Galatasaray'da Büyük Operasyon Başlıyor!

Haftanın yarısını tesislerde hazırlattığı özel ofisinde geçirecek olan Galatasaray'ın başkanı, Tudor'un raporu doğrultusunda sezon sonunda kapsamlı bir operasyona imza atacak

Galatasaray'da Büyük Operasyon Başlıyor!

Kasımpaşa yenilgisinden sonra masaya yumruğunu vuran ve takımdaki sorunun 'futbolcuya dayalı düzen' olduğunu düşünen Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, düğmeye bastı. Tesiste kendisine özel ofis hazırlatan Özbek, haftanın yarısını Florya'da geçirecek.

Antrenmanları takip edecek olan başkan, takımı gözetim altında tutacak ve iç disiplini sağlayarak transferle bizzat ilgilenecek. Özbek'in bilgisi dahilinde sportif direktör Cenk Ergün, yurt dışına çıktı. Tudor'un raporu doğrultusunda sezon sonu kapsamlı bir operasyon söz konusu. Eldeki stoperlerin üçlü savunmaya uymadığını anlayan Hırvat teknik adam, transfer stratejisini 4-2-3-1'e göre belirledi. Buna göre; sağ bek, sol bek, stoper, ön libero, sağ kanat, forvet ve forvet arkası takviyeleri gündemde.

İKİ İSİM DOKUNULMAZ

Muslera ve Selçuk dışındaki herkes için gelecek tekliflere kulübün kapısı açık. Podolski dışında Chedjou ayrılmak için gün sayıyor. Kadro dışı kalmaktan son anda yırtan Cavanda ve de Jong topun ağzında. Bruma ve Sneijder'in durumları belirsiz. Özbek ve Tudor yeni sezonda takımı gençleştirmeyi ve Flroya'da iç huzuru sağlamayı planlıyor.

CEZALAR BEKLİYOR ÇÜNKÜ...

Tüm takıma verilen para cezasını şimdilik uygulamaya koymayan Galatasaray yönetiminin aldığı bu kararın arkasında 'mali' nedenler olduğu öne sürüldü. Futbolculara her ay borçsuzluk kağıdı imzalatan yöneticilerin, bu konuda bir sorun yaşamamak için şimdilik harekete geçmediği, disiplinsiz tavırların görülmesi durumunda cezaların uygulanacağı iddia edildi.

YÖNETİMİN GÖZDESİ MUSLERA

Bu sezon

30 Maç

8 Gol Yemediği Maç

36 Yediği Gol

132 Kalesine İsabet Eden Şut

Kaynak: Sabah