alabilmek için yeniden UEFA'ya başvurdu.

Galatasaray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin İsviçre'ye giderek, Ribery'nin davasında yeni bir dosya başlattı.

UEFA kurallarını çok iyi bilen futbol adamlarından biri olan Sezgin, Galatasaray lehine yeni belgeler elde ederek Ribery davasını yeniden görüşülmesini sağlayacak. Sezgin, Galatasaray'ın Ribery konusunda kesinlikle haksız yere madur edildiği savunarak, Marsilya Kulübü'nden en azından futbolcunun eski kulübü Metz'ea ödenen 1 milyon 750 bin euro bonservis parasını geri almaya çalışıyor. Bugün gizlice İsviçre'ye giden Adnan Sezgin UEFA'ya bir kezk daha resmi başvurusunu yaptı.

Bu arada 7 Temmuz 22 Temmuz tarihleri arasında gelecek sezonun hazırlıklarını Almanya ya da Hollanda'da yapacak olan Galatasaray'ın İsviçre'de düzenlenecek bir turnuvaya da katılacağı öğrenildi.

Kaynak: DHA