Galatasaray Başkanı Adnan Polat: "Olağanüstü Bir Finaldi"

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Sivasspor Maçının Ardından Yaptığı Açıklamada, "Olağanüstü Bir Final Maçıydı. İnanılmaz Bir Mücadele Vardı. Kazandığımız İçin Çok Mutluyuz" Dedi.

Galatasaray Başkanı Adnan Polat:

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, Sivasspor maçının ardından yaptığı açıklamada, "Olağanüstü bir final maçıydı. İnanılmaz bir mücadele vardı. Kazandığımız için çok mutluyuz" dedi.

Sarı - kırmızılı ekibin Başkanı Polat maç sonunda yaptığı açıklamada, Tekerlekli Sandelye Basketbol takımı Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonu olduğu için kutlayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi:

"Çok mutlu bir gün bizim için. Galatasaray tekerlekli sandalye takımı Avrupa şampiyonu oldu. Sezon başından bu yana hiç kaybetmeden Avrupa şampiyonu oldular. Onlarla gurur duyuyorum. Aslanlarımın alnından öpüyorum. Bu maça gelince olağaüstü bir final maçıydı. çok çekişmeli bir maç oldu. Sivasspor'u kutluyorum. Bizi çok iyi ağırladılar. Üstün bir performans ortaya koydular. Yönetiminden futbolcusuna kadar herkesi kutluyorum. Galatasaray için bir şey söylemeye gerek yok. Onlar sahada neler yapabileceklerini gösterdiler. Ama son ana kadar, şampiyonluğu garantileyene kadar hiçbirşey bitmemiştir. Dana önümüzde önemli bir maç var.''

Galatasaray Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin, kimsenin inanmadığını Galatasaraylı oyuncuların başardığını belirterek, ''Daha herşey bitmedi, önümüzde önemli bir Gençlerbirliği Oftaş maçı var. Onu da kazanarak gülmek istiyoruz.'' dedi.

Sivasspor'a attığı 3 golle galibiyette önemli rol oynayan Arda, maçın kahramanı yakıştırmasına tepki göstererek, ''Bu akşam tüm takım maçın kahramanıydı. Herkes çok iyi mücadele etti. Haklı bir galibiyet aldık. Son maçımızı da kazanarak mutlu sona ulaşmak istiyoruz.'' dedi.

Hasan Şaş, ise takım olarak arkadaşlarının çok iyi mücadele ettiğini ve mutlu sona bir adım kaldığını söyledi. Hasan Şaş, Sivasspor'a da övgüler yağdırırken, ''Eskiden Trabzonspor deplasmanı çok zordu, ordan çıkmak adeta imkansızdı, şimdi de Sivasspor deplasmanı öyle. Çok iyi bir takım ve iyi mücadele ediyorlar, onlar da alkışı hakediyor.'' diye konuştu.

- MECNUN OTYAKMAZ: "İKİ GOLÜ HAKEM HATASIYLA ATTILAR" -

Galatasaray'a yenilen Sivasspor'da başkan Mecnun Odyakmaz maçtan sonra yaptığı açıklamada Galatasaray'ın iki golünün de hakem hatasıyla geldiğini söyledi. Ellerinde sadece UEFA Kupası kaldığını ve gelecek hafta Gençlerbirliği'ni yenerek UEFA Kupası'na katılmak istediklerini söyleyen Mecnun Otyakmaz şöyle konuştu:

"Teknik eleştiriyi yapmak bana düşmez. Ama ilk golü erken atıp geriye çekilmemiz buna neden oldu. Galatasaray'ın iki golü hakem hatasıyla attı. Biz uzun başarılarla dolu olması muhtemel yaşantımıza yeni yeni başlıyoruz. 5 gol yemek hoş bir şey değil ama Galatasaray'a 3 gol atmak da iyi bir durum. Büyük maçlarımızı çıkaramıyoruz. 10 trilyonluk bir takım olmamıza karşın iyi bir iş başardık. Soyunma odasına girip tebrik ettim futbolcuları. Gelecek hafta oynayacağımız Gençlerbirliği maçına bakıyoruz artık. Elimizde bir UEFA Kupası kaldı. Gelecek sene UEFA'ya gitmek istiyoruz."

Kaynak: CHA