Galatasaray, Ankaragücü Deplasmanında Necati ile Güldü

Turkcell Süper Ligi'nin 26. Haftasında Galatasaray, Deplasmanda 1-0 Geriye Düştüğü Maçta, Ankaragücü'nü Necati'nin 2 Golüyle Mağlup Etmeyi Başardı.

Galatasaray, Ankaragücü Deplasmanında Necati ile Güldü

Turkcell Süper Ligi'nin 26. haftasında Galatasaray, deplasmanda 1-0 geriye düştüğü maçta, Ankaragücü'nü Necati'nin 2 golüyle mağlup etmeyi başardı.

Ankaragücü ile Galatasaray arasında oynanan karşılaşmayı Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt da izledi. Büyükanıt, maç çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, güzel bir maç olduğunu ve her güzel maçın bir galibinin olduğunu belirterek bugün kazanan tarafın Galatasaray olduğunu söyledi. Büyükanıt, maçın hakemlerinin iyi bir yönetim gösterdiğini ve son dakika çıkan 2 kırmızı kartın haklı olduğunu sözlerine ekledi.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın da güzel bir futbol oynamalarına rağmen mağlup olduklarını belirterek, "Aldığımız sonuçtan memnun değilim. Bugün iyi oynamamıza rağmen 2 talihsiz gol yedik. Bugün beraberliği haketmiştik. Lig devam ediyor" diye konuştu. Cemal Aydın, her iki takımdan da birer oyuncunun kırmızı kart görmesini ise lüzumsuz bir olay olarak niteledi. Aydın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Ankaraspor Kulübü Onursal Başkanı Melih Gökçek'in Ankaraspor dergisinde yer alan röportajına da tepki göstererek, "Melih Gökçek'in Ankaraspor'un dergisinde yer alan açıklamalarını bugün okuyabildim. Böyle açıklamalarda bulunmak bir belediye başkanıyla bağdaşır mı? Ben Ankaragücü Kulübü Başkanı olarak, yakışan açıklamayı yakında yapacağım. Melih Gökçek, belediye başkanı. Ben ise kulüp başkanıyım. Herkes kendi işini yapsın" şeklinde konuştu.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Gökşen ise, karşılaşmanın ardından yaptığı açıklamada önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, "Deplasmanda uzun süredir maç kazanamamanın verdiği bir stres vardı. İlk yarıda bü yüzden iyi oynayamadık. Çok önemli bir 3 puan kazandık. Bundan sonra oynayacağımız maçları da kazanarak şampiyonluk yarışına devam etmek istiyoruz" diye konuştu.

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, maç sonunda düzenlediği basın toplantısında, rakipleriyle aralarındaki puan farkının açılmasını önlediklerini ifade ederek, "Aldığımız galibiyet bizim için çok önemliydi. Rakiplerimizle aramızdaki puan farkı artmadı. Bundan sonraki maçlarda ise puan farkının azalacağına inanıyorum" dedi. Gerets, 2. yarıda yaptıkları değişikliklerin maçın sonucunu tayin ettiğini vurgulayarak, "Çok kötü bir zeminde mücadele ettik. İlk yarıda pozisyon bulamadık. Daha iyi oynamalıydık. Geçen sezon olduğu gibi, oyuna sonradan giren oyuncuların maçı çevirmesi bizi sevindirdi ve gelecek için ümitlendirdi" diye konuştu. Gerets, Hasan Şaş'ın kırmızı kartla oyun dışında kalmasıyla ilgili olarak ise yıldız futbolcunun Ankaragücü taraftarları ve futbolcuları tarafından provake edildiğini iddia etti.

Gerets, Hasan Şaş gibi dünyaca ünlü futbolcuların herkes tarafından korunması gerektiğini savundu. Gerets'in yardımcısı Erdal Keser, 2 futbolcunun kırmızı kart gördüğü sırada hakem tarafından kendisinin de oyun alanına çıkartmasının yanlış anlamadan kaynaklandığını söyledi. Keser, kendisinin olaylara sakinleştirmeye çalıştığını ancak 4. hakemin kendisini yanlış anladığını öne sürdü.

Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman da, Galatasaray karşısında çok iyi mücadele ettiklerini belirterek, "Galatasaray'a karşı çok iyi oynadık. İlk yarıda rakibimize pozisyon vermedik. 2. yarıda golü bulduk. Galatasaray'da Necati ve Hasan Şaş, hücum zenginliğini arttırdı. Golü attıktan sonra oyuna hamle yapamadan beraberlik golünü yedik. Bu gol oyuncular üzerinde şok etkisi yaptı ve 2. golü yedik. 90 dakikanın geneline baktığımızda beraberliği hakettik. Oyuncularımı mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum" diye konuştu. Karaman, Gerets'in 'kırmızı kart pozisyonunda Hasan Şaş'ı provoke ettiler' şeklindeki sözüne ise, "Gerets, son dakikadaki olaydan bahsediyor. Daha önce yaşanan olaylar da vardı. Hasan Şaş'ın eski bir Ankaragücü futbolcusu olarak daha sempatik olması gerekirdi" şeklinde cevap verdi.

Galatasaray'ın 2 golüne imzasını atan futbolcusu Necati Ateş ise, geriye düştükleri bir maçı kazanmayı başardıkları için mutlu olduklarını söyledi. Necati, takım olarak şampiyonluk yarışına sonuna kadar devam edeceklerini vurguladı.

(EKO-EYB-OK-S)

Kaynak: İHA