Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Toplantısı

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı ve Seçimli Olağan Genel Kurulda Başkan Adayı Olan Adnan Polat, Önlerinde Zorlu 2 Yılın Bulunduğunu ve 25 Milyon Dolar'lık Nakit Açığı Kapatamamaları Durumunda Sıkıntılı Bir Şekilde, Günlük Yaşayacaklarını Söyledi.

Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Toplantısı

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı ve seçimli olağan genel kurulda başkan adayı olan Adnan Polat, önlerinde zorlu 2 yılın bulunduğunu ve 25 milyon Dolar'lık nakit açığı kapatamamaları durumunda sıkıntılı bir şekilde, günlük yaşayacaklarını söyledi.

Galatasaray Kulübü'nün Aylık Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşan Adnan Polat, kendisine başkanlık görevinin verilmesi durumunda en iyisini yapmaya çalışacağını belirterek, "Ancak önümüzdeki 2 yıl pembe olmayacak. Zorlukların, sıkıntıların olacağı 2 yıl olacak. Galatasaray'ın mevcut mal ve insan varlığı, zorlukların üstünden kolayca gelebilir. Yeter ki, kulübümüzde erozyona uğrayan birlikteliği tesis edelim" dedi.

Sarı-kırmızılı kulüpte mali sıkıntıların sürdüğünü kaydeden Polat, "Bunu bire bir yaşıyorum. Son 2 sene bizim için mali açıdan zor bir dönemdi. Bu dönemde başlattığımız idari reformu devam ettireceğiz. Tüm şirketlerimiz halen uluslararası bağımsız denetimden geçmektedir. Burada eksik kalan, Galatasaray Kulübü'nün de aynı şekilde denetlenmesiydi, bunu da yeni dönemde yaptık" ifadelerini kullandı.

Adnan Polat, Sarı-kırmızılı kulübün 25 milyon Dolar nakit açığı bulunduğunu dile getirerek, "Yönetime gelir gelmez taze öz kaynak koymalıyız. Bu da 25 milyon dolar. Bunu koymazsak sıkıntılı bir şekilde, günlük yaşamak zorundayız. Bunu sağlamazsak, parayı düşünmekten başka iş yapamaz hale gelirsiniz. Bunu saklamak yerine, açık açık konuşmalısınız. 24 Mart sabahı bu ihtiyaç orada hazır bekliyor olacak ve bu sorunu ortadan kaldırmak zorundasınız" şeklinde konuştu.

"SEYRANTEPE YÜRÜYOR, GECİKME YOK" Seyrantepe Stadı'nın inşa aşamasına geçmesiyle birlikte VIP koltukları ve locaların satışına başlayacaklarını anlatan Polat, "Bir banka ile 5 yıllık kombine biletine kredi vermesi için anlaştık. Buradan 250 milyon dolar gelir elde edebiliriz. Hesabımızda yüzde 100 yanılsak bile 125 milyon dolar kazanabiliriz. Seyrantepe yürüyor, gecikme yok. Mimarlar Odası'nın imar planı iptali var. Ama Mimarlar Odası'nın İstanbul'un her yerinde böyle davaları var. Hukukçular sorun olmayacağını söylüyor" ifadelerini kullandı.

Adnan Polat, Riva arazisi ile ilgili her türlü yetkiyi kongreden aldıklarını da hatırlatarak, "Riva arazisinin değeri, 2 sene içinde yüzde 50 artarak 150 milyon dolara çıktı. Biz biraz daha direnip bu araziyi elimizde tutsak, kesinlikle daha yüksek rakamları alabiliriz. Önümüzdeki dönemde yapmalıyız, çünkü iki şirketin birleşmesi, banka borçların kapanması lazım. Riva geliriyle sportif faaliyetlere de kaynak aktarmayı düşünüyoruz" dedi.

Başkan adaylığından çekilen Adnan Öztürk ve Taner Aşkın'la son günlerde görüşmelerinin olduğunu belirten Polat, "İkisi de seçilmemiz halinde maddi, manevi destek vereceklerini belirttiler. Bu benim için çok önemli" diye konuştu.

Bu arada, Galatasaray'da Divan Kurulu başkanlık seçimi 9 Nisan Çarşamba günü yapılacak. Divan Kurulu başkanlığına, halen başkanlık görevini yürüten İrfan Aktar ile Anıl Büyükeroğul ve Yılmaz Toköz aday oldu. Toplantıda, renk seçimi de yapılırken; İrfan Aktar kırmızı, Anıl Büyükeroğul sarı ve Yılmaz Toköz de gri rengi çekti.

(EE-KÇ-S)

Kaynak: İHA