Galatasaray'a Gaziantepspor Çelmesi

Turkcell Süper Lig'in 21. Haftasında Galatasaray, Deplasmanda Gaziantepspor'a 1-0 Mağlup Oldu.

Galatasaray'a Gaziantepspor Çelmesi
17.02.2007 23:22 | Son Güncelleme: 17.02.2007 23:22

Turkcell Süper Lig'in 21. haftasında Galatasaray, deplasmanda Gaziantepspor'a 1-0 mağlup oldu.

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat, maçtan sonra yaptığı açıklamada, Gaziantepspor karşısında aldıkları mağlubiyete rağmen yine de şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi olduklarını belirterek, "Son haftalarda önemli bir çıkış yakalamıştık. Ancak bu akşam mağlup olduk. Rakiplerimizin puan kaybettiği haftada bizim burada puan kaybetmemiz, bir çuval inciri berbat eti. Ama yine de şampiyonluğun en büyük adaylarından biriyiz" dedi.

Gaziantepspor'un maçta çok sert oynadığını da vurgulayan Adnan Polat, maçın hakeminin de iyi bir yönetim gösteremediğini kaydederek, "Song'un sarı kartı öncesinde Okan'a yapılan hareketin penaltı olduğunu düşünüyorum. Maçın hakemleri iyi bir performans gösteremediler" şeklinde konuştu.

Galatasaray Teknik Direktörü Eric Gerets, karşılaşmanın ardından düzenlediği basın toplantısında, Gaziantepspor karşısında istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını söyledi. Gol ararken, kalelerinde gol gördüklerini belirten Gerets, "Bugünkü performansımız yeterli değildi. Öncelikle bizim oyun planımız uzun topla oynamak değildi. Pas yaparak oyun geliştirmek istiyorduk. Bunu yaptığımız zamanlarda istediğimizi uyguluyorduk. Ancak biz gol atalım derken, maalesef kalemizde golü gördük" dedi.

Futbolcularla ilgili yorum yapmak istemediğini, ancak bu maçta bazı futbolcuların performansından memnun kalmadığını ifade eden Belçikalı teknik adam, Gaziantepspor karşısında Galatasaray'a yakışmayan bir futbol sergilediklerini kaydetti.

Basın mensuplarının maç içinde Song'la yaşanan tartışmayı sormaları üzerine de Gerets, "Bir pozisyonda taktiksel hata yaptı. Bir hocaya karşı oyuncunun böyle davranması yanlıştır. Kendisiyle gerekli konuşmayı aile içinde yapacağız" cevabını verdi.

Gaziantepspor Teknik Direktörü Erdoğan Arıca ise, takım olarak her geçen gün iyiye gittiklerini söyledi. Takım olarak top rakipteyken çok iyi oynadıklarını, ancak top kendilerindeyken istenilen düzeye henüz gelemediklerini kaydeden Arıca, "Bizi yormayan çok iyi futbolculara sahibiz. Ancak bu maçta da top rakipteyken iyi, top bizdeyken rahat değildik. Maç içerisinde topla oynamayı başarabilen bir ekip olmalıyız. Maç boyunca koşmakla mücadele olmaz, zaman zaman topla da oynamak gerekiyor" dedi. Erdoğan Arıca, karşılaşmanın hakemiyle ilgili ise yorum yapmadı.

(ST-KÇ-KÇ-S)

Kaynak: İHA

title