Galatasaray'da Düşüşe Geçen Bafetimbi Gomis'e Alternatif Golcü Aranıyor

Geçtiğimiz sezonun son bölümlerinde düşüş gösteren Fransız forvet Bafetimbi Gomis, kampta da istenilen seviyeye gelemedi. Galatasaray yönetimi de bunun üzerine golcü arayışlarına başladı.

Galatasaray'ın geçen yıl kazandığı şampiyonlukta önemli bir rol oynayan Gomis, attığı 29 golle kral olurken aynı zamanda "lig tarihindeki en golcü yabancı" unvanını da almıştı. Ancak özellikle sezonun son bölümünde yaşadığı düşüş akıllardan çıkmadı.

Üst üste kaçırdığı penaltılar haricinde oyun anlamında da pek ortalarda gözükmedi. Şampiyonlukla birlikte bunlar unutuldu ama Fransız forvet yeni sezon hazırlıklarında da beklenenin çok altında kaldı. Sarı-Kırmızılı teknik heyet de bu yüzden endişeye kapıldı.

ŞARTLAR DAHİLİNDE

Santrfor bölgesinde elde Gomis ve Eren Derdiyok bulunuyor. Eren, takımın ilk tercihi değil. Bu sebeple ağırlıklı olarak Gomis forma giydi.

Ancak performansını yükseltememesi halinde G.Saray'ı sıkıntılı günler bekleyebilir. Fatih Terim, yönetimle görüştü ve kulübün şartları dahilinde en iyi forvetin alınmasını istedi.