FUZULİ HABERLERİ

Fuzuli haber, Fuzuli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fuzuli - 09.11.2020
Azerbaycan ordusu 23 köyü daha Ermenistan'ın işgalinden kurtardı
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Azerbaycan ordusunun 23 köyü daha Ermenistan'ın işgalinden kurtardığını duyurdu. Aliyev, Twitter hesabından, "Muzaffer Azerbaycan ordusu, Fuzuli'nin Gobu Dilağarda, Yal Pirahmetli, Yukarı Yağlıvend, Dilağarda, Seyid Mahmudlu ve Elesgerli, Hocalı'nın Demirciler, Çanakçı, Medetkend ve Sığnak, Hocavend'in Susanlık, Domi, Tuğ, Akaku ve Azıh, Cebrail'in Hüseynalılar, Söyüdlü ve Aşağı Sirik, Gubadlı'nın Yukarı Mollu, Aşağı Mollu ve Hocik, Zengilan'ın Keçikli ve Ördekli köylerini işgalden kurtardı.
Fuzuli - 08.11.2020
7 Kasım 2020 Haberleri
7 Kasım 2020 Manşet Haberleri.
Fuzuli - 07.11.2020
Yazar Dursun Gürlek, "Kültür Nöbeti" programına konuk oldu Açıklaması
Osmanlı Türkçesi dersleri verdiğini ifade eden Gürlek, "Osmanlı Türkçesi bilen adamın edebiyatı kuvvetlidir. Şiir dünyası zengindir. Tarih bilgileri kuvvetlidir. Çünkü Osmanlı Türkçesi'nin dalları çok geniş, çınar ağacı gibi her tarafa yayılıyor. Dolayısıyla gençlerin, dedelerinin lisanını muhakkak öğrenmeleri gerekiyor. Aksi takdirde Mehmet Akif'i, Fuzuli'yi, Elmalılı Hamdi Yazır'ı anlamazlar.
Fuzuli - 07.11.2020
Azerbaycan ordusu 16 köyü işgalden kurtardı
Azerbaycan ordusu, gece boyunca askerlere ve yerleşim birimlerine ateş açan Ermenistan güçlerine kayıplar verdirmeyi sürdürüyor. Azerbaycan Savunma Bakanlığı, bölgede yaşanan son gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.Yapılan açıklamada, çatışmaların, ağırlıklı olarak cephenin Ağdere, Ağdam ve Hocavend yönlerinde devam ettiği belirtildi. Azerbaycan ordusunun 16 köyü daha Ermenistan'ın işgalinden kurtardığını açıkladı. Azerbaycan Ordusu, Fuzuli'nin Yukarı Veyselli, Yukarı Seyidahmedli, Korqan, Üçüncü Mahmudlu, Kacar, Divanalılar, Kubatlı'nın Gazyan, Balasoltanlı, Merdanlı, Zengilan'ın Beşdeli, Hocalı'nın Karabulak, Moşhmaat ve Hocavend'in Atakut, Tsakuri köylerini işgalden kurtardı.
Fuzuli - 05.11.2020
Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu: (2)
Erdoğan, kendilerinin insanların parti binalarına gelmesini bekleyen bir anlayışta asla olmadıklarını ve olmayacaklarını belirterek, şu değerlendirmede bulundu: "Her kesimden insanımızın evine, iş yerine, hayatını geçirdiği yerlere her gün bizzat gitmeliyiz. Buralarda onlarla muhabbet etmeli, dertlerini, sıkıntılarını dinlemeli, mümkünse bunlara çözüm üretmeli, değilse insanımızın gönlünü almalı kendi yaptıklarımızı onlara anlatmalıyız. Telefonumuz 24 saat açık olmalı ve o anda cevap veremediğimiz her çağrıya muhakkak geri dönüş yapmalıyız. Milletle arasına duvar ören, kendini ulaşılamaz bir yere konumlandırmış, hele hele insanları küçümseyen bir AK Parti yöneticisi varsa bulunduğu yerde, özellikle söylüyorum, fuzuli şagil, yani haksız işgalci demektir.
Fuzuli - 29.10.2020
Son dakika haberleri: Azerbaycan ordusu Ermenistan güçlerine kayıp verdirmeye devam ediyor
Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, çatışmaların ağırlıklı olarak cephenin Hocavend, Fuzuli ve Gubadlı yönlerinde devam ettiği belirtildi.
Fuzuli - 27.10.2020
Gaziosmanpaşa'da Fuzuli Kültür Sanat Sezonu başladı
Gaziosmanpaşa'da "2020-2021 Fuzuli Kültür Sanat Sezonu"nun açılışı yapıldı.
Fuzuli - 27.10.2020
Azerbaycan Savunma Bakanlığı: Ermenistan'a ait 18'inci motorlu piyade tümeni imha edildi
Azerbaycan Savunma Bakanlığı, cephedeki son duruma ilişkin yaptığı açıklamada, çatışmaların ağırlıklı Hocavend, Fuzuli ve Kubadlı yönlerinde devam ettiğinini ifade ederek, " Ermenistan güçlerinin 18'inci motorlu piyade tümeninin ön kontrol karakolunun imha edildiği ve ölenlerin arasında...
Fuzuli - 27.10.2020
Ermenistan ordusu kayıplar vererek geri çekildi
Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 26 Ekim gün boyunca ve 27 Ekim sabaha karşı yeni insani ateşkes ihlallerini sürdüren Ermenistan ordusunun Azerbaycan ordu birliklerinin bulunduğu mevkilere ve cephe hattına yakın sivil yerleşim birimlerine çeşitli silahlarla ateş açtığı belirtildi. Açıklamada, Hocavend, Fuzuli ve Gubadlı istikametinde Azerbaycan birliklerine saldırma girişiminde bulunan Ermeni askerlerinin kayıp vererek geri çekildiği kaydedildi.
Fuzuli - 27.10.2020
Azerbaycan askerleri, ateşkese rağmen saldıran Ermenistan askerlerini geri püskürttü
Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, çatışmaların ağırlıklı olarak cephenin Hocavend, Fuzuli ve Gubadlı yönlerinde devam ettiği kaydedildi.
Fuzuli - 26.10.2020
Son Dakika | Azerbaycan Savunma Bakanlığı: Ermenistan ateşkesi bozdu
Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Ermenistan'ın insani ateşkesi bozduğunu açıkaldı. Ermenistan'ın insani ateşkes ilanına rağmen, tüm cephe boyunca Azerbaycan sınırında yer alan yerleşim yerlerini ve birimlerini çeşitli silahlar, havanlar ve toplarla ateşe tuttuğu belirtildi. Azerbaycan'ın Tovuz, Gedebey ve Daşkesen bölgelerinin, sabah saatlerinden başlayarak Ermenistan'ın Berd, Çemberek ve Vardenis bölgelerinden ateşe tutulduğu ifade edildi. Aynı zamanda Terter, Ağdam, Fuzuli, Laçin ve Kubadlı istikametinde bulunan birimlerin mevkilerinin de Ermenistan güçlerinin ateşine maruz kaldığı bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Fuzuli Haberleri | Fuzuli Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Fuzuli haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Fuzuli kimdir, hayatı ve biyografisi. Malatya'da bıçaklı kavgada 2 kardeş yaralandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.10.2021 10:17:58. #1.16#

title