Galatasaray'ın Şampiyonluğu Moskova'da Dev Bayrakla Kutlandı

Rusya'daki Galatasaray Taraftarları, Takımlarının Turkcell Süper Lig'deki 17. Şampiyonluğunu Dev Bir Binaya 250 Metre Uzunlukta Bayrak Asarak Kutladı.

Galatasaray'ın Şampiyonluğu Moskova'da Dev Bayrakla Kutlandı

Rusya'daki Galatasaray taraftarları, takımlarının Turkcell Süper Lig'deki 17. şampiyonluğunu dev bir binaya 250 metre uzunlukta bayrak asarak kutladı.

Turkcell Süper Lig'de 17. şampiyonluğuna uzanan Galatasaray'ın zaferi, dünyanın değişik coğrafyalarında olduğu gibi Moskova'da da kulüp taraftarlarınca coşkuyla kutlanıyor. Türkiye'nin Rusya'daki gururu sayılan ENKA şirketi tarafından inşa edilen Avrupa'nın en yüksek binası sayılan 270 metre yükseklikteki Moscow City Naberezhnaya Tower'a ENKA yönetimi tarafından 250 metre uzunluğunda ve 6 metre eninde dev Galatasaray bayrağı asıldı. Onlarca kilometre uzaklıktan bile Moskovalıların merakla izledikleri bayrak, bugün öğle saatlerinde rüzgarın da etkisiyle koparak yere düşerken, üzerinde "Champion Galatasaray" yazılı dev poster de kulenin hemen yanındaki inşaatın üzerinde asılı kaldı. Galatasaraylı taraftarlar, şampiyonluktan duydukları mutluluğu dile getirirken, bu sevinçlerini Ruslarla paylaşmak için Moskova'da Galatasaray bayrağı açtıklarını söyledi.

Bu arada Galatasaray'ın şampiyonluğu dolayısıyla Moskova'da şampiyonluk yemeği düzenleneceği de öğrenildi.

(AK-OYK-OYK-ÖZ-S)