Galatasaray 102. Kuruluş Yılını Kutladı

Galatasaray Kulübü'nün Kuruluşunun 102. Yılı, Galatasaray Lisesi'nde Bir Dizi Etkinlikle Kutlandı.

Galatasaray 102. Kuruluş Yılını Kutladı

Galatasaray Kulübü'nün kuruluşunun 102. yılı, Galatasaray Lisesi'nde bir dizi etkinlikle kutlandı.

Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen programa, kulüp yönetim kurulu üyeleri ve kulüp üyeleri ile çeşitli branşlardan çok sayıda sarı-kırmızılı sporcu katıldı.

Geçirdiği pankreas ameliyatı sonrası dinlenen Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın yer alamadığı kutlamalara, kulüp ikinci başkanı Semih Haznedaroğlu ve Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar'ın başında bulunduğu grubun Atatürk anıtına çelenk koymasıyla başlandı.

Daha sonra Tevfik Fikret Salonu'na geçilirken, açılış konuşmasını yapan ikinci başkan Semih Haznedaroğlu, kulübün 102. yılını kutluyor olmaktan dolayı yaşadıkları mutluluğu dile getirerek, “Kulübümüz her zaman hedefini yüksek tutmuştur ve büyük başarılar elde etmiştir. Bizden sonra göreve gelecek yönetici arkadaşlarımız da yine aynı şekilde devam edeceklerdir. Önümüzün açık olduğunu görüyoruz” dedi.

Özellikle yeni Ali Sami Yen Stadı'nın yapılacağı Seyrantepe Projesi'ne de değinen Haznedaroğlu, başkan Özhan Canaydın ve bir çok yöneticinin bu proje için büyük çaba sarf ettiğini kaydederek, “Bu projeye büyük emek harcayanlar içinde ben yokum ama bir çok yönetici arkadaşım var. Kimi zaman çok sevindiler, kimi zaman çok üzüldüler. Çünkü kulübümüzün seveni kadar muhalifi de var. Ama şimdi önünde bu projenin bir engel kalmadı ve projeyi gerçekleştirmek de yine bir Galatasaraylı kardeşimize düştü” ifadelerini kullandı.

102. YIL PLAKETİNİ ALİ TANRIYAR ÇAKTI

Program çerçevesinde en yaşlı üyenin üstlendiği yaş kütüğüne 102. yıl plaketinin çakılması görevini, eski başkanlardan Ali Tanrıyar yaptı.

Yaş kütüğüne plaketi çakmadan önce kısa bir konuşma yapan Tanrıyar, duygusal anlar yaşarken, hayatının Galatasaray Kulübü'nde geçirdiğini ve başkanlığı döneminde de önemli başarılar kazandığını kaydetti. Ayrıca, kulüp üyeliğinde 50. yılını dolduranlara da berat ile madalyaları verildi.

KUPALAR MÜZEYE TESLİM EDİLDİ

Galatasaray Kulübü'nün çeşitli branşlardaki takımları ve sporcularının geride kalan yılda kazandıkları kupa ile ödüller, müzeye teslim edildi.

Programın gerçekleştiği salonda katılımcılara sergilenen kupalar, daha sora Galatasaray Kulübü Genel Sekreteri Cengiz Özyalçın tarafından, Galatasaray Müzesi Müdürü Ali Oraloğlu'na teslim edildi.

Organizasyon, geleneksel Galatasaray pilavının yenilmesi ve müze ziyareti ile sona erdi. Ayrıca, Galatasaray'ın 102. kuruluş yılı programına Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz de çelenk gönderdi.

Kaynak: DHA