Galatasaray Eksik Kadroyla Geldiği Rize'den Farklı Galibiyetle Döndü

Galatasaray Turkcell Süper Lig'in 2. Yarının İlk Karşılaşmasında Deplasmanda Çaykur Rizespor'u Farklı Yenerek Maç Fazlasıyla Yeniden Liderliğe Yükseldi.

Galatasaray Eksik Kadroyla Geldiği Rize'den Farklı Galibiyetle Döndü

Galatasaray Turkcell Süper Lig'in 2. yarının ilk karşılaşmasında deplasmanda Çaykur Rizespor'u farklı yenerek maç fazlasıyla yeniden liderliğe yükseldi.

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Saffet Susiç, iyi oynamadıkları bir maçı kaybettiklerini söyledi. Galatasaray'ı aldığı neticeden dolayı kutlayan Susiç, "Galatasaray bizden çok daha iyi oynadı. Çok pozisyon buldular ve bize iyi bir ders verdiler. 40. dakikaya kadar denk bir oyun oldu ancak daha sonra oyundan düştük. Çok kısa aralıklarla yediğimiz goller bizi oyundan kopardı. İlk yarı 1-1 bitseydi sonuç daha farklı olabilirdi" dedi.

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp ise, ligin ikinci yarısına iyi bir başlangıç yaptıkları için mutlu olduklarını kaydetti. Çaykur Rizespor'u daha dirençli beklediklerini ancak rahat bir oyun sergilediklerini dile getiren Alman teknik adam, yedikleri 2 golün de kendi hatalarından kaynaklandığını ifade etti. Kadroda eksiklikler bulunduğunu ve yeni bir kadro oluşturmaya çalıştığını belirten Feldkamp, "Hiç 11'e giremeyecek oyunculara mecburen şans veriyorum. Şu anda bütün futbolcuların 11'e

girme şansı var. Bu şansı iyi değerlendirmeleri gerekir" diye konuştu. Genç futbolculardan memnun olduğunu vurgulayan Feldkamp, bir gazetecinin soğuk hava dolayısıyla "Goller gelince ısındınız mı?" sorusuna, "Maç 1-1 olduğunda ısınmıştım" şeklinde esprili bir cevap verdi.

Galatasaray'ın 3 golüne imza atan Nonda, kazanmaları gereken bir maçı kazanarak ikinci yarıya iyi bir başlangıç yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

(GF-MU-AC-OK-S)