Galatasaray'da Prandelli'nin Alacağı Ücret ve Primler Belli Oldu

Sarı kırmızılı kulübün, İtalyan teknik adama 2 yıllık anlaşma karşılığı her sezon için 2 milyon 295 bin avro garanti ücret ve ayrıca başarı primleri ödeyeceği duyuruldu.

Galatasaray'da Prandelli'nin Alacağı Ücret ve Primler Belli Oldu

Galatasaray'da yarın 2 yıllık mukavele imzalayacak olan İtalyan teknik direktör Cesare Prandelli'nin alacağı ücret ve primler belli oldu.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ'den Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderilen özel durum açıklamasında, 2 yıllık anlaşmaya varılan Prandelli'ye her sezon için 2 milyon 295 bin avro garanti ücret ödeneceği belirtildi.

İtalyan teknik adamın, 2014-2015 sezonunda Süper Lig şampiyonluğu kazanılması ve aynı sezonda UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynanması durumunda, bir sonraki sezon yıllık ücretine 350 bin avro zam alacağı, lig şampiyonlukları halinde 2014-2015 ve 2015-2016 sezonlarının her biri için de 1 milyon dolar prime hak kazanacağı vurgulandı.

Takımın başında kazanacağı her bir Türkiye Kupası şampiyonluğu için 500 bin dolar prim elde edecek Prandelli'nin, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final için 250 bin dolar, yarı final için 500 bin dolar, final için 1 milyon dolar, kupanın kazanılması halinde de 2 milyon dolar prim alacağı aktarıldı. 

Prandelli'nin UEFA Avrupa Ligi başarı primleri, final oynanması halinde 600 bin dolar, şampiyon olunması durumunda da 1 milyon 200 bin dolar olarak açıklanırken, UEFA Süper Kupa priminin şampiyon olunması halinde 500 bin dolar, FIFA Kulüpler Dünya Kupası priminin de yine şampiyonluk halinde 300 bin dolar olduğu paylaşıldı. - İstanbul

Kaynak: AA