Galata Kulesi Haberleri

Galata Kulesi haber, Galata Kulesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Galata Kulesi - 25.02.2016
Wwf'nin Dünya Saati Etkinliğine Destek
Bu yıl ayrıca Boğaziçi Köprüsü, Truva Atı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camisi, Süleymaniye Camisi, Ayasofya Müzesi, Galata Kulesi, Rumeli Hisarı, Ortaköy Camisi, İzmir Saat Kulesi, Dolmabahçe Sarayı ve Saat Kulesi, Ihlamur Kasrı, Beylerbeyi Sarayı, Küçük Su Kasrı, Ankara Opera ve Balesi, Nuruosmaniye Camisi, Yeni Cami, Dolmabahçe Camisi, Mihrimah Sultan Camisi ve Beylerbeyi Camisi'nin ışıkları da kampanya kapsamında kapatılacak.
Galata Kulesi - 16.02.2016
Akfen GYO'nun yatırımını hizmete açıldı
Novotel İstanbul Bosphorus'un hizmete açılmasının ardından açıklamalarda bulunan Akfen GYO Yönetim Kurulu Başkanı Süha Güçsav, Novotel İstanbul Bosphorus gibi son derece önemli bir yatırımı sektöre kazandırdıkları için çok mutlu olduklarını ifade ederek, "Otelimiz, Türk ve dünya mutfağının en lezzetli örneklerini sunan restaurantı ve misafirlerinin konforu için sunulan tüm özellikleri ile turizm sektörü açısından bölgenin cazibe merkezi olan Rıhtım Caddesi üzerinde bulunuyor. Tarihi Yarımada'ya, Galata Kulesi'ne ve Boğaz'a yürüme mesafesinde olan bu son derece modern tesis için, yaklaşık 120 milyon TL tutarında yatırım yaptık" dedi.
Galata Kulesi - 26.01.2016
Miniatürk'ü 5 Yılda 5 Milyon Kişi Ziyaret Etti
Ayasofya Camii'nden Selimiye'ye, Rumeli Hisarı'ndan Galata Kulesi'ne, Safranbolu Evleri'nden Sümela Manastırı'na, Kubbet-üs Sahra'dan Nemrut Dağı Kalıntıları'na kadar çok sayıda kültür ve medeniyetin izlerini bir araya getiren ve geçen yılki ziyaretçilerinin büyük çoğunluğunu yerli turistlerin oluşturduğu Miniatürk, 2010-2015 yılları arasında 5 milyon kişi tarafından ziyaret edildi.
Galata Kulesi - 23.01.2016
Kar Yağışı Şehrin Yüksek Kesimlerinde Etkili Oldu
Görüntü Dökümü : Galata Kulesinden kar yağışı görüntüleri - Yüksek yerlerde etkili olan kar yağışı şehir merkezinde herhangi bir olumsuzluğa yol açmadı Kar yağışının yarın sabah saatlerine kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor İstanbul'da yüksek yerlerde etkili olan kar yağışı şehir merkezinde herhangi bir olumsuzluğa yol açmadı.
Galata Kulesi - 19.01.2016
İsrail Asıllı Müzisyenler Crr'de Konser Verdi
"Osmanlı döneminde müzik çok önemliymiş" Konserde müzisyen Muallem'e piyanosuyla eşlik eden Guy Mintus da 10 yaşından beri piyano çaldığını ve yaklaşık üç yıldır yaşadığı New York'ta Türk müziği ile tanıştığını dile getirerek, şunları anlattı: "Bir arkadaşımdan Türk müzikleri dinledim ve çok hoşuma gitti. Bir öğretmenim de beni Yinon Muallem'e yönlendirdi. İstanbul'a geldim ve Galata Kulesi'nde onunla bir Türk kahvesi içtik.
Galata Kulesi - 12.01.2016
Sömestre Tatili MeroddiHotels'de Bir Başka Güzel
İstanbul'da olmanın ayrıcalığını hissettiren MeroddiHotels, Galata Kulesi'nin büyüleyici atmosferine yürüme mesafesindeki tarihi dokusu ile sizlere yepyeni bir konaklama deneyimi sunuyor.
Galata Kulesi - 07.01.2016
3. Ulusal İstanbul Temalı Fotoğraf Yarışması"
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yalçın Karayağız da dünya coğrafyasında her kentin 1 veya 2 sembolü olduğunu belirtti.  Kentlerin bir sembolle ifade edildiğini aktaran Karayağız sözlerini şöyle sürdürdü:  "O kentler bir sembolle ifade edilir. İstanbul'da böyle bir seçim yapmak mümkün değil. Üç imparatorluğa başkentlik yapmış ve kendi içerisinde her tarihi eserin değeri, gerek kültürel gerek mimari olarak büyük öneme sahip bir kentte yaşıyor olmak ve bunlardan birisini sanatçı olarak seçmek sanki diğerlerine haksızlık yapmak gibi geliyor. Dolayısıyla sanatçılarımız, seçim yapmak için bu yarışmanın eserleriyle çok zorlandılar. Hepsine teşekkür ediyorum." Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan yarışma birincisi Anadolu Ajansı Başfoto Muhabiri Sinan Gül, İstanbul'u anlatan birçok simgenin bulunduğunu ama tarihi dokusuyla modern şehri anlatabilecek en iyi örneğin Galata Kulesi olduğunu söyledi.
Galata Kulesi - 22.12.2015
İstanbul'un Tarihi Eserleri 3 Boyutlu Kartpostallarda
Markaya ait tasarım ekibi tarafından hazırlanan seride, İstanbul'un en gözde tarihi eserleri Kız Kulesi, Galata Kulesi, Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı, Haydarpaşa Garı, III.
Galata Kulesi - 10.12.2015
3. Çocuk Yazarlar Hikaye Yarışması
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ'den yapılan açıklamaya göre yarışma, çocukların yaşadıkları şehri tanımalarını, şehre karşı aidiyet duygusu taşıyarak şehri sahiplenmelerini ve bunu Türkçe'nin dil zenginliği içerisinde en güzel biçimde ifade edebilmelerini sağlamak amacıyla düzenlendi.  Yarışmanın bu yılki teması "Fantastik Şehir İstanbul" olarak belirlendi. Yarışma sonucunda dereceye giren öğrencilere "Fantastik Şehir İstanbul" turu kapsamında aralarında Yerebatan Sarnıcı, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Ayasofya Müzesi ve Topkapı Sarayı'nın da yer aldığı İstanbul'un en önemli tarihi mekanları gezdirilecek.
Galata Kulesi - 03.12.2015
Görme Engelli Ressam Bir Yandan Konuşurken Bir Yandan Resim Çizdi
Beyoğlu Belediyesi, '3 Aralık Dünya Engelliler Günü' kapsamında düzenlenen programda görme engelli Ressam Eşref Armağan birsöyleşisi düzenledi. Armağan'ın Beyoğlu'nun simgesi Galata Kulesini çizerken anlattığı anıları vatandaşları gülme krizine soktu.
Galata Kulesi - 28.11.2015
Yapı Kredi Binası Kadınlar İçin "Turuncu" Olacak
İstanbul'da da kamuoyunda farkındalığı artırmak amacıyla boğaz köprüleri, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Haliç Metro Geçiş Köprüsü, Bozdoğan Kemeri, Hidiv Kasrı, Beyazıt Kulesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Saraçhane Binası gibi yapılarla çeşitli alışveriş merkezleri turuncu ışıkla aydınlatılıyor.
Galata Kulesi - 28.11.2015
Yapı Kredi Kadınları Turuncu Renkle Destekliyor
İstanbul'da da kamuoyunda farkındalığı artırmak amacıyla boğaz köprüleri, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Haliç Metro Geçiş Köprüsü, Bozdoğan Kemeri, Hidiv Kasrı, Beyazıt Kulesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Saraçhane Binası gibi yapılarla çeşitli alışveriş merkezleri, turuncu ışıkla aydınlatılıyor.
Galata Kulesi - 26.11.2015
İş Bankası'ndan "Kadına Şiddete Son" Kampanyasına Turuncu Destek
Dün akşam itibarıyla başlayan uygulama kapsamında İstanbul'da Kız Kulesi, Galata Kulesi, Boğaz Köprüsü gibi kentin sembol yapıları da 16 gün boyunca turuncu renkle ışıklandırılacak.
Galata Kulesi - 26.11.2015
Garanti, Kadınlar İçin Turuncuya Büründü
Resmi açılışı New York'ta yapılan kampanya doğrultusunda İstanbul'da boğaz köprüleri, Kız Kulesi, Galata Kulesi, Haliç Metro Geçiş Köprüsü, Bozdoğan Kemeri, Hidiv Kasrı, Beyazıt Kulesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Saraçhane Binası gibi yapılarla çeşitli alışveriş merkezleri, kamuoyu farkındalığını artırmak için turuncu ışıkla aydınlatılıyor.
Galata Kulesi - 25.11.2015
İstanbul Turuncuya Büründü
Birleşmiş Milletler'in (BM), kadına yönelik şiddetle mücadele amacıyla başlattığı 'turuncu' kampanyaya İstanbul, tarihi yapılarıyla destek verdi. BM Kadın Birimi'nin (UN WOMEN) “Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İçin 16 Günlük Aktivizm Kampanyası" kapsamında İstanbul’daki sembol yapılar, turuncu renkle ışıklandırıldı. Kampanya kapsamında Kız Kulesi, Galata Kulesi ve Beyazıt Kulesi turuncuya büründü.
Galata Kulesi - 25.11.2015
İstanbul Bu Gece "Turuncu" Olacak
"Dünyayı Turuncuya Boya" hareketi olarak da tanıtılan 16 günlük aktivizm kampanyası kapsamında İstanbul'da kadına yönelik şiddet konusunda kamuoyunun farkındalığını arttırmak amacıyla Boğaz köprüleri, Galata Kulesi ve Kız Kulesi gibi birçok sembol yapıt ile AVM'ler turuncuyla ışıklandırılacak.
Galata Kulesi - 13.11.2015
Bugün Her Yer Mavi"
14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla Dünya Diyabet Federasyonunun (IDF) "Bugün Her Yer Mavi" projesi kapsamında Boğaziçi Köprüsü, Kız Kulesi, Beylerbeyi Sarayı, Galata Kulesi ve Kabataş Erkek Lisesi'nin de aralarında bulunduğu 10 yapı mavi renkle ışıklandırıldı.
Galata Kulesi - 12.11.2015
Dünya Maviye Boyanıyor
Tüm Dünya da bu hafta her yer MAVİ.
Galata Kulesi - 29.10.2015
THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı Açıklaması
Aycı, Miami'deki Virginia Key Beach Park'ta inşa ettirdikleri dünyanın en uzun kumdan kalesinin Guinness Rekorlar Kitabı'na girdiğini hatırlatarak, "Bunun  içerisinde sizlerin de gördüğün gibi bütün dünyada bizim uçtuğumuz destinasyonlardaki önemli ülkelerin, önemli şehirlerinin kolajı, önemli sembolleri vardı. Bizim de sembollerimiz vardı. Kız Kulesi gibi, Galata kulesi gibi, Boğaz Köprüsü gibi, Ortaköy camiyi gibi" dedi.
Galata Kulesi - 19.10.2015
Türkmen Diplomatların İnceleme Ziyaretine Destek
Yoğun geçen eğitim programının ardından heyet için İstanbul'da Sultanahmet Camii, Ayasofya Müzesi, Kapalıçarşı ve Galata Kulesi gibi tarihi yerleri kapsalan bir gezi düzenlendi.
Galata Kulesi - 02.10.2015
İstanbul, Kültür Sanatla Dolu Yeni Sezona "Merhaba" Dedi
Şen: "Sadece İstanbul'da değil uluslararası platformda da varız." İBB olarak uluslararası etkinliklerde önemli mesafeler katettiklerine değinen Abdurrahman Şen, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: "Kore ile gerçekleştirdiğimiz etkinlikler dünya ülkelerine örnek teşkil edecek niteliktedir. Zira 'Kore ile yaptığınız projeleri bizimle de yapın' diyen ülkelerle karşılaşmaktayız. Ağustos 2014 tarihinde Kore'de gerçekleşen ve 62 ülkenin katıldığı İpek Yolu Festivali'nde İstanbul onur konuğu olarak yer aldı. Adımıza düzenlenen özel Türk Günü'nde mehterimizle, müziğimizle, sazımızla sanat ve kültürümüze ait değerlerimizi sunduk. Festival alanında katılımcı ülkelere stantlar verilirken "Türklerin bir stantla temsil edilemeyeceğini" belirten Gyeongju şehri bizlere daimi bir mahalle verdi. İBB'ye tahsis edilen bir dönümlük arazide muhteşem bir Türk evi inşa ettik. Kapısına İstanbul Türk Evi yazıldı ve İBB logosu çakıldı. İçine ise binlerce yıl öncesine dayanan Türk tarihe göndermelerin yapıldığı bir nevi Türk bilgilendirme bölümü yapıldı. Evin önüne ise 50 yıl dayanabilecek çelik örgülü bir Galata Kulesi maketi yapıldı.
Galata Kulesi - 28.09.2015
İstanbul'un Sembolleri Okul Gereçlerinde
Kültür AŞ'den yapılan açıklamaya göre, "Hediyem İstanbul" markası tarafından tasarlanan kalem, defter, kalemlik, ayraç ve çantaların üzerinde, İstanbul'un sembolleri olan Ayasofya, Kız Kulesi, Rumeli Hisarı, Boğaz Köprüsü, Haydarpaşa Tren İstasyonu, Şehir Hatları Vapuru, Galata Kulesi ve Ortaköy Camisi yer alıyor.
Galata Kulesi - 11.09.2015
Koreli Sanatçıdan İstanbul Sergisi
Cemal Reşit Rey Konser Salonu Fuayesi'nde 20 Eylül'e kadar devam edecek sergide yer alan eserler şunlar: Kız Kulesi, Rumeli Hisarı, Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, İstanbul Üniversitesi, Haydar Paşa Garı, Anadolu Hisarı, Sultanahmet Meydanı ve Dikilitaş, Sultanahmet Camii, Süleymaniye Camii, Ayasofya Camii, Beyberbeyi Sarayı, Bozdoğan Kemeri, Ortaköy Camii, Beyazıt Meydanı'nda Tesbihçiler, Çemberlitaş Meydanı, Galata Kulesi, Levent, Süleymaniye sokakları, İstiklal Caddesi, Beyoğlu, Eski İstanbul Evleri ve Adalar'dan Faytonlar.
Galata Kulesi - 27.08.2015
Başkan Demircan, Çalışanlarının Doğum Gününü Kutladı
Başkan Demircan'ın konuşmasının ardından bazı çalışanlar duygularını dile getirdiler. Daha sonra Demircan, Temmuz-Ağustos ayı doğumlu çalışanlarına, misafirleri için Beyoğlu Belediyesi'nin ve Galata Kulesi'nin yer aldığı özel tasarımlı şekerlemeleri hediye etti.
Galata Kulesi - 16.08.2015
İstanbul'da Teröre Tepki Yürüyüşü
Beyoğlu'nda bir grup, terör olaylarını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi.  Galata Kulesi önünde bir araya gelen grup, ellerindeki Türk bayraklarıyla, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" yazılı pankart açarak yürümeye başladı.
Galata Kulesi - 14.08.2015
Van Persie Hayranı Minik Taraftar İstanbul'u Gezdi
Tarihi Yarımada'nın en önemli turistik mekanlarından biri olan Kapalı Çarşı'yı gezen Diamond ailesinin, Sultanahmet Meydanı ve Galata Kulesi'ni görme fırsatı yakaladığı aktarıldı.
Galata Kulesi - 01.08.2015
Bursa'da Başkasına Ait Tekneyi Pilota 75 Bin Liraya Sattı
Gemlik'te yaşanan dolandırıcılık olayı, İstanbul Üniversitesinin bahçesini, Galata Kulesini ve İzmir Saat Kulesini satmasıyla nam salan Sülün Osman'ı aratmadı.
Galata Kulesi - 13.07.2015
Bu Neyin Paniği
Mazlum AYDIN Galata Kulesi'nde bulunan ekip, çekim sonunda oyuncunun görüntülenmemesi için siper oldu.
Galata Kulesi - 04.07.2015
Beyoğlu'nda Tarihi Kulenin Çevresinde Birlik Sofrası Kuruldu
Beyoğlu Belediyesi, Galata Kulesi çevresinde kurduğu yaklaşık 2 bin kişilik iftar sofrasında yerli yabancı insanları bir araya getirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Galata Kulesi Haberleri | Galata Kulesi Haber - Haberler - Sayfa 7 - Galata Kulesi haberleri, son dakika galata kulesi haber ve gelişmeleri burada. Mavi Işıklar Otizm İçin Yandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.9.2021 07:11:18. #1.15#

title