Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Sezgin: "İstanbula nasıl döneceğimizi düşünüyoruz"

Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, etelenen Konyaspor-Galatasaray maçı ile ilgili olarak, hakemin kuralları uyguladığını ifade etti. Sezgin, "Hakem, sahanın elverişsiz koşulları nedeniyle müsabakayı yarına erteledi. Karara saygı duyuyoruz. Ama bizim asıl sitemimiz şu; bu durum sabah saatlerinden itibaren belliydi" dedi.

Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Sezgin:

Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, etelenen Konyaspor-Galatasaray maçı ile ilgili olarak, hakemin kuralları uyguladığını ifade etti. Sezgin, "Hakem, sahanın elverişsiz koşulları nedeniyle müsabakayı yarına erteledi. Karara saygı duyuyoruz. Ama bizim asıl sitemimiz şu; bu durum sabah saatlerinden itibaren belliydi" dedi.

Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, Konyaspor-Galatasaray maçının ertelenmesinin ardından bir açıklama yaptı. Sezgin, "İstanbul'a nasıl döneceğiz diye düşünüyoruz. İstanbul'a nasıl gidip nasıl bir antrenman programı yapacağız ve Almanya'ya nasıl hazırlanacağız; gündemimizdeki en önemli maddelerden biri bu şu an" diye konuştu.

Konya Atatürk Stadında oynanacak olan Konyaspor- Galatasaray karşılaşması, yoğun kar yağışı nedeniyle yarına ertelendi. Sahada incelemelerde bulunan maçın hakemi Barış Şimşek, karşılaşmayı 1 gün erteledi. Hakemin maçı ertelemesinin ardından sahada idman yapan Galataray'lı futbolcular daha sonra kendileri için tahsis edilen otobüsle otele geçti.

Galatasaray Futbol AŞ Genel Müdürü Adnan Sezgin, hakemin kuralları uyguladığını ifade ederek, şöyle dedi: "Hakem, sahanın elverişsiz koşulları nedeniyle müsabakayı yarına erteledi. Karara saygı duyuyoruz. Ama bizim asıl sitemimiz şu; bu durum sabah saatlerinden itibaren belliydi. Futbolda sadece sonuç önemli değil. Burada futbolcular kötü saha koşulları nedeniyle sakatlığa maruz kalabilirdi. Yedek oyuncuların ısınacağı alan da karla kaplıydı, hiç bir temizleme yapılamadı. Burada çalışan arkadaşlar ellerinden geleni yaptılar ama bu koşulların daha iyi olması gibi bir olanak yoktu.

Bizim Avrupa Kupası müsabakamız var ve bu müsabakaya hazırlanıyoruz. Bu müsabakalar milli maç niteliğindedir. Futbol federasyonu bile sezon planlamasını hazırlarken sezon başında Avrupa Kupası müsabakalarını göz önünde tutarak lig fikstürünü ona göre ayarladı. Saat 10 dan itibaren bütün teşebbüslerimiz sonuçsuz kaldı ve topu hakeme attılar. Hakem de doğru olanı yaptı ve müsabakayı yarına erteledi."

Konyaspor Futbol Şube Sorumlusu Hasan Dağlı ise beklenen yağışın futbol açısından ortaya olumsuzluklar koyduğunu söyledi. Dağlı; "Sahayı temizlemek için elimizden geleni yaptık. Hakemin son kontrolünde sahanın tümüyle futbol oynanabilir durumda olmadığını gördük. Daha sonra hakem maçı yarına ertelediğini açıkladı. Artık yarına daha iyi bir temizlikle saha uygun hale getirilirse maç oynanmış olur. Sahadaki şartların futbolcuların futbol oynayabilir düzeyde olması ilk şarttı. İkinci şart ise Galatasaray'ın önünde oynayacağı bir Avrupa Kupası müsabakası var. Eğer saha şartları çok düzgün olmazsa Galatasaray'ın ileri bir tarihte oynamayı istemesi doğaldır. Biz de illaki oynayalım demiyoruz ama özellikle fikstürde şuanda boşluk-doluluk oranından dolayı çok uzak bir tarihe ertelenmesi ihtimalinden dolayı olumlu şartların sağlanmasıyla oynanmasından yanaydık. Ama uygun olmayan sahada bunu çok zorlamak doğru değil ve Galatasaray'ı burada haklı buluyorum. Son kararı verecek olan hakemdi ve bu kararı maçın yarın oynanması yönünde verdi" dedi.

Temizlik çalışmalarında 8 iş makinesi ve 200 işçi çalıştığı belirtilirken, kar yağışının devam etmesi durumunda maçın ileri bir tarihe daha ertelenebileceği bildirildi.

Kaynak: CHA