FUZULİ HABERLERİ

Fuzuli haber, Fuzuli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fuzuli - 30.09.2020
Birleşmiş Milletler Ermenistan ve Azerbaycan'a çatışmalara derhal son verme çağrısında bulundu
Azerbaycan topraklarının Ermenistan tarafından işgal edilmesi Sovyetler Birliği'nin dağılma sürecinde milliyetçi Ermeniler, Dağlık Karabağ'da hak iddia etti. Ermenistan'ın silahlandırdığı gruplar, 1991'de Hankendi'yi, ertesi yıl da Hocalı ve Şuşa'yı işgal etti. Daha sonra Laçın, Hocavend, Kelbecer ve Ağdere'yi de ele geçiren Ermenistan güçleri, 1993'te Ağdam'a girdi. Ağdam'ı, Cebrayıl, Fuzuli, Gubadlı ve Zengilan illerinin işgali izledi.
Fuzuli - 29.09.2020
Azerbaycan'ın topraklarını kurtarmak için başlattığı karşı saldırının 3. gününde yaşananlar
Gün boyu yaşanan şiddetli çatışmalarda Azerbaycan ordusu, özellikle Fuzuli kentinin Ermeni güçlerinden temizlenmesi için operasyonlarına devam etti.
Fuzuli - 29.09.2020
Azerbaycan'ın işgal altındaki toprakları Karabağ
Karabağ, Azerbaycan'da Kür ve Aras nehirleriyle Ermenistan sınırları içinde bulunan Gökçe Gölü arasındaki dağlık bölge ile buraya bağlı ovalardan, Ağdam, Kelbecer, Laçın, Cebrail, Fuzuli, Gubadlı ve Zengilan yerleşim yerinden meydana geliyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Fuzuli Haberleri | Fuzuli Kimdir - Haberler - Sayfa 10 - Fuzuli haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Fuzuli kimdir, hayatı ve biyografisi. Ermenistan, Azerbaycan'ın sivil yerleşim birimlerine saldırısını sürdürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.10.2021 16:40:58. #1.16#

title