Galatasaray'a Gençlerbirliği Oftaşspor Çelmesi

Turkcell Süper Lig'in 17. Haftasına Lider Olarak Giren Galatasaray, Deplasmanda Gençlerbirliği Oftaşspor ile 0-0 Berabere Kalarak Ligin İlk Yarısını Sivasspor ile Fenerbahçe'nin 1 Puan Gerisinde 3. Sırada Tamamladı.

Galatasaray'a Gençlerbirliği Oftaşspor Çelmesi

Turkcell Süper Lig'in 17. haftasına lider olarak giren Galatasaray, deplasmanda Gençlerbirliği Oftaşspor ile 0-0 berabere kalarak ligin ilk yarısını Sivasspor ile Fenerbahçe'nin 1 puan gerisinde 3. sırada tamamladı.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Gençlerbirliği Oftaşspor Teknik Direktörü Osman Özdemir, istedikleri futbolu sahaya yansıttıklarını belirterek, "İlk yarının son maçından galibiyetle ayrılmak istiyorduk. Rakibin gücünü biliyorduk. Futbolcularım, teknik kapasitesi yüksek olan Galatasaray'a karşı nasıl oynanması gerektiğini gösterdiler. Galatasaray'a oynama şansı vermedik. Ligin ilk yarısının son maçında Galatasaray'dan puan aldığımız için sevinçliyiz" dedi.

Galatasaray Antrenörü Ahmet Akcan ise, ligin ilk yarısını lider olarak tamamlamak istediklerini söyleyerek, "Büyük gayretle mücadele ettik ama olmadı. Rakibimiz genelde sahanın her yerinde baskı yaparak oyun kurmamızı engelledi. En büyük haklarıydı. Bazı pozisyonlar yakalasak da galibiyet için yetmedi. Liderliği kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz" dedi. Ligin devre arasında eksiklerini gidererek hedefe ulaşmak istediklerini ifade eden Akcan, "Rakibimiz toplu halde savunma yaptı. Bu savunmayı çözmeyi baştan

planlasak da her istediğimizi yapamadık. Bunun yanı sıra saha şartları da kötüydü. Yine de zaman lehimize çalışıyor. Devre arasında eksiklerimizi gidererek hedefimize ulaşmak için çaba sarf edeceğiz" diye konuştu.

Kırmızı-siyahlı futbolcular İlhan Eker, Orhan Şam ve İbrahim Şahin, taraftarlara güzel bir maç izlettiremediklerini belirterek, güçlü rakipleri karşısında puan almayı başardıkları için mutlu olduklarını söyledi.

(EKO-MFS-MFS-S)