Galatasaray Antrenörü Akdağ: "Disiplinimiz ile Kazandık"

Bayanlar Opel Türkiye Kupası'nda Çankaya Üniversitesi'ni mağlup ederek yarı finale yükselen Galatasaray'da antrenör Cem Akdağ, " Bize maçı kazandıran oyun disiplinimiz ve savunmamız" dedi.

Galatasaray Antrenörü Akdağ:

Bayanlar Opel Türkiye Kupası'nda Çankaya Üniversitesi'ni mağlup ederek yarı finale yükselen Galatasaray'da antrenör Cem Akdağ,"Bize maçı kazandıran oyun disiplinimiz ve savunmamız" dedi.

Çankaya Üniversitesi, Galatasaray maçının ardından düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Galatasaray başantrenörü Cem Akdağ, maçın sonuna kadar disiplinden kopmadıklarını belirterek,"Çankaya Üniversitesi'nin maça yüksek yüzdeli şutlarla başlayacağını tahmin ediyorduk. Bize maçı kazandıran faktörlerin başında oyun disiplininden kopmamamız ve iyi savunma yapmamız geliyor. Maçın ikinci periyodundan itibaren yaptığımız savunma ile oyun üstünlüğünü ele aldık. Maçın ikinci yarısında ise yarı final maçını düşünerek as oyuncularımı dinlendirme fırsatı buldum" dedi.

Sarı - kırmızılıların başırılı oyun kuruclarından Esra Şencebe ise iyi bir performans ortaya koduklarını belirterek,"Çankaya Üniversitesi karşısında iyi bir performans ortaya koyduk. Şimdi bu maçı unutarak yarı final maçına hazırlanmamız lazım" şeklinde konuştu.

Çankaya Üniversitesi antrenörü Haydar Kemal Ateş ise maçtan sonra yaptığı değerlendirmede,"Galatasaray'ın gücünü biliyorduk. Her iki takımın kadroları ve oyun gücü arasında fark var. Galatasaray iyi oynadı ve haklı bir galibiyet aldı. Kendilerine yarı final maçında başarılar diliyorum" dedi.