Galatasaray'ın Kolombiyalı Kalecisi Mondragon: Fenerbahçe Puan Kaybettiği Sürece Şampiyonluk Yarışı Devam Edecek

Galatasaray'ın Kolombiyalı Kalecisi Mondragon, Fenerbahçe Puan Kaybettiği Sürece Şampiyonluk Yarışının Süreceğini Açıkladı.

Galatasaray'ın Kolombiyalı Kalecisi Mondragon: Fenerbahçe Puan Kaybettiği Sürece Şampiyonluk Yarışı Devam Edecek

Galatasaray'ın Kolombiyalı kalecisi Mondragon, Fenerbahçe puan kaybettiği sürece şampiyonluk yarışının süreceğini açıkladı.

Beşiktaş maçınında sakatlanan tecrübeli kaleci, bugün öğleden sonra Acıbadem Hastanesi'nde MR çektirdi. Mondragon, burada basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Sarı-kırmızılı takımın şampiyonluk yarışında Beşiktaş derbisini kaybederek yara aldığının hatırlatılması üzerine Mondragon, "Fenerbahçe'de dün puan kaybetti. O zaman şampiyonluk yarışı devam ediyor demektir. Bu yıl şampiyonluk hediye gibi. İnşallah daha iyi oynarız ve şampiyon oluruz." dedi.

Beşiktaş ile oynanacak zorlu maç öncesi bazı medya organlarında yer alan 'takım içinde huzursuzluk var' şeklindeki haberlerin sorulması üzerine Mondragon, "Ben oyuncuyum birşey görmedim. Takım içinde herhangi bir sorun yok. Atmosfer oldukça iyi. Ne zaman takım biraz kötüye gitse böyle haberler çıkıyor." diye cevap verdi.

Sarı-kırmızılı takımda 3.5 yıldır forma giyen ve neredeyse hiç sakatlık geçirmeyen Mondragon, bu sürecin kendisine oldukça zorlu geleceğini söyledi. Mondragon, maç gününden sonra biraz daha iyileştiğini belirterek, "Bugün biraz daha kendimi iyi hissediyorum ama tüm sonuçlar MR sonunda belli olacak. Benim arkamda oldukça iyi iki tane kaleci var. Aykut ve Fevzi oldukça iyi kaleciler, benim yokluğumu aratmazlar. Kim oynarsa oynasın bir sorun olmaz" diye konuştu.

Mondragon, Aykut ve Fevzi'nin Galatasaray'da az forma şansı bulmalarına rağmen değişik milli takımlarda yeterince forma giydiğini ve tecrübeli olduklarını kaydetti.

Kaynak: DHA