Galata Kulesi Haberleri

Galata Kulesi haber, Galata Kulesi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Galata Kulesi - 22.03.2021
Vakıflar Genel Müdürlüğü: "Bu taşınmazların Sultan Beyazıt Hanı Veli Vakfı'na ait taşınmazlardan olduğu tespit edilmiştir"
"Vakıflar Kanunu'nun ilgili maddeleri uyarınca evveliyat kayıtları incelenmiş ve bu taşınmazların 'Sultan Beyazıt Hanı Veli Vakfı'na ait taşınmazlardan olduğu tespit edilmiştir" Açıklamada, Vakıflar Genel Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarda Vakıflar Kanunu'nun ilgili maddeleri uyarınca geçmiş kayıtların incelendiği ve bu taşınmazların "Sultan Beyazıt Hanı Veli Vakfı'na" ait olduğunun tespit edildiği belirtildi. Vakıflar Genel Müdürlüğünün, kuruluş amacı ve görevini yerine getirdiği, yönetim ve temsilini yaptığı Mazbut Vakıflar'ın haklarının korunduğu belirtilen açıklamada şunlar kaydedildi: "2008 yılında yürürlüğe giren 5737 sayılı Vakıflar Kanununun 30. maddesi 'Vakıf yoluyla meydana gelip, her ne suretle olursa olsun hazine, belediye, özel idareler, köy ve tüzel kişiliğin mülkiyetine geçmiş vakıf kültür varlıkları mazbut vakfına devrolunur' (Kuruluşları Osmanlı ve Selçuklu'ya dayanan ve günümüzde yöneticisi kalmayan vakıflar 'mazbut vakıf' olarak adlandırılır. Mazbut Vakıflar Vakıflar Genel Müdürlüğünce temsil ve idare edilerek vakıf sahibinin vakfiyesindeki şartlar doğrultusunda vakıfları yaşatmaya devam eder.) hükmü yer almaktadır. Kanun hükmü gereğince İstanbul özelinde ve Belediye Mülkleri ile sınırlı kalmaksızın Kulei Zemin Vakfına ait Galata Kulesi, 3.
Galata Kulesi - 14.03.2021
GRAFİKLİ-İstiklal Marşı'nın 100. yılı 7'den 70'e "milli birlik" ruhuyla kutlandı
Özel yayınlar ve gösterimler izleyicilerle buluştu Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yıl dönümü için Galata Kulesi'nde özel bir gösterim hazırlandı.
Galata Kulesi - 12.03.2021
İstiklal Marşı'nın 100. yılına özel Galata Kulesi'nde ışık gösterisi yapıldı
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından İstiklal Marşı'nın kabulünün 100. yıl dönümü için Galata Kulesi'nde özel bir gösterim hazırlandı.
Galata Kulesi - 12.03.2021
Red Bull M.E.O. Dünya Finali için sanal İstanbul 17 Mart'ta açılıyor
Tek tıkla İstanbul'u gez Mobil oyunseverlere yaratıcı bir deneyim yaşatacak Red Bull M.E.O. Dünya Finali'nde 13 gün süreyle İstanbul'un en önemli noktaları sanal olarak gezilebilecek. Aralarında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Caddebostan, Galata Kulesi, Sultanahmet Meydanı, Balat ve İstanbul Boğazı'nın tam ortasında bir feribot gezisinin de olacağı sanal İstanbul'da aynı zamanda heyecan verici canlı yayınlar, oyunlara ve etkinliklere dair birçok içerik ve mini oyunlar da bulunabilecek.
Galata Kulesi - 01.03.2021
Galata Kulesi ile FSM ve YSS köprüleri, Yeşilay Haftası dolayısıyla yeşil ışıkla aydınlatıldı
Yeşilay Haftası dolayısıyla Galata Kulesi ile Fatih Sultan Mehmet (FSM) ve Yavuz Sultan Selim (YSS) köprüleri yeşile büründü.
Galata Kulesi - 15.02.2021
Kar yağışının etkili olduğu İstanbul havadan görüntülendi
Beyazla kaplanan Tarihi Yarımada ve tarihi surların yanı sıra yağış, Galata Kulesi, Üsküdar ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde etkili oldu.
Galata Kulesi - 04.02.2021
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, canlı yayında soruları yanıtladı: (2)
Mehmet Nur, Ersoy, AKM'de 2 bin 38 kişilik büyük bir opera-bale salonuyla 805 kişilik tiyatro ve müzik alanında kullanılacak çok amaçlı ikinci bir salon bulunduğunu belirterek, şu bilgileri verdi: "Beyoğlu Kültür Yolu projesinin bir parçası ama kendi içinde de bir kültür yolu var. Müzik ve güzel sanatlarla ilgili kütüphanesi, küçük müzik müzesi, galeriler, çok amaçlı salon, cep sineması, kafeler ve restoranlar gibi birçok kültürel aktiviteyi de içerisinde taşıyan, 24 saat yaşayan bir merkez gibi düşünebilirsiniz. 4 bin kişinin aynı anda kullanabileceği bir mekan olacak. AKM bir yaşam merkezi şeklinde konuşlanıyor ve Beyoğlu Kültür Yolu projesinin bir parçası. AKM ile sınırlamıyoruz, dünyanın enleriyle buluşturduğumuz bir güzergah aslında bu yol." Kültür Yolu projesine dahil olan Galataport'un dünyanın en iyi cruise portu olduğuna dikkati çeken Ersoy, şöyle devam etti: "Ama aynı zamanda hem yabancı turist hem de İstanbullular için bir cazibe merkezi. Yukarıya doğru çıktığınızda Galata Kulesi var.
Galata Kulesi - 02.02.2021
Vakıflar Genel Müdürü Ersoy, restorasyon çalışmalarını kardeş ülkelerde de sürdürdüklerini bildirdi
Vakıflar Genel Müdürü Ersoy, yaptığı yazılı açıklamada "İstanbul'un manevi ikliminde önemli yere sahip eserlerin restorasyon sürecinin kamuoyu tarafından merak ve heyecanla beklendiğini" belirtti. Ersoy, şunları kaydetti: "Genel Müdürlük olarak bizlerin ve ilgili tüm paydaşların titizlik ile yaklaştığı tüm eserlerimizde süreçlerimizi planlanan sürelerine ve aslına uygun olarak yaşatma gayreti içerisindeyiz. Köklü geçmişimizi güçlü geleceğe taşıma gayretimiz başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ve tüm paydaşlarımızla devam ediyor. Öncelikle son bir yılda ülkemize kazandırdığımız değerlerden bahsetmek gerekirse 84 yıl sonra Fatih Sultan Mehmet Vakfının mülkiyetindeki ve tapusunda olan Ayasofya Kebir Camisi'ni hem inanç hem kültür turizmine kavuşturmanın gururunu yaşıyoruz." Fatih Sultan Mehmet Han'ın mirası Galata Kulesi'nin restorasyonunu aslına yaraşır şekilde tamamlayarak hizmete açtıklarını belirten Ersoy, "2,5 asırdır merhamet, paylaşım ve yardımlaşmanın merkezlerinden biri olan Mihrişah Valide Sultan Eyüp İmareti Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in mihmandarı, İstanbul'u fetheden ruh ve iradenin timsali olan Ebu Eyyüb El Ensari Hazretlerinin ismine yakışır bir yer olması konusunda gösterilen hassasiyete sadık kalınarak restore ettik ve aslına uygun olarak yardımlaşmanın adresi olmasına yönelik hizmet etmesini sağlıyoruz.
Galata Kulesi - 31.01.2021
(Havadan görüntülerle) KISITLAMADA BOŞ KALAN İSTANBUL'UN KEYFİNİ TURİSTLER ÇIKARDI
Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle boş kalan İstanbul'un keyfini turistler çıkardı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan haftasonu sokağa çıkma yasağından  muaf olan turistler Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Sultanahmet ve Ayasofya Camii'ni gezdi, bol bol fotoğraf çekildi. Turistler, Galata Kulesi'nden doyumsuz boğaz manzarasına baktı.
Galata Kulesi - 01.01.2021
Son dakika haberleri... İstanbul'da yeni yılın ilk günü sakin geçiyor
Pazartesi saat 05.00'e kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle İstanbul'un en hareketli semtleri ve sahiller boş kaldı. Eminönü ve Galata Kulesi'nde dolaşan turist grupları, kentin simgelerini arkalarına alarak fotoğraf çektirdi.
Galata Kulesi - 31.12.2020
YILBAŞINA SAATLER KALA KARAKÖY MEYDANI'NDA YOĞUNLUK
Karaköy Sahili'nde bazı vatandaşların balık tuttuğu görülürken, bazı vatandaşların da evlerine gitmek için tramvay önünde yoğunluk oluşturduğu görüldü. Galata Kulesi ise yine yerli ve yabancı turistlerin önünde fotoğraf sırasına girdiği anlara tanık oldu.
Galata Kulesi - 31.12.2020
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, yeni yıl mesajı yayımladı Açıklaması
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasının yeni konser salonundan Galata Kulesi ve Resim Heykel Müzesi'ne, Bodrum Kalesi'nden Sümela Manastırı'na ülkemizin dört bir yanında kültür ve sanat projelerimizi sürdürdük ve halkımızın hizmetine sunduk.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Galata Kulesi Haberleri | Galata Kulesi Haber - Haberler - Sayfa 3 - Galata Kulesi haberleri, son dakika galata kulesi haber ve gelişmeleri burada. Emine Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'nin eşi Olena Zelenska ile Galata Kulesi'ni ziyaret etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 19:19:44. #1.16#

title