Galata Kulesi Haberleri

Galata Kulesi haber, Galata Kulesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Galata Kulesi - 08.11.2014
Beyoğlu'nun Gelişmesine Japon Desteği
BEYOĞLU BİR EĞİTİM ŞEHRİ Bunkyo Belediye Başkanı HironobuNarisawa ise yaptığı konuşmada, Beyoğlu'nun, Galata Kulesi, İstiklal Caddesi ve Galatasaray Lisesi gibi tarihi ve kültürel alanda büyük kurumları bünyesinde barındıran bir eğitim şehri olduğunu ifade ederek şunları söyledi.
Galata Kulesi - 05.11.2014
İngiltere Kralı'nın İstanbul Turundan Fotoğraflar Londra'da Sergilenecek
-Bedford'ın fotoğrafları bölgeye ışık tutuyor- Serginin İstanbul bölümünde fotoğrafçı Francis Bedford'ın 1856 yılında yapımı tamamlanan Dolmabahçe Sarayı'nın mimarisini ortaya çıkaran fotoğraflara yoğunlaştığı görülürken, İstanbul Boğazı ve Galata Kulesi ile Anadolu Yakası'ndan kareler de sergide bulunuyor.
Galata Kulesi - 05.11.2014
Haliç-Karadeniz Sahra Hattı" Yeniden Canlanacak
"Bilgili: Çok boyutlu ve güzel bir proje" Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahmet Emre Bilgili de çok heyecanlı olduklarını belirterek, "İstanbul için çok büyük bir kültür turizm projesinin hayata geçiyor olmasının haberini alıyoruz, bu toplantıda. Bu İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin projesi. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İstanbul için çok boyutlu bir proje. Sosyal ve kültürel yanı olan, turizme katkısı, spor ve tarım açısından önemi unutulmamış gayet güzel bir proje" diye konuştu.  Müdürlük olarak projeyi yürütmekten heyecan duyduklarını aktaran Bilgili, projeyi yürüten İBB'nin her zaman yardımcısı olacaklarını söyledi.  Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ise İstanbul'un nefes alacağı turizm adımlarının atıldığını gördüklerini belirterek, bu yıl İstanbul'da 13 milyona yaklaşan turistin ağırlanacağını anlattı.  İstanbul turizminin sadece yabancı turistlerle değil siyasi istikrarın getirdiği ekonomik istikrar sayesinde gelen yerli turistlerle de sürekli hareketli olduğunu dile getiren Ulusoy, daha önce randevu almak için zorluk çektikleri ülkelerin şu anda Türkiye'ye randevu vermek için sıraya girdiğini söyledi.  Ulusoy, "Türkiye, vize konulacak bir ülke değil. Gün gelecek, bize vize uygulayan ülkelere biz vize koyacağız. Bu projemize gelince; şehrin belleklerini ortaya çıkaran bir proje. Tıpkı Süleymaniye, Haliç, Galata Kulesi, Topkapı Sarayı gibi şehrin belleklerinden.
Galata Kulesi - 09.10.2014
Cenova'da Muhteşem Osmanlı Sergisi
Beyoğlu Belediyesi ile kardeş kent olduklarını hatırlatan Cenova Belediye Başkanı Marco Doria ise "Akdeniz'in kardeş milletleri olarak çok köklü bir geçmişe sahibiz. Beyoğlu'nda Galata Kulesi'ni kuran Cenevizlilerin çocukları olarak Beyoğlu ile kardeşliğimizi pekiştiriyoru.
Galata Kulesi - 03.10.2014
Cenova'da "Osmanlı Sanatı" Sergisi
Beyoğlu Belediyesi ile kardeş kent olduklarını hatırlatan Cenova Belediye Başkanı Doria ise "Akdeniz'in kardeş milletleri olarak çok köklü bir geçmişe sahibiz. Beyoğlu'nda Galata Kulesi'ni kuran Cenevizlilerin çocukları olarak Beyoğlu ile kardeşliğimizi pekiştiriyoruz.
Galata Kulesi - 22.08.2014
PureVPN Türkiye'deki İlk Basın Toplantısını Gerçekleştirdi
Farklı alanlardan önemli isimlerin bir araya geldiği PureVPN basın buluşması, PureVPN Ülke Sorumlusu Emir Cerrahoğlu'nun katılımıyla Urban Station Şişhane'de gerçekleşti. Sunumda Türkiye'yi yakından ilgilendiren internet sansürleri, bölgesel kısıtlamalar, güvenlik ve gizlilik başta olmak üzere PureVPN'i özel kılan faktörler, PureVPN'in diğer VPN servislerinden farkları, Türkiye hakkındaki görüşleri ve gelecekteki projeleri gibi konulara yer verildi. PureVPN'in yaptığı araştırmalara göre VPN'in dünya pazarındaki yeri 270 milyon $ olmakla beraber bu payın yaklaşık 189 milyon $'lık kısmına henüz dokunulmadığına değinildi. Türkiye'nin bu pasta diliminde büyük bir yeri olduğuna dikkat çekilen toplantıda, PureVPN'in Türkiye'de çevrimiçi gizlilik ve internet özgürlüğü denildiğinde akla gelen ilk isim olma hedefi dile getirildi. Basın mensupları sunumun ardından İstanbul'un tarihi mekânlarından biri olan Galata Kulesi manzarası eşliğinde yemek için bir araya geldiler ve sohbetin tadını çıkardılar.
Galata Kulesi - 25.07.2014
Geleneksel Türk-İslam El Sanatlarına Yoğun İlgi
Hat yazısını yazabilmek için bir kursiyerin en az 2-3 yıl eğitim alması gerektiğine dikkati çeken Atik, ebru ve kaligrafi gibi sanatların ise kısa sürede öğrenilebildiğini belirtti.  Kursiyerlerin eserlerini zaman zaman farklı ortamlarda sergilediklerini kaydeden Atik, bir eğitmen tarafından 10 ayda yapılan "Galata ve Gece" temalı minyatürde varak ve beyaz altın kullanılarak paha biçilemez bir eserin  ortaya çıktığını söyledi. Atik, Galata Kulesi'nin, Osmanlı'dan günümüze kadar minyatürlerde ayrı bir yeri olduğuna işaret etti.
Galata Kulesi - 21.06.2014
Galata Kulesi Dibindeki Eylemde Kavga
Galata Kulesi'nin dibindeki alana masa ve sandalyeler ile çay ocağı konularak çay bahçesine çevrilmesini protesto eden bir kişi, eylemi izleyen iki kişinin yumruklu saldırısına uğradı.
Galata Kulesi - 21.06.2014
Galata Kulesi'nin Altında "Çay Ocağı" Protestosu
İstanbul'un tarihi sembollerinden Galata Kulesi'nin dibindeki alana İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nce ocak, masa ve sandalyeler konularak 'çay bahçesine' çevrilmesi bir grup tarafından protesto edildi.
Galata Kulesi - 19.06.2014
Tarihi Galata Meydanı Çay Bahçesi Oldu
Beyoğlu’ndaki tarihi Galata Kulesi’nin işletmesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi Beltur’a verilince, meydandaki bankların yerini masa ve sandalyeler aldı.
Galata Kulesi - 14.06.2014
İstiklal Caddesi'nde Gerginlik: 3 Gözaltı
Bir süre tekrar bir araya gelen grup üyeleri bu kez, Galata Kulesi'ne kadar süpürüldü.
Galata Kulesi - 31.05.2014
Ara Sokaklarda Ateş Yakan Eylemcilere Polis Müdahale Etti
Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde polis müdahalesinden sonra ara sokaklara kaçan eylemciler polisle çatıştı. Eylemcilere gaz ve tazyikli suyla müdahale eden Çevik Kuvvet ekipleri İstiklal’e girişlere izin vermiyor. Gezi Parkı eyleminin yıl dönümünde polis ve göstericilerin çatışması devam ediyor. İstiklal Caddesi’nde başlayan müdahaleler Galatasaray Meydanı, Galata Kulesi ve Şişhane civarındaki ara sokaklarda sürüyor.
Galata Kulesi - 30.05.2014
Ceneviz İzleri Peşinde Amasra'dan Foça'ya
UNESCO'ya Başvuru Komisyonu Başkanı ve Amasra Kaymakamı Mehmet Yıldız, Amasra Müze Müdürü Baran Aydın, Bartın Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü'nden Prof. Dr. Mehmet Sabaz, Doç. Dr. Mustafa Artar ve arkeologlardan oluşan heyet Foça kazıları, restorasyon çalışmaları ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Foça'da yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Amasra Müze Müdürü Baran Aydın, Ukrayna'nın UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan 'Ceneviz Ticaret Yolunda Akdeniz'den Karadeniz'e Kadar Kale ve Surlu Yerleşimleri' başlıklı adaylık dosyasını hatırlatarak, Türkiye'de yer alan Cenevizliler dönemine ait eserlerin de dahil edildiğini kaydetti. Bu eserlerin İstanbul'daki Yoros Kalesi ve Galata Kulesi, İzmir'deki Foça ve Çandarlı Kaleleri, Bartın'daki Amasra Kalesi, Düzce'deki Akçakoca Kalesi ile Sinop Kalesi olduğunu vurgulayan Aydın, artık amacın UNESCO Dünya Mirası Asil Listesi'ne girmek olduğunu söyledi.
Galata Kulesi - 09.05.2014
Beyoğlu'nda Görme Engellilere Tarih Turu
GÖRME ENGELLİLERLE KÜLTÜR TURU Eş zamanlı yapılan organizasyonlardan en renklilerinden biri Beyoğlu'nda gerçekleştirildi. Altı Nokta Körler Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen faaliyette, Beyoğlu'ndaki tarihi yapılar görme engellilere tüm ayrıntılarıyla anlatıldı. Tarih turu Galata Kulesi'nde başladı.
Galata Kulesi - 01.05.2014
İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
Polisin herhangi bir müdahalede bulunmadığı gruptan bazı kişiler, cadde üzerinde otururken, bazıları da voleybol oynadı.  Taksim Meydanı'na çıkan cadde ve sokakların trafiğe açılmadığı ve önlemlerin sürdüğü görüldü. Meydandan İstiklal Caddesi'ne giriş ve çıkışlar kimlik kontrolüyle yapıldı.  Taksim Meydanı'na gitmek zorunda kalan turistler ise otel veya emniyet görevlileri nezaretinde gidecekleri yere ulaştı.  TOMA, ambulans ve itfaiye araçlarının park halinde beklediği meydana, görevliler, polis ve gazeteciler dışında kimse alınmadı.  İstiklal Caddesi'nde müdahale İstiklal Caddesi'nde izinsiz gösteri yapan yaklaşık 20 kişilik bir gruba, polis tazyikli suyla müdahale etti.  Galata Kulesi'ne inen yolu polis ekiplerinin barikatlarla kapatması üzerine bir araya gelen grup, slogan atarak, beklemeye başladı.
Galata Kulesi - 29.04.2014
Ardahanlı Gençlerin İstanbul Sevinci
Ardahan ve ilçelerinde yaşayan, daha önce İstanbul'u hiç görmemiş 40 öğrenci, Başakşehir Belediyesi'nin "Genç Yürekler Projesi" kapsamında İstanbul'u gezdi. Rehberler eşliğinde 1453 Panoramik Müze'yi ziyaret eden gençler, üç boyutlu tarihte uzun bir yolculuğa çıktı, İstanbul'un yaşayan tarihini hatırladı. Daha sonra Miniatürk Minyatür Türkiye Parkı'nı ziyaret eden gençler, Ayasofya'dan Selimiye'ye Galata Kulesi'nden Rumeli Hisarı'na, Safranbolu evlerinden Sümeli (Sümela) Manastırı'na, Kubbet-üs Sahra'dan Nemrut Dağı Kalıntılarına, Boğaziçi Köprüsü'ne kadar pek çok kültür ve medeniyetin izlerinin bir araya getirildiği Miniatürk'te İstanbul'u ve Türkiye'yi tanıma fırsatı buldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Galata Kulesi Haberleri | Galata Kulesi Haber - Haberler - Sayfa 9 - Galata Kulesi haberleri, son dakika galata kulesi haber ve gelişmeleri burada. Bilimin Sultanları, Bilim Merkezi'nde.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.09.2021 20:57:20. #1.13#

title