Gabon Haberleri

Gabon haber, Gabon son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gabon - 13.3.2020
Etiyopya'da ilk yeni tip koronavirüs vakası görüldü
Afrika kıtasında Kenya, Gabon, Fildişi Sahili, Gana, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Burkina Faso, Mısır, Cezayir, Nijerya, Senegal, Kamerun, Tunus, Güney Afrika ve Fas'ta da Kovid-19 vakaları görüldü.
Gabon - 13.3.2020
Gana ve Gabon'da ilk korona virüs vak'aları
Gana ve Gabon'da ilk korona virüs vak'aları doğrulandı.
Gabon - 13.3.2020
Gana'da ilk yeni tip koronavirüs vakaları görüldü
Afrika kıtasında Kenya'nın yanı sıra Gabon, Fildişi Sahili, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Burkina Faso, Mısır, Cezayir, Nijerya, Senegal, Kamerun, Tunus, Güney Afrika ve Fas'ta da Kovid-19 vakaları görüldü.
Gabon - 13.3.2020
Kenya'da ilk yeni tip koronavirüs vakası görüldü
Afrika kıtasında Kenya'nın yanı sıra Gabon, Fildişi Sahili, Gana, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Burkina Faso, Mısır, Cezayir, Nijerya, Senegal, Kamerun, Tunus, Güney Afrika ve Fas'ta da Kovid-19 vakaları görüldü.
Gabon - 13.3.2020
Senegal Cumhurbaşkanı Sall'den koronavirüs çağrısı Açıklaması
Afrika kıtasında son olarak Gabon, Gana, Fildişi Sahili'nin yanı sıra Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Burkina Faso, Mısır, Cezayir, Nijerya, Senegal, Kamerun, Tunus, Güney Afrika ve Fas'ta da Kovid-19 vakaları görüldü.
Gabon - 13.3.2020
Gabon'da ilk koronavirüs vakası görüldü
Afrika ülkesi Gabon'da ilk defa yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakasının tespit edildiği bildirildi.
Gabon - 26.2.2020
Afrika'da interneti en çok kapatan Cezayir ve Etiyopya oldu
Geçen yıl kesinti yapan ülkeler listesine ilk defa giren Afrika ülkeleri Benin, Zimbabve, Eritre, Gabon ve Liberya oldu.
Gabon - 21.2.2020
Cezayir Fildişi Sahili'ndeki büyükelçisini istişare için geri çağırdı
Fildişi Sahili'nin yanı sıra Gabon, Gambiya, Gine, Komorlar ve Orta Afrika Cumhuriyeti de Batı Sahra'da konsolosluk açmıştı.
Gabon - 19.2.2020
Fas Dışişleri Bakanı: "Batı Sahra önemli bir iş birliği merkezi olacak"
Fildişi Sahili'nin yanı sıra Gabon, Gambiya, Gine, Komorlar ve Orta Afrika Cumhuriyeti de Batı Sahra'da konsolosluk açmıştı.
Gabon - 11.2.2020
OPEC Petrol Sepeti varil başına 54.17 dolara geriledi
OPEC Petrol Sepeti, Saharan Blend (Cezayir), Girassol (Angola), Oriente (Ekvador), Rabi Light (Gabon), Minas (Endonezya, Iran Heavy (İran), Basra Light (Irak), Kuwait Export (Kuveyt), Es Sider (Libya), Bonny Light (Nijerya), Qatar Marine (Katar), Arab Light (Suudi Arabistan), Murban (BAE) ve Merey (Venezuela) petrol fiyatlarından  hesaplanıyor.
Gabon - 6.2.2020
ANALİZ – Afrika'da Fransa kâbusu - II: Yeni sömürgecilik
Fransa 1961'den beri 14 Afrika ülkesinin ulusal rezervlerini elinde tutuyor: Benin, Burkina Faso, Gine-Bissau, Fildişi Sahili, Mali, Nijer, Senegal, Togo, Kamerun, Orta Afrika Cumhuriyeti, Çad, Kongo-Brazzaville, Ekvator Ginesi ve Gabon.
Gabon - 5.2.2020
ANALİZ – Afrika'da Fransa kâbusu – I: Tarihsel arkaplan
Tunus, Senegal, Nijer, Moritanya, Kamerun, Burkina Faso, Gabon, Gine ve Benin'de katledilenlerin sayısı ise hala bilinmemektedir.
Gabon - 16.1.2020
Zlatko Tripic, Göztepe'nin ilk Norveçli futbolcusu oldu
Güney Afrikalı Helman Nkosiyetha Mkalele'nin 53 maça çıktığı İzmir temsilcisinde Brezilyalı Wallace Reis 50, Gabonlu Andre Poko 49, Brezilya'dan Titi ise 48 müsabakada görev aldı.
Gabon - 15.1.2020
Fransa Afrika'daki askeri varlığından vazgeçmiyor
Gabon'un başkenti Librevil'de, 250 askerin faaliyette olduğu üs de Afrika genelindeki askerlere destek birliği işlevi görüyor.
Gabon - 14.1.2020
OPEC Petrol Sepeti varil başına 66.07 dolara geriledi
OPEC Petrol Sepeti, Saharan Blend (Cezayir), Girassol (Angola), Oriente (Ekvador), Rabi Light (Gabon), Minas (Endonezya, Iran Heavy (İran), Basra Light (Irak), Kuwait Export (Kuveyt), Es Sider (Libya), Bonny Light (Nijerya), Qatar Marine (Katar), Arab Light (Suudi Arabistan), Murban (BAE) ve Merey (Venezuela) petrol fiyatlarından hesaplanıyor.
Gabon - 10.1.2020
Türkiye Maarif Vakfı istişare toplantısı
Maarif Vakfı'nın Türkiye'nin Eğitimin Uluslararasılaştırılması stratejisine hizmet ettiğini belirten Akgün, sözlerini şöyle sürdürdü: "Dünyanın çeşitli ülkelerinde açtığımız eğitim kurumlarına ilaveten Türk nüfusunun yoğun olduğu yerlerdeki öğrencilerin akademik başarılarını artırmak ve kültürel bağları güçlendirmek için kurslar ve etüt merkezleri açıyoruz. Faaliyet gösterilen ülkelerde 'Türkiye Çalışmaları' ve benzeri çalışmaları destekleyerek Türkiye algısının olumlu yönde gelişmesi için çalışmalar düzenliyoruz. Tüm dünyada Türkiye'nin eğitim kurumlarını tanıtarak, uluslararası eğitim ajansı işlevini üstleniyoruz. Vakıf son 3 yılda dünya genelinde 100 ülkeyle resmi temas sağladı, 50 ülkede temsilcilikler açıp 60 ülkede de faaliyetler yürütüyor." Akgün açıklamasında şunlara vurgu yaptı: "19 ülkede (Afganistan, Çad, Ekvator Ginesi, Etiyopya, Fildişi Sahili, Gabon, Gine, Irak, Kamerun, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Kongo Cumhuriyeti, Mali, Moritanya, Nijer, Pakistan, Senegal, Somali, Sudan Tunus ve Venezuela) FETÖ iltisaklı toplam 216 okul devir alınmıştır.
Gabon - 7.1.2020
OPEC Petrol Sepeti 1.50 dolar artışla varil başına 70.89 dolara yükseldi.
OPEC Petrol Sepeti, Saharan Blend (Cezayir), Girassol (Angola), Oriente (Ekvador), Rabi Light (Gabon), Minas (Endonezya, Iran Heavy (İran), Basra Light (Irak), Kuwait Export (Kuveyt), Es Sider (Libya), Bonny Light (Nijerya), Qatar Marine (Katar), Arab Light (Suudi Arabistan), Murban (BAE) ve Merey (Venezuela) petrol fiyatlarından  hesaplanıyor.
Gabon - 3.1.2020
Fransa karanlık ve kanlı sömürgeci geçmişiyle yüzleşmeli
Sömürge yönetimi altındaki Afrikalıların 20. yüzyılın ikinci yarısına doğru bulunduğu her bağımsızlık talebi girişimi -mesela Madagaskar'da, mesela Kamerun'da, mesela Cezayir'de- yüzbinlerce insanın acımasızca öldürülmesiyle neticelendi. Bazıları 1960'dan itibaren bağımsızlıklarını kazandığında dahi, Fransa ayrılmadan önce ülkeyi yok etmesin diye, "sömürge borcu" adı altında bu ülkeyle borç anlaşması yapmak zorunda kaldı. Mesela Togo için 1963'te bu borç ülke bütçesinin yarısına yakındı. Diğer taraftan, bağımsızlıktan sonra, 1961'den itibaren 14 Afrika ülkesi Benin, Gine Bissau, Fildişi Sahili, Mali, Çad, Togo, Kongo Brazzaville, Ekvator Gine'si, Gabon, Orta Afrika Cumhuriyeti, Nijer, Senegal, Burkina Faso ve Kamerun yaptıkları anlaşmalar neticesinde ulusal rezervlerini Fransız Merkez Bankası'nın kontrolüne verdi.
Gabon - 2.1.2020
Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölgeye model olacak bir alan planlanıyor
Yaklaşık 92 bin kişinin tutuklandığını, bunların yaklaşık 27 bininin tutukluluk hallerinin devam ettiği bilgisini paylaşan Oktay, şunları söyledi: "25 ülkeden 112 kişinin ülkemize sınır dışı edildiğini görüyoruz. Yani diğer ülkelerden bize iade edilmek üzere. Bu ülkelere baktığımızda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti var, 17 kişiyle Suudi Arabistan var, Azerbaycan, Moldova, Kosova, Malezya, Bahreyn, Gabon, Bulgaristan, Kazakistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Pakistan, Ukrayna, bir kişi ile Amerika Birleşik Devletleri var, Belarus, Irak, Karadağ, Sri Lanka, Sudan, Tayland, Yunanistan, Rusya, Kuzey Makedonya, Peru ve Kamboçya.
Gabon - 26.12.2019
Rekabet Kurulu kararları
Wilmar International Limited ile Associated British Foods plc arasında ortak girişim kurulmasına izin verildi. AP Moller Capital P/S tarafından iştiraki Africa Infrastructure Fund I K/S aracılığıyla; Gabon Special Economic Zone Ports SA'nın, Gabon Special Economic Zone Mineral Port SA'nın, Terminal Industriel Polyvalent de San Pedro SA'nın ve Arise Mauritania SA'nın bir kısım hisselerinin devralınması suretiyle ortak kontrole sahip olunması onaylandı.
Gabon - 23.12.2019
Gabon'da korsanlar balıkçı gemisindeki 4 Çinliyi kaçırdı
Orta Batı Afrika'nın petrol zengini ülkesi Gabon'da korsanlarca balıkçı gemilerine düzenlenen saldırıda 4 Çinlinin kaçırıldığı 1 Gabon vatandaşının yaşamını yitirdiği bildirildi.
Gabon - 19.12.2019
OPEC petrol sepeti varil başına 67.77 dolara yükseldi
OPEC Petrol Sepeti, Saharan Blend (Cezayir), Girassol (Angola), Oriente (Ekvador), Rabi Light (Gabon), Minas (Endonezya, Iran Heavy (İran), Basra Light (Irak), Kuwait Export (Kuveyt), Es Sider (Libya), Bonny Light (Nijerya), Qatar Marine (Katar), Arab Light (Suudi Arabistan), Murban (BAE) ve Merey (Venezuela) petrol fiyatlarından  hesaplanıyor.
Gabon - 18.12.2019
Karmod, Gabon'da petrol boru hattına şantiye yapıları kurdu
Karmod, Afrika ülkelerinden Gabon'da petrol boru hattına şantiye yapıları kurdu.
Gabon - 16.12.2019
Rusya, son yıllarda askeri üslerini arttırdı
Cibuti'de bin 450 Fransa'nın Avrupa'da Fransa-Almanya ordusu ortak Müllheim üssü; Afrika'da 1969'dan beri bin 450 asker ile Cibuti, 2002'den beri 900 asker ile Fildişi Sahili, 1960 yılından beri 370 asker ile Gabon ve 2011'den beri 350 asker ile Senegal üssü; Orta Doğu'da 2008'den beri 250 asker ile Birleşik Arap Emirliği ve Birleşik Milletler görevi için 700 asker ile Lübnan üssü bulunuyor.
Gabon - 11.12.2019
Benin'de korsanların kaçırdığı 9 Filipinli denizci 35 gün sonra özgürlüğe kavuştu
Körfezde Gabon, Ekvador Ginesi, Kamerun, Nijerya, Benin, Gana, Fildişi Kıyısı ve Liberya yer alıyor.
Gabon - 7.12.2019
Moody's Türkiye'nin kredi notu ve görünümüne ilişkin güncelleme yapmadı
Açıklamada, Moody's'in, Beyaz Rusya, Faroe Adaları, Gabon ve Türkiye'nin kredi notu ve görünümüne ilişkin güncelleme yapmadığı bildirildi.
Gabon - 1.12.2019
Balıkesir'de 48 düzensiz göçmen yakalandı
Harekete geçen ekipler, bottaki 19 Filistin, 10 Kongo, 5 Suriye, 5 Somali, 4 Sierra Leone, 3 Kuveyt, 1 Gabon ve 1 Irak uyruklu olmak üzere 48 düzensiz göçmeni yakaladı.
Gabon - 29.11.2019
Büyükelçi atamaları Resmi Gazete'de
Resmi Gazete'de yer alan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi'ne göre, 15 ülkede görev yapan büyükelçiler merkeze alınırken boş olan Gabon Büyükelçiliğine ise atama yapılmasına karar verildi.
Gabon - 29.11.2019
15 büyükelçi merkeze alındı, 16 ülkeye yeni büyükelçi atandı
Kararnameyle, boş bulunan Gabon Büyükelçiliğine ise Batı Afrika Genel Müdür Yardımcısı Nilüfer Erdem Kaygısız'ın ataması gerçekleştirildi.
Gabon - 29.11.2019
16 ülkeye büyükelçi atandı
BÜYÜKELÇİLİKLERE ilişkin Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi, Resmi Gazete'de yayımlandı. 15 ülkede görevli büyükelçiler merkeze alınırken yerlerine yeni atamalar yapıldı. Kararnameyle ayrıca boş bulunan Gabon Büyükelçiliği'ne de atama yapıldı.
Gabon - 28.11.2019
35. İSEDAK Toplantısı
Toplantı sonrası Pakdemirli, Gabon Tarım, Hayvancılık, Balıkçılık ve Gıda Bakanı'yla heyetlerarası görüşme gerçekleştirdi.
Gabon - 23.11.2019
Sömürge parası CFA frangı Orta Afrika'da tartışıldı
Toplantıya, ev sahibi ülkenin cumhurbaşkanı Paul Biya'nın yanı sıra Orta Afrika Cumhuriyeti (OAC) Cumhurbaşkanı Faustin Archange Touadera, Kongo Halk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Denis Sassou Nguesso, Çad Cumhurbaşkanı İdris Debi, Gabon Başbakanı Julien Nkoghe Bekaleque, CEMAC Komisyonu Başkanı Daniel Ona Ondo ile Afrika Kalkınma Bankası Başkanı Akinwumi Adesina katıldı.
Gabon - 22.11.2019
OPEC Petrol Sepeti varili 63.68 dolara yükseldi
OPEC Petrol Sepeti, Saharan Blend (Cezayir), Girassol (Angola), Oriente (Ekvador), Rabi Light (Gabon), Minas (Endonezya, Iran Heavy (İran), Basra Light (Irak), Kuwait Export (Kuveyt), Es Sider (Libya), Bonny Light (Nijerya), Qatar Marine (Katar), Arab Light (Suudi Arabistan), Murban (BAE) ve Merey (Venezuela) petrol fiyatlarından hesaplanıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gabon Haberleri | Gabon Haber - Haberler - Sayfa 2 - Gabon haberleri, son dakika gabon haber ve gelişmeleri burada. Yeni tip koronavirüsle ilgili son 24 saatte dünyada yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz..
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.9.2020 22:21:54. #1.14#
title