Galatasaray Cafe Crown Baş Antrenörü Akdağ: Savunmamızla Kazandık

Galatasaray Cafe Crown Baş Antrenörü Cem Akdağ, Pınar Karşıyaka Karşısında Çok İyi Savunma Yaparak Maçı Kazandıklarını Söyledi.

Galatasaray Cafe Crown Baş Antrenörü Akdağ: Savunmamızla Kazandık

Galatasaray Cafe Crown Baş Antrenörü Cem Akdağ, Pınar Karşıyaka karşısında çok iyi savunma yaparak maçı kazandıklarını söyledi.

Beko Basketbol Ligi'nin 22.haftasında Pınar Karşıyaka'yı mağlup eden Galatasaray Cafe Crown'da Baş Antrenör Cem Akdağ, çok iyi savunma yaparak maçı kazandıklarını söyledi.

Hücumda herhangi bir sorunlarının bulunmadığını ve Pınar Karşıyaka karşısında takım savunmasını da çok iyi yaptıklarını belirten Baş Antrenör Cem Akdağ, "Caner dış alanda Fatih de pota altı savunmasında etkiliydi. Enerjik bir takım olan Pınar Karşıyaka'nın maç sonuna kadar iyi mücadele ettiğini biliyorduk. Bu maçın da sonuna kadar iyi oynadık. Rakibimizi 70'li sayılarda tuttuk. Ayrıca Evren oyun kurucu pozisyonunda oynayabileceğini gösterdi. Savunmamızı bu şekilde sürdürmek istiyoruz.'' dedi.

Cem Akdağ, Avrupa'nın en iyi skorerlerinin kendi takımlarında oynadığını da iddia ederek, ''Pınar Karşıyaka çok genç, güçlü ve dirençli bir takım. Böyle bir takıma karşı galibiyet bizim için çok önemliydi. Önümüzdeki maça bakacağız. Maç maç düşünüyoruz. Tofaş zorlu deplasman olacak hemen hazırlıklarımıza başlıyoruz." diye konuştu.

Oyuncularının çok iyi çalıştığını da sözlerine ekleyen Akdağ, antremanda hem hırslı hem de istekli olmalarının çok önemli olduğunu belirterek, sözlerini şöyle tamamladı;

''Bu hırs ve azim, kazanma arzusu maçlara da yansıyor. Takımda hücum gücümüz belli. Savunma konusunda da diğer oyuncular takımı ateşliyorlar. Ayrıca taraftarımız da bizim itici gücümüz olduğunu bir kez daha gösterdi. Karşılaşmadan galibiyetle ayrılmanın sevincini yaşıyoruz."

(CİHAN)

Kaynak: CHA