Galatasaray'ın Yeni Başkanı Adnan Polat Oldu

Galatasaray Kulübü'nde Bugün Yapılan Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısında Adnan Polat, Açılan 12 Sandıkta Aldığı 2 Bin 148 Oyla Sarı-kırmızılı Kulübün 33. Başkanı Oldu.

Galatasaray'ın Yeni Başkanı Adnan Polat Oldu

Galatasaray Kulübü'nde bugün yapılan seçimli olağan genel kurul toplantısında Adnan Polat, açılan 12 sandıkta aldığı 2 bin 148 oyla Sarı-kırmızılı kulübün 33. başkanı oldu.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda yapılan genel kurulda 2 bin 724 delege katılırken, bu delegelerden 2 bin 653'ü oy kullandı. Kullanılan oylardan 216 oy geçersiz sayılırken, geçerli 2 bin 437 oyun 2 bin 148'ini alan Adnan Polat, Galatasaray Kulübü'nün 33. başkanı oldu. Diğer başkan adayı Nazım Durak 230 oy alırken, 183 kişinin de beyaz oy kullandığı belirtildi.

Sonuçların açıklanmasının ardından kürsüye gelerek genel kurul üyelerine hitaben bir konuşma yapan Adnan Polat, uzun yıllar önce hayallerini süsleyen bir rüyanın gerçek olduğunu belirterek, "Hala bu gerçeği bir rüya gibi hissediyorum. Galatasaray Kulübü Başkanı olmam, benim için hayatta alabileceğim en büyük, en şerefli unvan. Tüm projelerimizin en önemlisi Galatasaray'ın birlikteliğiydi. Galatasaraylılar'a bu birlikteliği göstermenin ilk meşalesinin seçimlere katılım olduğunu söylemiştim. Ve Galatasaraylılar bizim mesajımızı aldılar. Bugün beklenenin üzerinde bir katılım oldu. Tüm Galatasaraylılar'a gösterdikleri bu duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyorum. Bu birliktelik mesajının aynısının tribünlerde taraftarımıza yansımasını ve onların da yarın oynayacağımız maçta tribünlerde bu birlikteliği göstermesini çok arzu ediyorum. Yarın onu da göreceğimize inanıyorum. Bu oranda katılım ve aldığımız oylar, bize çok büyük bir sorumluluk da yüklüyor. Bu sorumluluğun bilinci içinde sizlere verdiğimiz sözleri Galatasaray geleneklerine, etiğine, örf ve adetlerine uygun olarak var gücümüzle gerçekleştirmeye çalışacağız. Ancak hep söylediğim gibi biz eğer bir başarı elde edeceksek, bunu camiamızın birlikteliği ve bizle beraber olması halinde yapabileceğiz. Onun için bizi yalnız bırakmayın" diye konuştu. Konuşmasının ardından yönetim kurulu üyelerini sahneye davet eden Adnan Polat, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte genel kurul üyelerini selamladı.

Bu arada, seçimde yalnızca başkanlıkla ilgili sayım yapılırken, yönetim kurulu ve diğer kurullarla ilgili sonuçların yarın belli olacağı ifade eldi.

(EE-RS-İY-OK-S)

Kaynak: İHA