Galatasaray, Gaziantepspor'dan 1 puanı güçlükle kopardı: 1-1

Turkcell Süper Lig'in 11. haftasında Kamil Ocak'ta oynanan Gaziantepspor-Galatasaray maçı karşılıklı atılan gollerle 1-1 sona erdi. Gaziantepspor yönetimi ve teknik heyeti, Galatasaray-Gaziantepspor maçının hakemi Yunus Yıldırım'a ateş püskürdü. Maç sonrası gazetecilere açıklama yapan İbrahim Kızıl, Sivaspor ve Beşiktaş maçında da kendilerinin aleyhinde kararlar verildiğini belirterek, "Ya bu i...

Galatasaray, Gaziantepspor'dan 1 puanı güçlükle kopardı: 1-1

Turkcell Süper Lig'in 11. haftasında Kamil Ocak'ta oynanan Gaziantepspor-Galatasaray maçı karşılıklı atılan gollerle 1-1 sona erdi. Gaziantepspor yönetimi ve teknik heyeti, Galatasaray-Gaziantepspor maçının hakemi Yunus Yıldırım'a ateş püskürdü. Maç sonrası gazetecilere açıklama yapan İbrahim Kızıl, Sivaspor ve Beşiktaş maçında da kendilerinin aleyhinde kararlar verildiğini belirterek, "Ya bu işlerin düzeltmeleri lazım ya da yapamıyorlarsa s... olup gitsinler." dedi.

FELDKAMP: "İSTEDİĞİMİZ ELDE ETTİK DİYEBİLİRİM"

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, mücadele ile oyunun içine dönmeyi bildiklerini belirtti.

Çok zor bir kupa maçı ve deplasman maçını geride bıraktıklarını belirten Alman çalıştırıcı, "Aslında istediğimizi elde ettik diyebilirim. Oyunu yönlendiremedik. Rakibimiz biz açıldığımız zaman gol pozisyonu buldu. Aslında 2-0 da yapabilirlerdi, hatta yapmalıydılar. Ben bu maça bakmıyorum, genel olarak değerlendiriyorum. Üç maçı değerlendiriyorum. Genel olarak oyundan memnunum. İkinci devre her iki tarafta her türlü skora açık oynadılar. Önümüzdeki haftalarda, bu şekilde oynarsa birçok takımı burada yener. Bu yüzden oyunu pozitif görmemiz gerekiyor." dedi.

Maçın hakemi hakkında yorum yapmayan Feldkamp, hakemden uzakta ve açısının farklı olduğunu belirtti. Bundan dolayı hakem hakkında yorum yapmadığını ifade eden Feldkamp, hakemin güzel maç yönettiğini belirtti.

BAKKAL: "SON DAKİKAYA KADAR ÜSTÜNDÜK"

Gaziantepspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal ise, ilk yarının başından son dakikaya kadar maçın Gaziantepspor'un üstünlüğü ile sürdüğünü belirtti.

Takımının gol atmasından sonra her şeyin değiştiğini ifade eden Bakkal, sahada başka sebeplerden dolayı atağa çıkamaz hale geldiklerini belirtti. Atağa çıktıkları anda faullerle kesildiklerini belirten Bakkal, "Maçın ilk dakikasından 85. dakikaya kadar gol pozisyonu üreten ayağa pas yapan takım bizdik. Bir puana ben de oyuncularım da üzülüyor. Bu kadar ucuz 2 puan kaybettik. Biz bunu hak etmedik, sonuçta bir emek sarf ediyoruz. Oyun olarak üstün olan ve galibiyeti hak eden takım bizdik. En azından mağlup olmadık." diye konuştu.

BAŞKAN KIZIL'DAN HAKEMLERE: "YAPAMIYORLARSA S... OLUP GİTSİNLER"

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl ise, maçın hakemi Yunus Yıldırım'a ateş püskürdü. Hakem Yıldırım'ın Sivaspor ve Beşiktaş maçında da kendilerinin aleyhinde kararlar verildiğini belirterek, "Ya bu işlerin düzeltmeleri lazım ya da yapamıyorlarsa s... olup gitsinler." dedi.

Maçın hakemi Yunus Yıldırım'ın doğru kararlar vermediğini belirten Kızıl, maçı çok güzel bulduğunu ifade etti.

Kızıl, "Hakemler hakkında yorum yapmak istemiyorum; ama Adnan Polat dahi 'bizim golde ofsayt vardı' dedi. Evet, her insan hata yapabilir; ama her maçta böyle hata yapacaklarsa bu işi takip edenlerin bu işi halletmeleri lazım. Eğer bu işi beceremiyorlarsa o zaman bu kulüplere yazık olur. Bu emeklere, çocuklara yazık. Oynamasalar üzülmeyiz. Yenilsek de üzülmezdik; ama bu hakların gasp edilmesi, 1-2-3 Sİvaspor ve Beşiktaş maçında bizim aleyhimize kararlar verildi. Bu kadar hata olmaz. Onun için ya bu işlerin düzeltmeleri lazım ya da yapamıyorlarsa s... olup gitsinler. Bu kelimeleri kullanmak benim şahsıma, yapıma, ahlakıma yakışmıyor; ama neticede ben bir kulüp başkanıyım, kulubün vebali benim boyunuma. Hakkımızı aramak zorundayız. Hakkımızı aramazsak, boşuna yöneticilik yapıyoruz. Ben golü futbol yorumcularına havale ediyorum. Hakkımız gaspedildi. Galibiyet bizim hakkımızdı, hakem pozisyon yapmak için elinden geleni yaptı. Adam attırdı, rahatladı gitti. Niye insanları tahrik ediyorlar. Ergün'e küfrediyorlar, hakemin gözü önünde ama hakemin sesi çıkmıyor." şeklinde konuştu.

Konuşmalarından dolayı ceza alabileceği hatırlatılan Kızıl, sözlerinde art niyetin olmadığını vurguladı. Futbolcuların haklarını savunduğunu ifade eden Kızıl, "O benim tabii hakkımdır. Gaziantepspor'un Başkanıyım, bu takımın hakkını kimseye yedirmem." diye konuştu.

ADNAN SEZGİN: "GALİBİYETİ HAK ETMEDİK"

Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin de, galip gelmeyi hak edecek güzel bir futbol ortaya koymadıklarının altını çizdi.

Adnan Sezgin, "Günün özeti; galibiyeti hak etmedik. Buraya galibiyet amacıyla gelmiştik, böyle olmasını istemiyorduk. Maalesef olmadı, bu maçı unutmamız gerekiyor. Artık her maçtan sonra aynı şeyleri söylemekten ben, dinlemlekten siz sıkıldınız. Perşembe günü çok önemli bir maça çıkacağız, bütün seyircilerimizi o müsabakaya davet ediyorum. Galip gelemememize rağmen hâlâ lideriz. Bunu da lig boyunca sürdürmek istiyoruz. Şampiyon olmak istiyoruz. Maç sonu hakemler hakkında konuşmam. Maç bitimi hakem hakkında konuşmadım, konuşmayacağım da. Sonuçta insan unsuru olan bir oyun oynuyoruz. Maçtan hemen sonra hakem değerlendirmesini çok doğru bulmuyorum." dedi.

ERGÜN PENBE: "HAKEM HASAN ŞAŞ'IN KÜFÜRLERİNİ ES GEÇTİ"

Gaziantepsporlu Ergün Penbe ise, 13 yıl Galatasaray'da oynadıktan sonra bu takıma karşı oynamanın zor olduğunun altını çizdi.

Oyunun 1-0'a kadar çok iyi olduğunu hatırlatan Penbe, "Ne hikmetse biz golü attıktan sonra bütün kararlar değişti. İkili mücadalelerde hep ters kararlar verildi. Şimdi Anadolu kulüplerinin ne sıkıntılar çektiğini daha iyi anlıyorum. Bu kulüplerin nasıl sıkıntıntılar çektiğini, bu takımlarda oynayanlar anlarmış, insanın başına gelmeden anlamıyormuş. Hakemi 1-0'a kadar çok güzel maç yönetti. Tebrik ederim çok iyiydi." şeklinde konuştu.

Maçın hakemine seslenen Ergün Penbe, yıllarca aynı takımda top koşturduğu Hasan Şaş'ın hakemin hemen yanında ağza alınmayacak sözler sarf ettiğini; ancak kart çıkartılmadığını ifade etti. Hakemin net olarak duyduğu sözleri es geçtiğini söyleyen Penbe, bunu görmemesine anlam veremediğini ifade etti.

Penbe, "Yıllarca beraber aynı takıma hizmet ettik. Bunu yapmamalıydı, sonuçta ben onun ağabeyiyim. Maç içinde böyle şeylerin olabileceğini düşünüyorum ve gençliğine veriyorum; ama hakem bunların nasıl geçti anlamıyorum. Çünkü ben yıllarca Türk futboluna emek vermişim o küfürleri es geçmemeliydi." diye konuştu.