G.saray-f.bahçe Derbisi Mercak Altında

Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu Galatasaray-fenerbahçe Derbi Maçıyla İlgili Her Türlü Görüntüyü Yayıncı Kuruluştan İstedi

G.saray-f.bahçe Derbisi Mercak Altında

Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu Galatasaray-Fenerbahçe derbi maçıyla ilgili her türlü görüntüyü yayıncı kuruluştan istedi

Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, derbiyle ilgili hiç bir açıklamada bulunmayacaklarını belirttiler. Hukuk Kurulu ise derbi maçla ilgili tüm görüntüleri yayıncı kuruluştan istedi. Gözlemcilerin yanı sıra federasyon temsilcilerinden de rapor beklenirken, tüm bunlar incelendikten sonra Galatasaray Kulübü'nün tarihinin en ağır cezasını alması bekleniyor.

Karşılaşmanın temsilcileri Haluk Gözen, Ali Okumuş ve Mehmet Top'un çıkan tüm olayları ayrıntılı bir şekilde raporlarına yazdıkları ve bunu Futbol Federasyonu'na gönderecekleri ifade edildi.

Raporlarda olayların maçtan önce başladığının vurgulanması, tribünlerin savaş alanına dönmesi, büyük arbede yaşandığı ve hem futbolcuların, hem de hakemlerin görevlerini sağlıklı bir şekilde yapamadıkları, hatta can güvenliğinin kaybolduğu anların meydana geldiğinin yazıldığı öğrenildi. Sahaya atılan taş, koltuk, çakmak, pet şişe gibi yabancı maddelerin çok sayıda taraftarı da yaraladığı da raporlarda yer alacak.