Galatasaray, Ligin İkinci Yarısına Galibiyetle Başladı

Turkcell Süper Lig'in 18. Haftasında Galatasaray, Cezası Nedeniyle Seyircisiz Oynadığı Maçta Sahasında Ankaraspor'u 2-0 Mağlup Etti. Sarı-kırmızılılar, Aldığı Bu Galibiyetle Lider Fenerbahçe ile Arasındaki Puan Farkını 5'e İndirdi.

Galatasaray, Ligin İkinci Yarısına Galibiyetle Başladı

Turkcell Süper Lig'in 18. haftasında Galatasaray, cezası nedeniyle seyircisiz oynadığı maçta sahasında Ankaraspor'u 2-0 mağlup etti. Sarı-kırmızılılar, aldığı bu galibiyetle lider Fenerbahçe ile arasındaki puan farkını 5'e indirdi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, maçtan sonra yaptığı açıklamada, seyircisiz maçların tatsız geçtiğini belirterek, "Taraftarımız bundan sonra daha dikkatli olacak ve seyircisiz maç cezası almayacağız" dedi. Hakan Şükür'ün attığı golden sonra futbolcuların yaptığı farklı gol sevinciyle ilgili soruya Başkan Canaydın, "Bu gece her şey güzel oldu, güzel bitti" cevabını verdi. Başkan Canaydın, lider Fenerbahçe ile puan farkının 5'e düştüğünün hatırlatılması üzerine de, "Lig çok uzun, daha 16 maç var. İnşallah rakibimizi yakalayacağız" ifadelerini kullandı.

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat ise, ligde 16 hafta daha oynanacağını kaydederek, "Çok şey değişir. Şampiyonluğun en büyük adayıyız. Aramızda 2 puan fark var. Bu fark herhalde 16 haftada kapanır" şeklinde konuştu.

Bir basın mensubunun 'Fenerbahçe'nin puan kaybedeceğini söylemiştiniz. Yaptığınız tahminler hep tutuyor. Bunu neye bağlıyorsunuz?' şeklindeki sorusunaysa Polat, "İçime doğuyor. Sezonun ikinci yarısı başlarken takımların özellikle büyük takımların ortaya iyi futbol koymalarını beklemiyorum. Bugün çok tatmin edici değildik ama önemli olan 3 puanla iyi başlamaktı" cevabını verdi.

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets de, maç sonrasında düzenlediği basın toplantısında seyircisiz bir maçı kazasız atlattıkları için çok mutlu olduğunu söyledi. Seyircisiz bir maçın balıksız deniz gibi olduğunu ifade eden Belçikalı teknik adam, "Seyircisiz bir maç oynamak, sanki balıksız deniz gibi. Ümit ediyoruz ki, bu son olur. Çünkü taraftarımıza çok ihtiyacımız var'' dedi.

Takımının özellikle maçın ilk yarısında sergilediği futbolu beğendiğini kaydeden Gerets, "Maçta bir dönem de yorgunluk hissedildi. Futbol o kadar değişik bir oyun ki ikinci golün ardından aynı futbolcular daha atak oynamaya başladılar. Basit bir şekilde bu durumu anlatmak mümkün olmuyor'' diye konuştu.

Gerets, Fenerbahçe ile puan farkının 5'e düştüğünün hatırlatılması üzerine ise, "Puan farkı düştü diye şampiyonluk şansının daha arttığını söylemek mümkün değil. 5 puan da az değil ama 7'den daha az tabii. Eğer bir takım 7 puan gerideyse öndekinin şansı daha yüksektir. Ama sonuna kadar şampiyonluğu kovalayacağımızı ve şampiyonluğa inandığımızı anlamanız gerekiyor. Çünkü zor olduğu için başaramayacağımızı söylememiz mümkün değil" ifadelerini kaydetti.

Hasan Şaş'ı Ankaraspor maçında ilk 11'de tercih etmesinin sorulması üzerine de Belçikalı çalıştırıcı, "Hafta içindeki çalışmalarımızda 3 oyuncu üzerinde deneme yaptık. Hasan Şaş, Ayhan ve Carrusca. Basın unutabilir, ama ben hoca olarak unutmuyorum. Geçen sezon çok iyi maçlar çıkartıp, başarılarımızda en büyük emeği olan oyunculardan biriydi Hasan Şaş. Onun yerine oynamak isteyen oyuncuların, ondan en az yüzde bir daha iyi olmaları gerekiyor" şeklinde cevap verdi.

Bu arada, maçın ikinci yarısında sakatlanarak oyundan çıkan Hakan Şükür'ün kaburgasında çatlak olduğu şüphesiyle hastaneye götürüldüğü öğrenildi.

Ankaraspor karşısında Galatasaray'ın ikinci golünü atan Sabri Sarıoğlu, maçtan sonra yaptığı açıklamada, kendisini geliştirmek için çok çalıştığını belirterek, "Sakatlığım geçti ama beni biraz etkiledi. Daha iyi olup, takımıma daha faydalı olacağım" dedi.

Sarı-kırmızılı futbolculardan Ayhan Akman ise, ligde her şeyin sıfırdan başladığını kaydederek, "5 puanlık farkı sıfır kabul ediyoruz. Problem değil. Ali Sami Yen'de oynayacağımız bir maç var. Onu da alırsak, geriye 1 maç kaybı kalıyor" diye konuştu.

(EYB-EYB-KÇ-RO-S)

Kaynak: İHA