Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Ali Sami Yen'in ve Süleyman Seba'nın Kabrini Ziyaret Etti

Galatasaray'ın 113. kuruluş yılı etkinlikleri, Başkan Mustafa Cengiz'in Kurucu Başkan Ali Sami Yen'i kabri başında ziyaret etmesiyle başladı. Cengiz, daha sonra Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın kabrini de ziyaret etti.

Galatasaray Kulübünün 113. kuruluş yılı etkinlikleri, Başkan Mustafa Cengiz'in Kurucu Başkan Ali Sami Yen'i kabri başında ziyaret etmesiyle başladı. Sarı-kırmızılı kulübün başkanı Cengiz'e, Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu ve yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti.

Ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Mustafa Cengiz, "Ne mutlu bize ki kurucumuz çok değerli büyük insan Ali Sami Yen'i hayırla andıktan sonra yine bu toprakların yetiştirdiği ve bu topraklara ait değerli bir camianın ve değerli rakibimizin mezarını ziyaret edip onun için hep birlikte dua okuduk. Buradaki bütün gördüğünüz Galatasaraylı taraftarlarla birlikte burada dua ettik." dedi.

"SÜLEYMAN SEBA, BEŞİKTAŞIMIZA YAKIŞIR BİR BAŞKANDI"

Ardından Beşiktaş'ın efsane başkanı Süleyman Seba'nın kabrini de ziyaret eden başkan Mustafa Cengiz, "Sevgili Süleyman Seba'yı tanıma ve tanışma onuruna nail olmuştum. Çok değerli ve çok beyefendi bir insandı, İstanbul beyefendisiydi. Beşiktaşımıza yakışır bir başkandı. Kendisine hem Türk sporuna verdiği katkılar hem de Beşiktaş'a verdiği katkılar için tekrar hayırla anıyor, hayırla yad ediyorum. Bu toprakların takımları olarak Beşiktaşımız, Fenerbahçemiz, Kayserisporumuz, Mardinspor'dan Edirnesporumuza bütün takımlarımıza kardeşlik dostluk barış içinde kıyasıya ölümüne bir mücadele ama fair play içinde ama mertlik ama dürüstlük içinde bir yarış diliyorum. Bu vesileyle çok değerli insan Süleyman Seba'yı da anıyorum. Ona da gani gani rahmet diliyorum." şeklinde konuştu.

YORUMLAR (13)

 • MCMV:
  benim başkanım değil aynı canaydın dönemi gibi batıracak kulübü beyefendi bu laf salatalarını CAS dinlemez UEFA dinlemez alır cezayı otururuz not: Seba başkanı saygıyla anıyorum
 • SAĞDUYU:
  BU OLUMLU, GÜZEL VE TARİHİ DOSTLUK GÖSTERİSİNE YORUM OLARAK AŞAĞILAYICI İFADELER YAZAN ÇIKIYORSA ''ADAM DEĞİLDİR''. . ''ŞEREF YOKSUNUDUR''. ''SPOR AHLAKSIZIDIR''. TOPLUMDA KENDİNE YER EDİNEMEMİŞ BİR ASALAKTIR.
 • CESUR:
  Ulan abidin efendi senin gibileri yuzunden futbol kulturu ilerlemiyor adamlari dua ederken rahat birakin nasil insanlarsiniz sen ve senin gibileri kotumu yapmis yani
 • GREENCARD HÜSEYİN:
  Başkanın sağındasın semtimin güzel abisi ÖMER HALİLOĞLU saygılar. . .
 • OMUZ OMUZA:
  ZAMANINDA OMUZ OMUZA YAN YANA MAÇLAR İZLENİRDİ UNUTMAYALIM UNUTTURMAYALIM VE EN ÖNEMLİSİ UYGULAYALIM LÜTFEN
Tüm 13 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.