Galatasaray'da Fatih Terim, Latovlevici'nin Biletini Kesti

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, takımdan gönderilecek ilk futbolcuyu belirledi: Iasmin Latovlevici.

Galatasaray'da önemli bir değişime imza atmaya hazırlanan teknik direktör Fatih Terim 9 Mart'ta kulübün UEFA yetkilileri ile finansal fair play (FFP) kriterleriyle ilgili yapacağı toplantıya dikkat kesildi.

İsviçre'nin Nyon kentindeki toplantı ve akabinde çıkacak karar Terim'in planlarına yön verecek. Takım içinde performansını yeterli görülmeyen çok sayıda oyuncunun takımda kalıp kalmayacağı da bu toplantı ile belli olacak.

Eğer yaptırım olmazsa, yeterli görülmeyen 8 veya 9 oyuncu gönderilecek ve uygun maliyetli takviyeler yapılacak. UEFA, transfer yasağı ya da kısıtlama getirmese dahi Fatih Terim'in planı FFP kriterlerine uygun bir Galatasaray inşa etmek.

İLK GÖNDERİLECEK İSİM LATOVLEVİCİ

Kulübün yapısı ve maaş kadrosunu da çok sağlıklı bulmayan Terim, bu tabloyu değiştirmek amacında. Finansal yapıyı sağlıklı hale getirmek isteyen Terim'in hedefi ilk etapta 66 milyon euro olan takım bütçesini 60 milyona çekmek ve sabitlemek.

Bu doğrultuda sezon başında sözleşmesine '18 maçta oynaması halinde kontratı uzar' maddesi konulan Iasmin Latovlevici'ye yol göründü. Şu ana kadar 13 maçta forma giyen ve takımda kalması için 5 maçta daha oynaması gereken Rumen sol bek, Fatih Terim'in planlarında yer almıyor. Kulüp, opsiyon maddesi devreye girmese bile oyuncuya herhangi bir tazminat ödemek zorunda değil. Şu anda Nagotomo ile devam eden Terim, tecrübeli oyuncunun sözleşmesinin uzatılmasını istemiyor.