Galatasaray'da Tudor, Kovulmanın Eşiğine Geldi

Galatasaray Teknik Direktörü Igor Tudor, Başakşehir hezimetinin ardından yönetimdeki desteğini kaybetti. Yönetim, Fatih Terim'i göreve getirmeyi planlıyor.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, teknik direktör Igor Tudor'a sezon başından beri verdiği desteği çekti. Fakat ligin devre arasına kadar aynı şekilde devam etme düşüncesinde olan Özbek, ayrılık kararı alınması halinde Fatih Terim'e gidecek.

5-1'lik Medipol Başakşehir yenilgisinin ardından teknik direktör Igor Tudor'a olan tüm destek çekildi, ancak Hırvat teknik adama son bir kredi daha verildi.

DEVRE ARASINA KADAR BEKLENECEK

Yaz döneminde yönetimin muhalefetine karşın Tudor'a destek vererek arkasında duran Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in fikir değiştirdiği, ancak devre arasına kadar sabredip buna göre bir yol izleyeceği öğrenildi.

SÖZLEŞME FESİH BEDELİ 400 BİN EURO

Taraftar ile de bağlarını koparan hoca için ilk yarı sonuna kadar bekleyecek olan sarı-kırmızılılar, şampiyonluk yarışından kopmadan kararını verecek, "devam" ya da "tamam" diyecek. İlk yarı sonunda puan tablosuna bakacak olan Başkan Özbek olası bir ayrılık durumunda Fatih Terim'in kapısını çalacak. Galatasaray ile Tudor'un yollarının ayrılması halinde Hırvat teknik adama sözleşme fesih bedeli olarak 400 bin euro ödenecek.

FATİH TERİM'İ İSTİYORLAR

A Milli Takımı'ndan ayrılmasının ardından sürekli Tudor'un yerine geleceği söylenen Terim ismine yönetimin önemli bir bölümü destek veriyor. Sarı-kırmızılı camiada sevilen bir isim olan Fatih Terim'e taraftarın da sıcak yaklaşmasını dikkate alan başkan Özbek'in, Tudor ile yolların ayrılması halinde Florya'nın anahtarını tecrübeli hocaya vermek için nabız yoklamaya başlayacağı belirtiliyor.

Kaynak: Skorer