Galatasaray Kulübü'nden 'Başarıya Giden Adımlar' Gecesi

Galatasaray Kulübü, Engelli Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ve Engelli Vatandaşlar İçin 'Başarıya Giden Adımlar' Adıyla Bir Gece Düzenledi.

Galatasaray Kulübü'nden 'Başarıya Giden Adımlar' Gecesi

Galatasaray Kulübü, engelli tekerlekli sandalye basketbol takımı ve engelli vatandaşlar için 'Başarıya giden adımlar' adıyla bir gece düzenledi.

Swissotel'de basına kapalı olarak gerçekleştirilen gecede Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kızıl, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, yönetim kurulu üyeleri, Sarı-kırmızılı futbolculardan Arda Turan, Ümit Karan, Volkan Yaman ve kaleci Aykut Erçetin ile Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener de hazır bulundu. Gece öncesinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, sosyal sorumluluk gereği engelli vatandaşların engellerini ortadan kaldırıp, onları toplumun içinde aktif ve üretken vatandaşlar haline gelmelerini sağlamak gerektiğini belirterek, "Engelli vatandaşlarımıza spor yapabilme imkanı vermeliyiz. Galatasaray Kulübü olarak, tekerlekli sandalye basketboluna çok önem veriyoruz. Tüm kulüplerin de engelli vatandaşlara spor yapma olanağı sağlaması gerekiyor. Ezeli dost, ebedi rakibimiz Fenerbahçe'nin de bu konuda aktif olmasını arzu ediyoruz. İki kulübün ortaya koyacağı rekabet ilgiyi artıracak, diğer kulüpleri ve vatandaşların da bu konuda daha hassas davranmalarını sağlayacaktır" diye konuştu. Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nın 3. sezonu olduğunu ve şu ana kadar hiçbir takıma yenilmediğini ifade eden Polat, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde grubunu bitiren tekerlekli sandalye basketbol takımının kupayı kaldıracağına inandığını kaydetti.

Türkiye Engelliler Spor Yardım ve Eğitim Vakfı (TESYEV) Başkanı Yavuz Kocaömer ise, sporun engelli insanların toplumla kaynaşması için çok önemli olduğunu belirterek, Galatasaray Tekerlekli Basketbol Takımı'nın Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde kazanacağı şampiyonluğun en az futbol takımının kazandığı UEFA Kupası kadar değerli olduğunu ifade etti.

Gecede Adnan Polat, Serdar Bilgili, Sezen Aksu, Beyazıt Öztürk, Çiğdem Yapanar, Mehmet Güleryüz, Salih Memecan ve Dilara Endican'ın engelli sporcuları düşünerek tasarladıkları eserler açık artırmayla satışa sunulacak. Gecede elde edilecek gelirin bir bölümünün Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'na aktarılacağı, bir bölümüyle de engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye satın alınarak dağıtılacağı bildirildi.

(İY-İY-OK-S)