Galata Kulesi Haberleri

Galata Kulesi haber, Galata Kulesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Galata Kulesi - 21.09.2016
Çarşaf "Perdesi", Cep Telefonu "Işığı" Oldu
Sahneyi kendisi kurdu Tiyatro sevdası için birçok engelle savaştığını dile getiren Gül, şöyle devam etti: "Çamaşır makinesinin destek çubuklarını aldım ve birleştirdim. Çarşafları yırtıp üzerine ev figürleri yaptım. Bu şekilde bir sahne oluşturdum kendime. Oturduğum mahallede 3 ila 9 yaşlarında 15 çocuk var. Haftanın belli günlerinde mahalledeki çocuklara gösteri yaptım. Daha sonra 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na geldim. Bu şekilde gösterilere devam ediyorum. En azından insanların gölge oyununu görmesi, öğrenmesi için bunu devam ettirmek istiyorum. Benim amacım ve niyetim, insanlara kendi kültürümüzü göstermek, onları var eden şeyi yeniden tanıtmak." "Olumlu tepkiler alıyorum" Gül, daha önce İstanbul'da Galata Kulesi'nin altında da gösteri yaptığını bildirdi.
Galata Kulesi - 13.09.2016
İstanbul'un Yeni Oyuncakları Belli Oldu
"Martha&Morty" isimli çalışmayla Türker Acartürk'ün ikinci, "Mahalle İstanbul" tasarımıyla Oğuzhan Yılmaz'ın üçüncü olduğu yarışmada, "Make İstanbul" ile Ulaş Tigin, "Galata Kulesi" ile Evren Yazıcı ve "İstanbul Kalıpları" ile Veysel Sever jüri özel ödülüne layık görüldü.
Galata Kulesi - 23.08.2016
26. Akbank Caz Festivali
"Cazdan Filmler" sosyal medyada yayınlanacak Festivalin bu yıl sosyal medya hesaplarında yayınlanacak en önemli kreatif işlerden biri ise "Cazdan Filmler" ismini taşıyor. Galata Kulesi ve çevresinde geçen birbirinden bağımsız 6 filmden oluşan proje, 26 Eylül-1 Ekim tarihlerinde @akbanksanat Instagram hesabında yayınlanacak.
Galata Kulesi - 27.07.2016
Galata Kulesi'ne Türk Bayrağı Yansıtıldı
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla Galata Kulesi'ne Türk bayrağı yansıtıldı.
Galata Kulesi - 15.06.2016
İstanbul Muhafızları" TRT Çocuk'ta İzleyiciyle Buluşacak
Pedagoglar ve tarih danışmanları eşliğinde 3D tekniğiyle hazırlanan çizgi dizide, Rumeli Hisarı, Topkapı Sarayı, Galata Kulesi, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya Müzesi ve Kapalı Çarşı gibi İstanbul'un tarihi mekanları ele alınacak.
Galata Kulesi - 25.05.2016
İstanbul Boğazı'nda Rekor Atlayış
Şehirde gezme fırsatı da bulduğunu kaydeden Alman sporcu, "İstanbul muhteşem bir şehir. Daha önce böyle bir şehir görmedim. Kendine has mimarisi ve tarihi var. Ayasofya, Topkapı, Dolmabahçe'ye gittim. Galata Kulesi'ni gördüm.
Galata Kulesi - 23.05.2016
Sultanahmet Bombacısı 4 Gün Keşif Yapmış
"CANLI BOMBAYA BİN 500 DOLAR GÖNDERİLMİŞ" Dosyada ismi geçen şüphelilerden Omar Ebu Abid'in, canlı bomba Fadlı'ya bin 500 dolar gönderdiğinin anlatıldığı iddianamede, "Canlı bomba Nabil Fadlı, 5 Ocak'ta Geçici Koruma Kimlik Belgesi almak için parmak izi verdi. Saldırıdan 15 gün önce Türkiye'ye gelen canlı bomba Fadlı, 4 gün Taksim, Sultanahmet, Ayasofya, Galata Kulesi tarihi ve turistlik yerleri fotoğrafladı ve patlamanın olduğu Dikilitaş'ta keşif yaptı.
Galata Kulesi - 23.05.2016
Sultanahmet Saldırısına Ağırlaştırılmış Müebbet ve 840 Yıl Hapis İstemi
"TARİHİ VE TURİSTLİK YERLERİ FOTOĞRAFLAYARAK KEŞİF YAPTI" Şüphelilerden Omar Ebu Abid'in, canlı bomba Fadlı'ya bin 500 dolar gönderdiği aktarılan iddianamede, "Canlı bomba Nabıl Fadlı, 5 Ocak'ta Geçici Koruma Kimlik Belgesi almak için parmak izi verdi. Saldırıdan 15 gün önce  Türkiye'ye gelen canlı bomba Fadlı, 4 gün  Taksim, Sultanahmet, Ayasofya, Galata Kulesi tarihi ve turistlik yerleri fotoğrafladı ve patlamanın olduğu  Dikilitaş'ta keşif yaptı.
Galata Kulesi - 11.05.2016
"6. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri" Sahiplerini Buldu
Müzigin Sırrını Müzisyenlerle Keşfediyoruz Başkan Demircan konuşmasında bu yıl altıncısı düzenlenen Donizetti Klasik Müzik Ödülleri'nin ortak bir değer olarak sonsuza kadar yaşaması temennisinde bulunarak şunları söyledi: "Müzik yanı başımızda bir sır. O sırrı müzisyenlerle keşfediyoruz. Yanı başımızda saklı olan bu hazineye, onlar sayesinde ulaşıyoruz. Çevremize kulak kesildiğimizde, aslında her şeyin ve her yerin özel müziğini duyabiliriz. Bu salonun bir müziği var, Sokağın, caddenin, gökyüzünün… İstiklal Caddesi'nin, Galata Kulesi'nin, Haliç'in, içinde bulunduğumuz Rahmi Koç Müzesi'nin, Beyoğlu'nun bir müziği var.
Galata Kulesi - 01.05.2016
Malatya'da Başarılı Öğrenciler Osmanlı Başkentlerini Gezecek
Program kapsamında İstanbul, Edirne, Çanakkale ve Bursa gezilecek. Öğrenciler, İstanbul'da, İstanbul'un fethini anlatan Panorama 1453 Tarih Müzesi'ni, Türk Dünyası Kültür Mahallesi'ni, içerisinde Türkiye'nin ve yurt dışındaki tarihi ve turistik yerlerin minyatürlerinin sergilendiği Miniatürk'ü, Eyüp Sultan Hazretlerinin türbesinin bulunduğu Eyüp Sultan Camisi ve Külliyesi'ni, Galata Kulesi'ni, İstiklal Caddesi'ni, Topkapı Sarayı'nı, Ayasofya Camisi'ni, Dikilitaş'ı görüp, boğaz turu yapacak.
Galata Kulesi - 01.05.2016
Yazıhanlı Öğrenciler, Osmanlı Başkentlerini Gezecek
Yazıhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün SODES kapsamında yürüttüğü, Malatya Valiliği ve Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen "Yeteneğimle Varım Projesi" çerçevesinde Osmanlı başkentlerine gezi düzenleniyor. Geziye, TEOG sınavında başarılı olan öğrenciler katılacak. Gezi kapsamında İstanbul, Edirne, Çanakkale ve Bursa illeri gezilecek. Öğrenciler İstanbul'da, İstanbul'un fethini anlatan Panorama 1453 Tarih Müzesi'ni, Türk Dünyası Kültür Mahallesi'ni, içerisinde Türkiye'nin ve yurtdışında bulunan tarihi ve turistik yerlerin minyatürlerinin sergilendiği Miniatürk'ü, Eyüp Sultan Camii ve Külliyesini, Galata Kulesi'ni, İstiklal Caddesi'ni, Topkapı Sarayı'nı, Ayasofya Camii'ni, Dikilitaş'ı görüp boğaz turu yapacaklar.
Galata Kulesi - 14.04.2016
Türk Kültürü, Tema Bahçeleriyle Expo 2016'da Olacak
İstanbul 5 bin yıllık geçmişi ile EXPO'da Türkiye tema bahçelerinin kurulacağı alanın en iddialı bahçelerinden biri de İstanbul Büyükşehir Belediyesinin 3 bin 500 metrekare alana kuracağı İstanbul Bahçesi.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yeşil Alanlar Daire Başkanı Mehmet İhsan Şimşek, Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapmış, Roma ve Bizans medeniyetlerinin izlerini taşıyan İstanbul'u 5 bin yıllık köklü geçmişiyle EXPO 2016 Antalya'ya taşıdıklarını vurguladı. Şimşek, şu bilgileri aktardı: "Galata Kulesi'nden Kız Kulesi'ne, camilerden bugünkü modern yapılara kadar her şeyi insanlar bu bahçede bulabilecek.
Galata Kulesi - 02.04.2016
Mavi Işıklar Otizm İçin Yandı
Kamuoyunun otizme dikkatini çekmek amacıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Galata Kulesi başta olmak üzere İstanbul'da bazı yapı ve binalar mavi ışıkla aydınlatıldı.
Galata Kulesi - 02.04.2016
Fotoğrafın MİMAR Sinan'ları Belli Oldu
Jüri, katılan 3530 fotoğraf arasından dereceye girenleri seçmekte zorlanırken, 3 bin TL değerindeki birincilik ödülünü Galata Kulesi'ni objektifine yansıtan Aydın Sertbaş kazandı.
Galata Kulesi - 31.03.2016
2 Nisan'da Işıklar Otizm Farkındalığı İçin Yanacak
"2 Nisan Otizm Farkındalık Günü"nde kamuoyunun dikkatini otizme çekmek için başlatılan "Mavi Işık Yak Kampanyası" ile Boğaziçi Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Galata Kulesi başta olmak üzere ülke çapında birçok yapı ve bina mavi ışıkla aydınlatılacak.
Galata Kulesi - 29.03.2016
Miniatürk'teki 5 Maket Yenilendi
Miniatürk'teki Galata Kulesi, Yerebatan Sarnıcı, Kubbet-üs Sahra, Mescid-i Aksa ve Amasya Yalıboyu Evleri'nin maketleri yenilendi.
Galata Kulesi - 18.03.2016
Türkiye'nin Tarihi Hazinesi İklim İçin Işıklarını Kapatıyor
WWF’in iklim değişikliği sorununu gündeme getirmek için 178 ülke/bölgede aynı saatte düzenlediği Dünya Saati etkinliği 19 Mart Cumartesi akşamı 20.30-21.30 saatleri arasında gerçekleşiyor. İklim değişikliği sorununa dikkat çekmek için etkinliğe katılan herkesin bir saatliğine ışıklarını kapattığı Dünya Saati’ne, bu yıl Türkiye’den verilen tarihi destek dikkat çekiyor. Topkapı Sarayı, Süleymaniye Cami, Galata Kulesi, Alanya Kalesi, Boğaziçi köprüleri ve Beykoz Kasrı gibi tarihi yapılara bu yıl İzmir sınırları içerisinde yer alan antik dünyanın en önemli kentlerinden Efes, peribacalarıyla ünlü Nevşehir’deki Uçhisar Kalesi, Mimar Sinan’ın en önemli yapıtlarından Edirne’deki Selimiye Camisi de katılıyor.
Galata Kulesi - 15.03.2016
Galata Kulesi ile Hilalin Ender Rastlanan Buluşması Büyüledi
İstanbul’un Üsküdar sahilinde çok ender gerçekleşen bir görüntü objektiflere yansıdı.
Galata Kulesi - 10.03.2016
Türkiye'nin Anıt Yapılarında Işıklar İklim İçin Sönecek
WWF’in 2007’den beri her yıl düzenlediği Dünya Saati etkinliği 10 yaşında.
Galata Kulesi - 10.03.2016
Fethiye'de Atık Malzemelerle Tarihi Binaların Maketlerini Yapıyor
Kayaköy'deki tarihi yerlerin yanı sıra ülkenin farklı yörelerindeki tarihi taş köprüler, İstanbul'un Balat semtindeki tarihi evler, Kız Kulesi ve Galata Kulesi'nin de maketlerini yapan Chouman, çöpe atılan cam şişeler, konserve kutuları ve çam kozalaklarına da şekil vererek hediyelik eşyaya dönüştürüyor.
Galata Kulesi - 07.03.2016
Beyoğlu Belediyesi'nden Tanıtım Atağı
Beyoğlu Belediyesi'ndeki toplantıda gazetecilere açıklamalarda bulunan Demircan, kültürü, sanatı, Galata Kulesi, İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı'yla İstanbul'da önemli bir turizm destinasyonu olan Beyoğlu'nun tanıtımıyla Türkiye'ye daha fazla turist çekmeyi hedeflediklerini söyledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Galata Kulesi Haberleri | Galata Kulesi Haber - Haberler - Sayfa 6 - Galata Kulesi haberleri, son dakika galata kulesi haber ve gelişmeleri burada. Antalya Bakan Çelik: Expo Bitiyor Ama Kapanmayacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 15:38:25. #1.14#

title