Galatasaray Antrenörü Ahmet Akcan: ''İyi oynadığımız için değil yüreğimizle oynadığımız için kazandık''

Galatasaray Antrenörü Ahmet Akcan, 2-1 kazandıkları Denizlispor maçından sonra yaptığı açaklamada, aldıkları 3 puan için çok mutlu olduklarını, takım olarak yürekleriyle oynadıklarını söyledi.

Galatasaray Antrenörü Ahmet Akcan: ''İyi oynadığımız için değil yüreğimizle oynadığımız için kazandık''

Galatasaray Antrenörü Ahmet Akcan, 2-1 kazandıkları Denizlispor maçından sonra yaptığı açaklamada, aldıkları 3 puan için çok mutlu olduklarını, takım olarak yürekleriyle oynadıklarını söyledi.

Ali Sami Yen Stadı'nda oynanan maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında maçın kısa bir değerlendirmesini yapan Antrenör Ahmet Akcan, ''Maçtan önce ve maçı da gözönünde bulundurunca oyun sırasında da hiç rahat değildik. Dün oynanan maçlardan sonra üzerimizde büyük bir baskı vardı. Kazanmak mecburiyetinde olduğumuz için sters yaşadık. Denizlispor aldığı sonuçlarla iyi bir yere geldi, rahat bir konumda olmanın verdiği güven vardı. Hakederek geldiği bu yerde iyi takım olduğunu da gösterdi. Biz 1 - 0 geriye düşünce sters daha da arttı. Futbolcu arkadaşlarımız mükemmel bir mücadele ortaya koydular. Alınlarının teriyle hakkettikleri bir galibiyet alan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu maçın bizim için ayrı bir önemi vardı o da yeni seçilen yönetimimize bir hediye vermekti, kazanarak bunu gerçekleştirdik. Yarın aramıza katılacak olan hocamıza da iyi bir galibiyet hediye ettik. Bunun sevincini yaşıyoruz. Bu galibiyet gelecek adına bizim için çok büyük önem arzediyor'' dedi.

Akcan, bir basın mensubunun 'ligde 7 hafta kaldı, maçların aynı saatte oynanması gibi bir talebiniz var mı?' şeklindeki sorusuna, ''Rakiplerimizin aldığı her sonuç bizi ilgilendiriyor. Federasyonumuz bu zamana kadar adil bir ayarlama yapıyor. Maçların aynı saatte oynanması ya da farklı günlerde oynanması bizi rahatsız etmemeli. Fakat olumlu ya da olumsuz etkilediğiz de bir gerçek. Fakat biz büyük takımsak, büyük camia isek ve iyi oyuncularımız varsa bu baskıları da kaldıracağız'' diye cevap verdi.

Akcan, Feldkamp'ın gelip gelmeyeceği ile ilgili bir soruya ise, ''Büyük camialarla ilgili doğru ya da yanlış şeyler yazılıyor. Biz hocanın geleceğini biliyoruz, buna göre davranıyoruz. Bir şüphemiz de yok. O yüzden de rahatız'' diye cevap verdi.

Akcan, Feldkamp'ın, Servet gibi oynayın sözünü duymadığını belirterek, ''Benim olmadığım bir ortamda söylemiş olabilir. Bunun iki yönü var. Bir bizim diğer oyuncularımız da yüreğiyle oynuyor. Bu akşam da çok iyi oynadığmız için için değil yüreğimizle oynadığımız için kazandık. Bizim oyuncularımız yüreği ile oynuyor, bunu belki de diğer oyuncular için söylemiştir.'' diye konuştu.

Denizlispor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar ise kendisini basın toplantısı odasına götüren biri olmadığı için çıkışta konuşmak zorunda kaldığını belirterek, tepki gösterdi.

Kurtar, bir görevli olmadığı için toplantı odasına gidemediğini belirterek, maçla ilgili olarak da şunları söyledi: ''Öne geçtiğimiz bir maçta son dakikada kaybetmemiz üzücü. Çok fırsatlar bulduk, ama değerlendiremedik. Kazanabileceğimiz bir maçtan puansız ayrılıyor olmamıza üzüldüm. Oyuncularım ortaya iyi bir oyun koydular. Sahadan galibiyetle bile ayrılabilirdik; ama olmadı. Futbol bu her sonuç oluyor. Kaybettik, yapacak birşey yok.''

Kaynak: CHA