FUZULİ HABERLERİ

Fuzuli haber, Fuzuli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fuzuli - 04.05.2021
MHP Genel Başkanı Bahçeli, partisinin 100 maddelik anayasa önerisini açıkladı: (1)
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Artık uzlaşmak ve yeni bir anayasa hazırlamak milli vecibedir. Buna dudak bükenler, sırt dönenler, yapay kriz çıkaranlar, ipe un serenler, fuzuli bahanelerle konuşmaya bile kapalı duranlar, tarih ve millet huzurunda demokratik hesaba şimdiden hazır olmalıdır.
Fuzuli - 29.04.2021
Son dakika haber... Bakan Soylu: Bugün İstanbul polisi çok önemli bir katliamı engellemiştir (2)
'DÜNYA PARMAK ISIRARAK BİZİ TAKİP ETTİ' İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'nin koronavirüs salgını ile mücadelesine ilişkin, "Yarın 19.00'dan itibaren tam kapanma dönemine giriyoruz. Tabloda eğriler gözüküyor. Ne zaman tedbir almışsak, kapanmışsak, kısıtlama koymuşsak iniş keskin bir şekilde, hatta çıkış biraz yatay çıkıyor, iniş daha keskin bir şekilde inebilme kabiliyetine sahip. Bu salgın başladığı andan itibaren Türkiye doğru bir yol tutturdu. İki avantajı vardı, bir meseleyi Avrupa ve dünyayı görerek iyi okudu. İki Türkiye'nin sağlık alt yapısı birçok kez dayak yediğimiz, 'bu paraları fuzuli harcadınız' dedikleri, 'şehir hastanelerine gerek var mıydı' dedikleri, tüm sorgulamaları yaptıkları sanki dünyadan para yağıyor, biz de bu paraları istediğimiz yere yatırım yapabilmeye haizmişiz gibi 'niye siz bunları şu sistemlerle yaptınız' diye eleştirilerle karşılaştığımız ama salgın döneminde gördük ki bütün dünya parmak ısırarak bizi takip etti" ifadelerini kullandı.
Fuzuli - 28.04.2021
Son dakika haberleri: Türk Edebiyat Vakfı "Doğumunun 200. Yılında Göyçeli Aşık Alasker" başlıklı etkinlik düzenledi
"Aşık Alasker'in sanatı sadece çalıp söylemek sanatı değil" Kasımlı, Aşık Alasker'in en muhtelif şiirlerine bakıldığında onun aynı zamanda büyük bir filozof olduğunun görüldüğünü belirterek, "Yani Aşık Alasker'in sanatı sadece çalıp söylemek sanatı değil. O muhteşem bir felsefi sistemdi. Bu felsefi sistemin içerisinde Sufi dünya görüşü, tasavvuf dünya görüşü, irfan ilminden gelen birçok meseleler var ki; şüphesiz onun bir mürşidi olmasa da o büyük aşıklar onun şiirlerinden beslenir. Nizami de beslenir, Fuzuli de beslenir.
Fuzuli - 26.04.2021
İran devlet televizyonunda Türk şair Fuzuli'ye hakaret edilmesi tepkilere neden oldu
İranlı akademisyen Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Rıza Heyet, İran devlet televizyonunda (IRIB) Türk şairi Fuzuli'ye hakaret içeren sözler kullanılmasına tepki göstererek, bu gibi sorumsuzca davranışların ülke birliğini olumsuz etkilediğini söyledi.
Fuzuli - 18.04.2021
Bağcılar Belediyesi, çevrim içi ramazan programında şair ve yazar Hayati İnanç'ı ağırladı
İnanç, Fuzuli'nin "Su Kasidesi" isimli eserinden okuduğu beyitlerle programı sona erdirdi.
Fuzuli - 11.03.2021
Son Dakika | Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı'nda konuştu: (1)
Davetlerine icabet ederek Mehmet Akif'in aziz hatırasına sahip çıktıkları için konuklara şükranlarını sunan Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: "Soğuk bir kış gününde gençlerin omuzlarında ebediyete uğurladığımız Mehmet Akif Ersoy'u bir kez daha rahmetle hürmetle yad ediyorum. Milli şairimizin ruhu şad, makamı ali, mekanı inşallah cennet olsun. Bu vesile ile merhum Mehmet Akif'in 'şanları Bedr'in arslanlarına eş' dediği Çanakkale şehitlerimize, İstiklal Harbi'mizde göğüslerini siper ederek yurdumuza alçakları uğratmayan tüm kahramanlarımıza, Kıbrıs Barış Harekatı'nı zafere taşıyan Mehmetçiklere, Mücahitlere, direniş erlerine, 15 Temmuz gecesi çıplak elleriyle FETÖ'cü hainlerin hayasız akınlarını durduran milli irade sevdalılarına, terör örgütlerine karşı yurt içinde ve yurt dışında destan yazan güvenlik görevlilerimizin, kahraman ordumuzun her bir ferdine Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, hayatta olanlara sağlık ve afiyet diliyorum. Mevlam bizleri şehitlerimizin kutlu yolundan, gazilerin yoldaşlığında ayırmasın diyorum." "Destanlarımız, milli karakterimizin teşekkülünde çok önemli bir yer tutar" Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: "Biz mayası şiirle yoğrulmuş bir milletiz. Bin yıllar öncesinden günümüze ulaşan destanlarımız, milli karakterimizin teşekkülünde çok önemli bir yer tutar. Anadolu toprakları şairleri sultan, sultanları şair kılan, kudretin kelamdan ve kalemden neşet ettiği bereketli topraklardır. Bu topraklar Yunus Emre, Hacı Bayram, Fuzuli, Nedim, Nabi, Erzurumlu Emrah, Baki, Şeyh Galip, Nef'i, Süleyman Çelebi, Yahya Kemal gibi nice söz üstadını yetiştirerek tüm insanlığa armağan etmiştir.
Fuzuli - 09.03.2021
Azerbaycan Milletvekili Ord. Prof. İsa Habibbeyli, 6. İstanbul Publishing Fellowship'e katıldı Açıklaması
"7. ve 10. yüzyıllardaki yazılı edebiyat eserleri Orhun ve Yenisey abideleri bizim ortak edebi abidelerimizdir. William Shakespeare, Avrupa Rönesansı için hangi mevkiye sahipse Türk-İslam dünyası için de büyük Azerbaycan şairi Nizami Gencevi, aynı misyonu üstlenmiştir. Nizami Gencevi, 12. yüzyılda Azerbaycan'ın Ömer Hayyam'ı gibi şöhret kazanmıştır. 13. ve 16. yüzyılda Azerbaycan edebiyatı anadilde varlığını sürdürmüştür. Ortak edebiyatımızın zirvesini temsil eden Fuzuli, şairliğin en büyük lirik divanını meydana çıkarmıştır.
Fuzuli - 08.03.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Kadına şiddetin sadece "takipçisiyiz" mesajlarıyla durdurulamayacağını ifade eden Öztrak, şunları kaydetti: "Devleti yönetenlerin sorumluluğu, kadına şiddeti engellemektir, yasaları uygulamaktır. Ama onun yerine saray ve AK Parti, bu yasalara temel teşkil eden ve TBMM'de oy birliğiyle kabul edilen İstanbul Sözleşmesi'ni 'Bize uymadı' deyip, tartışmaya açıyor. Artık daha fazla vakit ve can yitirmeyelim. Bu işin üstesinden gelemiyorsanız, o koltukları fuzuli yere işgal etmeyin.
Fuzuli - 06.03.2021
Beşiktaş Kulübü Başkanı Çebi: "Sezon başı 'Bu takımdan bir şey olmaz.' diyenler, şimdi neredesiniz?"
"Hala çatı ve 700 bin lira konuşuluyor. Ben bu kulübe tek kalemde 7 milyon lira bağışladım. 700 bin liranın mı peşine düşeceğim?" diyen Çebi, "Altındaki imza Fikret Orman, anlaşmayı yapan Fikret Orman, konuşan Fikret Orman. Hala Ahmet Nur Çebi diyorlar. Bir tane öneri yok. Sabah akşam hakaret ve iftira. Biz sizin bıraktığınız enkazı toparlamaya çalışıyoruz. Ne istiyorsunuz bizden? Tavsiyede bulunun, eleştirin. Şampiyonluğa gidiyoruz arkadaşlar. Sezon başı, 'Bu takımdan bir şey olmaz.' diyenler, şimdi neredesiniz. Niye sabretmediniz 3 ay? Yaptığımız transferler, eski transferlerin dörtte biri fiyatına dört katı top oynuyor. Takdir etmeyin ama fuzuli de konuşmayın.
Fuzuli - 02.03.2021
Azerbaycan'da, Karabağ'a "Büyük Dönüş" için çalışmalar sürüyor
Yol çalışmalarını, Fuzuli'de uluslararası havaalanının yapımına başlanması izledi.
Fuzuli - 19.02.2021
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana Stadyumu'nun açılış törenine canlı bağlantıyla katıldı Açıklaması
Tesisleşmenin Türk sporunu güçlendirme, sporcularımızı destekleme, hedeflerimize ulaşma noktasında çok büyük önem arz ettiğine inanıyoruz. Nitekim spor alt yapısına yaptığımız tüm bu yatırımların meyvelerini son yıllarda fazlasıyla toplamaya başladık. Sporcularımız 2002 yılında sadece 1481 madalya kazanabilmişken 2019'da elde ettikleri 8 bin 800 üzerinde madalya ile verilen emeklerin boşa gitmediğini tüm dünyaya gösterdiler. Faal sporcu sayımız son 18 yılda 206 binden 3 milyon 623 bini geçti." "Yakalanan başarının formülü, ülkenin enerjisini fuzuli tartışmalarla harcamamasıdır" Adana'da da sporcu sayısında rekor artışlar yakaladıklarını kaydeden Erdoğan, "İlimizde 2002'de 7 bin 762 lisanslı sporcu varken biz bu rakamı 189 bin 541'e ulaştırdık.
Fuzuli - 18.02.2021
Son dakika haberleri... Azerbaycan Başbakanı Ali Esedov, "Türkiye-Azerbaycan İş Forumu'nda konuştu Açıklaması
"Fuzuli'de inşa edilen havalimanı projesinde Türk şirketleri yer alacak" Esedov, Karabağ'ın Ermenistan işgalinden kurtarılmasının ardından bölgenin dünyanın en güzel yerlerinden birine dönüştürme çalışmalarının başlatıldığını aktardı.
Fuzuli - 15.02.2021
Azerbaycan ana karası ile Nahçıvan arasında inşa edilecek demir yolu hattının temeli atıldı
Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre Aliyev, Ermenistan'ın işgalinden kurtarılan bölgelere dün yaptığı ziyaret kapsamında Fuzuli ilinin Horadiz kasabasında düzenlenen törene iştirak etti.
Fuzuli - 12.02.2021
Sivas Valisi Ayhan, Suşehri'nde incelemelerde bulundu
Yapımı tamamlanan 100 yataklı öğretmenevi binasını da gezen Ayhan, Şehit Piyade Onbaşı Fuzuli Demir'in ailesine yaptığı ziyaretin ardından, ilçedeki kilit parke taş fabrikasında incelemelerde bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Fuzuli Haberleri | Fuzuli Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Fuzuli haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Fuzuli kimdir, hayatı ve biyografisi. GÜNDEM ÖZETİ / 31 Mayıs 2021.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.10.2021 16:53:53. #1.16#

title