Galatasaray'ın Yıldızları Halı Sahada Oynadı

Galatasaray'ın Yıldızları Halı Sahada Oynadı

09.12.2016 16:40 | Son Güncelleme: 09.12.2016 16:40
Galatasaray'ın Yıldızları Halı Sahada Oynadı

GALATASARAYLI futbolcular Selçuk İnan, Semih Kaya ve Hakan Kadir Balta ile Çin Süper Ligi takımlarından Bejing Guoan'da devam eden milli futbolcu Burak Yılmaz, Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneğinin (ÇABA) Florya Gençlik ve Çocuk Destek Merkezi'ndeki halı sahasının açılışına katıldı ve...

GALATASARAYLI futbolcular Selçuk İnan, Semih Kaya ve Hakan Kadir Balta ile Çin Süper Ligi takımlarından Bejing Guoan'da devam eden milli futbolcu Burak Yılmaz, Çağdaş ve Bağımsız Yardımlaşma Derneğinin (ÇABA) Florya Gençlik ve Çocuk Destek Merkezi'ndeki halı sahasının açılışına katıldı ve daha sonra birde mini halı saha maçı yaptılar.. Kötü koşullarda yaşayan ya da çalışan çocukların ve gençlerin, barınma ve rehabilitasyon ihtiyaçlarını karşılayarak daha iyi şartlarda yaşamalarına yardımcı olmak amacıyla kurulan merkezde Bakırköy Belediyesi'nin de desteğiyle çocukların spor yapabilmeleri için halı saha kuruldu.

BÜLENT KERİMOĞLU DA OYNADI

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Burak Yılmaz, Selçuk İnan, Semih Kaya ve Hakan Kadir Balta, çocuklarla futbol maçı yaptı. Futbolcular, çocukların ve dernek gönüllülerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Başkan Bülent Kerimoğlu, "Emeği geçen ÇABA Derneğine ve açılışa katılan futbolcu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Burada çocuklarımıza sadece eğitim, meslek edindirme ve kültür sanat etkinlikleri değil aynı zamanda sportif faaliyetleri alanları da oluşturduk. Çocuklar, basketbol, futbol, satranç ve masa tenisi oynuyor." diye konuştu.

SELÇUK: "HER ZAMAN ONLARIN YANINDAYIZ"

Galatasaray takım kaptanı Selçuk ise, "Çok önemli bir proje. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onlarla birlikte olmak da bizim için gurur verici. İnşallah bu çocuklar ileride ülkemizi çok iyi temsil edecek. Her zaman onların yanındayız." ifadelerini kullandı.

BURAK: "HEPİMİZ BURALARDAN ÇIKTIK"

Burak Yılmaz, "Hepimiz küçükken mahalle maçları yapardık. Taşta, toprakta ve çakıllı sahalarda oynardık. Kafamızı yarardık. Şimdi daha güzel ve güvenli bir yerde top oynayacak. Bu, onlar için bir başlangıç olsun. Onların hayata daha güzel devam etmeleri için elimizden ufak bir şey gelirse ne mutlu bize." diye konuştu. - İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title