Galatasaray'ın Şampiyonluğu Fethiye Sokaklarında Coşkuyla Kutlandı

Turkcell Süper Lig'in Son Haftasında Sahasında Gençlerbirliği Oftaşspor'u 2-0 Yenerek Şampiyonluğunu İlan Eden Galatasaray, Fethiye'deki Sarı-kırmızılı Taraftarları Sokağa Döktü.

Galatasaray'ın Şampiyonluğu Fethiye Sokaklarında Coşkuyla Kutlandı

Turkcell Süper Lig'in son haftasında sahasında Gençlerbirliği Oftaşspor'u 2-0 yenerek şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray, Fethiye'deki Sarı-kırmızılı taraftarları sokağa döktü.

Muğla'nın Fethiye İlçe Belediye Başkanı Behçet Saatcı, geçtiğimiz hafta kendisini makamında ziyaret eden manken Aysu Baceoğlu'na, "Galatasaray şampiyon olursa tüm Fethiye sokaklarında belediye hoparlörüyle Galatasaray marşı çaldıracağım" demişti. Bu akşam Galatasaray'ın ligdeki şampiyonluğunu ilan etmesiyle birlikte Başkan Behçet Saatcı sözünü tutarak, belediye hoparlöründen Galatasaray marşı çaldırdı. Koyu bir Fenerbahçeli olduğu bilinen MHP'li Başkan Saatcı'nın bu hareketine bir anlam veremeyen Galatasaraylı taraftarlar, şampiyonluğu kendi yöntemleriyle kutladılar. Eğlence mekanları ve salonları dolduran Galatasaray taraftarları, maçın bitiş düdüğüyle sokaklara döküldüler. Araçlarıyla konvoy oluşturan taraftarlar klakson çalarak şampiyonluk sevincini yaşarken, diğer taraftarlar da meşaleler ve marşlarla bu sevince ortak oldular. Fethiye'de şehir içindeki ana caddelerde yaşanan şampiyonluk kutlamaları trafiği saatlerce aksatırken, bazı vatandaşlar bu duruma tepki gösterdiler.

(FD-MFS-CC-S)

Kaynak: İHA