Galatasaray Divan Kurulu toplantısı (2)

Galatasaray Kulubü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, önlerindeki iki yılın sıkıntılarla geçeceğini söyledi.

Galatasaray Divan Kurulu toplantısı (2)

Galatasaray Kulubü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, önlerindeki iki yılın sıkıntılarla geçeceğini söyledi.

Divan Kurulu toplantısında konuşan başkan yardımcısı ve başkan adayı Polat, "Eğer bana görev verirseniz bunu en iyi şekilde yapacağım. Önümüzdeki iki yıl oldukça zorlu geçecek. Camiada birlikteliği sağlarsak güzel günler bizi bekliyor. Görev yaptığım süre içinde Galatasaray Kulübü'nün örf, adet, gelenek ve kültürüyle, mali, idari ve sportif tesisleri konusunda yeterince bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum'' dedi.

Polat, yönetime gelir gelmez 25 milyon dolarlarının ihtiyaçları olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

" Yönetime gelir gelmez taze öz kaynak koymalıyız. Bu da 25 milyon dolar. Bunu koymazsak sıkıntılı bir şekilde, günlük yaşamak zorundayız. Bunu sağlamazsak, parayı düşünmekten başka iş yapamaz hale gelirsiniz. Bunu saklamak yerine, açık açık konuşmalısınız. 24 Mart sabahı bu ihtiyaç orada hazır bekliyor olacak ve bu sorunu ortadan kaldırmak zorundasınız.''

Adnan Polat, başkanlık seçiminden çekilen Taner AŞkın ve Adnan Öztürk ile görüşmeler yaptığını ifade ederek, 'İkisi de seçilmemiz halinde maddi, manevi destek vereceklerini belirttiler. Bu benim için çok önemli'' dedi.

-CANAYDIN: "TEMİNAT İMZALARININ ARKASINDAYIM"-

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın da, mart ayı divan kurulu toplantısında Galatsaray için attığı teminat imzalarının arkasında olduğunu söyledi.

Başkan Canaydın, imzalarının hepsinin geçerli olduğunu belirterek, "Teminat imzalarını geri almak için hiçbir adaya baskı yapmadım. Bütüm attığım imzalar geçerlidir. Seçim kararı alındıktan sonra bile kefalet imzaları atmış birisi olarak huzurluyum" diye konuştu.

Öte yandan Divan Kurulu'na kulüp başkanı olarak son kez katılan Canaydın'ın konuşmasında duygulanması dikkati çekti.