Haberler » Spor » Futbolun Devlerine Felekten Gece - Spor

Futbolun Devlerine Felekten Gece

Şanlıurfa'da Oynanacak Türkiye Kupası Finali Öncesi, İş Adamı Fatih Bucak Futbolun Patronlarına Felekten Bir Gece Yaşattı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener'in Ağalar Gibi Ağırlandığı Gecede 25 Kuzu Kesildi. Ünlü Türkücü İzzet Yıldızhan'ın Sahne Aldığı Gecede Su Gibi İçki Aktı.

Futbolun Devlerine Felekten Gece

Ziraat Türkiye Kupası final maçında GAP Arena Stadında karşı karşıya gelecek Trabzonspor ve Fenerbahçe karşılaşmasını izlemek için Şanlıurfa'ya gelen TFF Başkanı Mahmut Özgener, Sivasspor Kulüp Başkanı Mecnun Okyatmaz, Gaziantepspor Kulüp Başkanı İbrahim Kızıl, ünlü basketbolcu Zara ve gol kralı Tanju çolak'ın aralarında bulunduğu yüz kişiye, işadamı Fatih Bucak tarafından sıra gecesi düzenlendi. Hacı Bekir Sofrasında düzenlenen gecede Fatih Bucak, misafirlerini kapıda karşılayıp, yer sofrasına oturttu.

Şanlıurfa'ya gelen TFF Başkanı Mahmut Özgener ve diğer davetliler için günler öncesinde hazırlık yapan Bucak, konukları için 25 kuzu kesti. İçli pilav üzerine yerleştirilen kuzu çevirmeleri, tek tek masaların etrafından müzik eşliğinde dolaştırıldı. Yöresel yemeklerin ağırlıkta olduğu gecede davetlilere içki de ikram edildi. Urfa türküleriyle coşan davetliler, daha sonra sahne alan ünlü türkücü İzzet Yıldızhan ve Faruk Tuncer'in seslendirdiği Kürtçe ve Türkçe parçalara da eşlik etti. Neşeli görülen konuklar için, gecenin ilerleyen saatlerde acılı çiğköfte yoğruldu. Dolar, Türk lirası ve peçetelerin havada uçuştuğu gecede TFF Başkanı Mahmut Özgener, kendilerini ağırlayan işadamı Fatih Bucak'a plaket verdi. Bucak ise geceye katılanlara bakır tepsi hediye etti.

Ali LEYLAK - Mehmet SEZGİN - ŞANLIURFA - DHA

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler