Galata Kulesi Haberleri

Galata Kulesi haber, Galata Kulesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Galata Kulesi - 02.07.2015
LEGOLAND® Discovery Centre 30 Temmuz'da Açılıyor
LEGOLAND® Discovery Centre Heyecan Dolu LEGOLAND® Discovery Centre İstanbul'da heyecanlı 2 LEGO® ride'ı, 4 boyutlu sinema, LEGO® parçalarının yapım sırrının anlatıldığı LEGO® Fabrika Turu, Master Model Builder tarafından yönetilen atölye çalışmaları, temalı oyun alanları, doğum günleri ve kutlamalar için özel parti odaları ve İstanbul'un ve dünyanın önemli simgelerinin inşa edildiği LEGO® MINILAND alanı ziyaretçileriyle buluşacak. Topkapı Sarayı, Aya Sofya ve Boğaziçi Köprüsü, Galata Kulesi, Kız Kulesi gibi İstanbul'un sembol yapıları ve dünyaca ünlü Taç Mahal, Eyfel Kulesi, Big Ben, Kolezyum, Özgürlük Heykeli, Mısır Piramitleri gibi dünyanın en önemli yapıları LEGO® parçalarından inşa edilerek MINILAND'de sergilenecek.
Galata Kulesi - 06.06.2015
Bunalıma Giren Genç Galata Köprüsü'nden Denize Atladı
İstanbul’daki tarihi Galata Kulesi’ne gelen bir kişi, denize atlayarak intihar etmek istedi.
Galata Kulesi - 15.05.2015
Cannes Film Festivalinde Türkiye Rüzgarı
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, Cannes Film Festivali'yle özdeşleşen Croisette Bulvarı'na yerleştirilen 25 adet görsel de Galata Kulesi, Alanya Kalesi ve Kapadokya'ya ait fotoğraflar yer alırken, Cannes'a en yakın uluslararası havalimanı olan ve festivale gelenlerin tercih ettiği Nice havalimanında, 10 dijital ekranda 3 dakika arayla dönen 30 saniyelik tanıtım filmi 25 Mayıs'a kadar oynatılacak.
Galata Kulesi - 13.05.2015
68. Cannes Film Festivali Perdelerini Açtı
Bu yıl Altın Palmiye'ye aday olan filmler ve yönetmenleri ise şöyle : "Sicario :  Denis Villeneuve, The Sea of Trees :  Gus Van Sant, Louder Than Bombs :  Joachim Trier, Youth :  Paolo Sorrentino, Saul Fia : Laszlo Nemes, Mia Madre :  Nanni Moretti, Mon Roi :  Maiwenn, The Lobster : Yorgos Lanthimos, Macbeth :  Justin Kurzel, Umimachi Diary :  Hirokazu Kore-Eda, Shan He Gu Ren :  Jia Zhang-Ke, Nie Yinniang :  Hou Hsiao Hsien, Carol : Todd Haynes, Il Racconto Dei Racconti :  Matteo Garrone, Margurite et Julien :  Valerie Donzelli, La Loi du Marche :  Stephane Brize, Dheepan :  Jacques Audiard." Croisette Bulvarı Türkiye afişleri ile donatıldı Cannes Film Festivali'yle özdeşleşen ve dünyanın gözde bulvarları arasında yer alan Croisette Bulvarı'nda ise bu yıl Türkiye tanıtım afişleri etkinliğin dikkat çeken unsurları arasında. Festivale gelenlerin gün boyu gelip geçtiği güzergaha yerleştiren Galata Kulesi, Kapadokya, Alanya Kalesi resimleri ile çeşitli Türkiye içerikli afiş ve reklamlar festival süresince gelenlerin dikkatine sunuldu.
Galata Kulesi - 12.05.2015
68. Cannes Film Festivali Yarın Başlıyor
Bu yıl Altın Palmiye'ye aday olan filmler ve yönetmenleri ise şöyle : "Sicario :  Denis Villeneuve, The Sea of Trees :  Gus Van Sant, Louder Than Bombs :  Joachim Trier, Youth :  Paolo Sorrentino, Saul Fia : Laszlo Nemes, Mia Madre :  Nanni Moretti, Mon Roi :  Maiwenn, The Lobster : Yorgos Lanthimos, Macbeth :  Justin Kurzel, Umimachi Diary :  Hirokazu Kore-Eda, Shan He Gu Ren :  Jia Zhang-Ke, Nie Yinniang :  Hou Hsiao Hsien, Carol : Todd Haynes, Il Racconto Dei Racconti :  Matteo Garrone, Margurite et Julien :  Valerie Donzelli, La Loi du Marche :  Stephane Brize, Dheepan :  Jacques Audiard." Croisette Bulvarı Türkiye afişleri ile donatıldı Cannes Film Festivali'yle özdeşleşen ve dünyanın gözde bulvarları arasında yer alan Croisette Bulvarı'nda ise bu yıl Türkiye tanıtım afişleri etkinliğin dikkat çeken unsurları arasında. Festivale gelenlerin gün boyu gelip geçtiği güzergah üzerine yerleştiren Galata Kulesi, Kapadokya, Alanya Kalesi resimleri ile çeşitli Türkiye içerikli afiş ve reklamlar festival süresince gelenlerin dikkatine sunulacak.
Galata Kulesi - 01.05.2015
İstanbulseverler Şehrin Simgesini Seçti
Boğaziçi Köprüsü, oylama listesinde yer alan, Aya Sofya, Beylerbeyi Sarayı, Topkapı Sarayı Bab-üs Selam Kapısı, Rumeli Hisarı, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Theodius Dikilitaşı, Dolmabahçe Saat Kulesi ve Yerebatan Sarnıcı gibi tarihi ve kültürel öğelerin arasından sıyrılarak birinci oldu.
Galata Kulesi - 28.04.2015
İstanbul'un Asırlık Binaları Kitapta Toplandı
 Eserde, 4. yüzyılda Roma döneminde inşa edilen Bozdoğan Kemeri, dünyanın ilk kulelerinden Galata Kulesi, Osmanlı Devleti'nin ilk sanayi kuruluşlarından Tophane-i Amire, 3.
Galata Kulesi - 25.04.2015
Çinli ve Azeri Çocuklara Beyoğlu'nda Workshop Eğlencesi
Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikle 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde Beyoğlu'na gelen Çinli ve Azeri çocuklar, Beyoğlu'nu hem geziyor hem eğleniyor. Kasımpaşa Semt Konağı bahçesinde Turabibaba Atölye Çalışmaları kapsamında çocuklar workshop etkinliğine katıldı. Çocuklar, yöresel kıyafetleriyle minyatür, ebru ve kil çalışmaları gerçekleştirdi. Çocuklara Turabibaba Kütüphanesi Karikatür eğitmeni Turgut Yılmaz da Galata Kulesi ve değişik figürler çizdi.
Galata Kulesi - 25.04.2015
Çinli ve Azeri Çocuklara Beyoğlu'nda Workshop Eğlencesi
Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikle 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde Beyoğlu'na gelen Çinli ve Azeri çocuklar, Beyoğlu'nu hem geziyor, hem eğleniyor. Kasımpaşa Semt Konağı bahçesinde Turabibaba Atölye Çalışmaları kapsamında çocuklar workshop etkinliğine katıldı. Çocuklar, yöresel kıyafetleriyle minyatür, ebru ve kil çalışmaları gerçekleştirdi. Çocuklara Turabibaba Kütüphanesi Karikatür eğitmeni Turgut Yılmaz da Galata Kulesi ve değişik figürler çizdi.
Galata Kulesi - 28.03.2015
Dünya Saati'ne rekor katılım
WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından organize edilen Türkiye'deki etkinlikler kapsamında aralarında Dolmabahçe Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Ayasofya Müzesi, Küçüksu Kasrı, Topkapı Sarayı ve Galata Kulesi'nin de bulunduğu çok sayıda anıtsal yapı bir saat boyunca dekoratif amaçlı aydınlatmalarını kapattı.
Galata Kulesi - 27.03.2015
Çocuklara Gezerek ve Eğlenerek Öğrenecek"
İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ve Seyr-ü Sefa Turizm arasında imzalanan protokolle "Kariyerimde İlk Adım KİDZANİA" ve "Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi" projeleri hayata geçirildi.   İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Galata Kulesi'nde düzenlenen imza töreninde, çocukların dünyanın önde gelen kentlerinden İstanbul'u, daha fazla tanımalarını sağlamayı amaçladıklarını söyledi.
Galata Kulesi - 25.03.2015
Edirne'den Van'a Işıklar İklim İçin Kapanıyor
Geçen yıl 162 ülkede 7 binden fazla kent ve yüz milyonlarca insanın destek verdiği Dünya Saati etkinliğine Türkiye'den çok sayıda anıtsal yapı da ışıklarını bir saatliğine kapatarak destek veriyor. Boğaziçi Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı ve Saat Kulesi, Ayasofya Müzesi, Galata Kulesi, Ankara Opera Binası, Beylerbeyi Sarayı, Yıldız Sarayı Şale Köşkü, Küçüksu Kasrı, Beykoz Kasrı, Ihlamur Kasırları bu yıl da çevre sorunlarına dikkat çekmek için dekoratif aydınlatmalarını bir saat boyunca kapatacak.
Galata Kulesi - 25.03.2015
Edirne'den Van'a Işıklar "İklim" İçin Kapanacak
Geçen yıl 162 ülkede 7 binden fazla kent ve yüz milyonlarca insanın destek verdiği etkinlikte Boğaziçi Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Topkapı Sarayı Müzesi, Dolmabahçe Sarayı ve Saat Kulesi, Ayasofya Müzesi, Galata Kulesi, Ankara Opera Binası, Beylerbeyi Sarayı, Yıldız Sarayı Şale Köşkü, Küçüksu Kasrı, Beykoz Kasrı, Ihlamur Kasırları bu yıl da çevre sorunlarına dikkat çekmek için dekoratif aydınlatmalarını bir saat boyunca kapatacak.
Galata Kulesi - 25.03.2015
Edirne'den Van'a Işıklar "İklim" İçin Kapanacak
Geçen yıl 162 ülkede 7 binden fazla kent ve yüz milyonlarca insanın destek verdiği etkinlikte Boğaziçi Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Topkapı Sarayı Müzesi, Dolmabahçe Sarayı ve Saat Kulesi, Ayasofya Müzesi, Galata Kulesi, Ankara Opera Binası, Beylerbeyi Sarayı, Yıldız Sarayı Şale Köşkü, Küçüksu Kasrı, Beykoz Kasrı, Ihlamur Kasırları bu yıl da çevre sorunlarına dikkat çekmek için dekoratif aydınlatmalarını bir saat boyunca kapatacak.
Galata Kulesi - 17.03.2015
Alman Bit Pazarından 50 Yıl Önceki İstanbul ve Kapadokya Çıktı
Yarım asır önce İstanbul İstanbul görüntülerinde ise mega kentin sosyal yaşamına ait çarpıcı detaylar yer aldığını dile getiren Çörekçi, en dikkat çekici detayın Galata Kulesi'nin çatısız hali olduğunu kaydetti.
Galata Kulesi - 05.03.2015
Legoland İstanbul'un Temeli Atıldı
Sunar, oylama listesinde Topkapı Sarayı, Babüsselam Kapısı, Rumeli Hisarı, Ayasofya Camii, Boğaziçi Köprüsü, Beylerbeyi Sarayı, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Theodosius Dikilitaşı, Dolmabahçe Saat Kulesi ve Yerebatan Sarnıcı'nın yer alacağını kaydetti.
Galata Kulesi - 01.03.2015
Cnr Kitap Fuarı'na Kitap Severlerin İlgisi Sürüyor
Biçkioğlu, bu durumun satışlara da olumlu yönde yansıdığını vurgulayarak, şöyle devam etti: "Fuara ve standa ilgiden memnunuz. İnşallah fuar hak ettiği ilgiyi görür. İstanbul'da sadece bir değil, daha fazla fuarı kaldırabilecek bir okuyucu potansiyeli var. Yayıncı sayısı zaten çok. Ümit ediyoruz ki bu sayı artar. Kültür AŞ olarak bizim konseptimizi İstanbul. En son kitaplarımızdan birisi İstanbul efsaneleri. Ayrıca çocuk alanında son zamanlarda artan bir grafikle yayınlarımıza devam ediyoruz. Çocuklar için İstanbul geze toza serimiz çıktı. Genç okuyucularımızı bir anda Galata Kulesi'ne çıkarıp oradan Eminönü'ndeki balıkçıların pişirdiği balıkları tattırabiliyoruz.
Galata Kulesi - 24.02.2015
Beyoğlu'na İtalya'dan Bir Kardeş Daha
TÜRKİYE İLE İTALYA'NIN KADERİ BEYOĞLU'NDA BİRLEŞMİŞTİR Tören sırasında bir konuşma yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Türkiye ile İtalya'nın kaderinin, adeta Beyoğlu'nda birleştiğini aktararak"Beyoğlu, İtalyan tarihinde önemli ve müstesna bir yere sahiptir. İtalyan kültürü de Beyoğlu'nun kıymetli bir parçası olagelmiştir," dedi. Türkiye- İtalya dostluğunun nişanesi olarak Beyoğlu'nun simgesi haline gelen Galata Kulesi'ni örnek gösteren Başkan Demircan, "20'nci yüzyılın başında, 40 bin İtalyan; adeta küçük bir İtalya misali, Beyoğlu'nda yaşamıştır," dedi.
Galata Kulesi - 24.01.2015
"Bilimin Sultanları", Bilim Merkezi'nde
10 ASIR BİLİME ÖNCÜLÜK YAPTILAR Bilimin Sultanları Sergisi'nde yer alan ve 8. yüzyıldan 18. yüzyıla kadarki dönemde yaşamış Müslüman bilim adamlarının buluşlarından bazıları Kanada, ABD, Güney Afrika, Norveç, Malezya ve Dubai'den sonra Kocaeli' de olacak. Bunlar arasında El-Cezeri'nin Robot Adamı, Filli Su Saati ve Abdest Makinesi gibi en ilgi çekenleri var. ZİYARETÇİLER DENEYEREK ÖĞRENECEKLER Ziyaretçiler sergide İbn-i Nefis'in 1242 yılında icat ettiği cihazda kendi kalp atışlarını görebilmek için nabız sensörlerini tutabilir, El Cezeri'nin 3 metre boyundaki Filli Su Saati'ni inceleyebilir, Hezarfen Ahmet Çelebi'nin Galata Kulesi'nden uçmayı nasıl planladığını, uçuş hareketini yapabilmek için kolların nasıl hareket etmesi gerektiğini uygulayarak görebilirler.
Galata Kulesi - 12.01.2015
Hayatlarında İlk Defa Sinema İzlediler
Çocukların daha iyi yetişmesi, sosyal hayata daha aktif katılmaları ve sanat kültürünü aşılamak için gerçekleştirilen, ebru, resim, mozaik, çocuk tiyatrosu, halk oyunları ve müzik atölyeleri eğitiminin ilk etabı tamamlandı. Etabı başarıyla tamamlayan çocuklara düzenlenen sinema etkinliği kapsamında, çocukları sanatın önemli bir dalı olan sinemayla tanıştırarak, sinema kültürünü aşılamak ve geleceğin sinema izleyicisini oluşturmak hedeflendi. Merkez, ilçe ve köy okullarından yaklaşık 650 öğrenci ve 20 öğretmenin katıldığı etkinlikte, minikler hayatlarında ilk defa sinema izledi. Bir alışveriş merkezinde, Türkiye'nin ilk 3D animasyon filmi "Evliya Çelebi; Ölümsüzlük Suyu" filmini izleyen minikler, keyifli dakikalar yaşadı. Çocukların ilgiyle izlediği filmde, Nil Nehri'nden başlayarak, günümüz İstanbul'unda devam eden Galata Kulesi, Sultan Ahmet, Eminönü, İstanbul Boğazı ve Ortaköy Cami gibi kültürel zenginlikler tanıtıldı.
Galata Kulesi - 27.12.2014
Karaköy'deki Altyapı Çalışmaları, Turizmi Canlandırdı
Bölgede turizme yönelik hizmet veren alt kattaki binaların üst katları da etkilediğini belirten Demircan, projenin bölgenin her tarafında uygulandığına değinerek, "Bu koridorun çalışıyor olması, Karaköy'deki otelleşmenin önünü açmıştır. İnsan birikimini, Taksim Meydanı'ndan Karaköy'e indirmiştir. Buna, şimdi Bankalar Caddesi de eklendi. Yüksek Kaldırım, Karaköy, Bankalar caddesi, Galata Kulesi'nin alt tarafları hızlı bir dönüşüm trendinde.
Galata Kulesi - 14.11.2014
Beyoğlu'nda Hırsızlıklar Yapan Cezayirli Kameraya Yakalandı
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güven Timleri Şube Müdürlüğü ekipleri 20 Ekim'de Beyoğlu'nda şüphelendiği bir kişiyi takip etti. 47 yaşındaki Cezayirli B.F. Galata Kulesi Meydanı Galip Dede Caddesi üzerinde bulunan bir kafede Alman uyruklu N.
Galata Kulesi - 14.11.2014
Beyoğlu'nu Mesken Tutan Cezayirli Hırsız Yakalandı
Edinilen bilgilere göre olay, Beyoğlu Galata Kulesi Meydanı'nda bulunan bir kafede meydana geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Galata Kulesi Haberleri | Galata Kulesi Haber - Haberler - Sayfa 8 - Galata Kulesi haberleri, son dakika galata kulesi haber ve gelişmeleri burada. İstanbul'da Teröre Tepki Yürüyüşü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.09.2021 00:22:11. #1.13#

title