Futbol Federasyonu'nda görev dağılımı yapıldı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu gerçekleştirdiği toplantıda, görev dağılımını yaptı.

Futbol Federasyonu'nda görev dağılımı yapıldı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu gerçekleştirdiği toplantıda, görev dağılımını yaptı.

Federasyon Başkanı Hasan Doğan başkanlığında gerçekleştirilen toplantı sonrası açıklama yapan Lütfü Arıboğan görev dağılımının şu şekilde yapıldığını belirtti: "Tuncay Karartı mali işlerden, Yunus Egemenoğlu hukuktan, Levent Kızıl milli takımlardan, Ufuk Özerten eğitimden, Mehmet Baykan amatörlerden, Mehmet Ali Aydınlar sağlıktan, Servet Yardımcı, Arif Koşar ve Süleyman Atal ise tesislerden sorumlu yönetim kurulu üyesi olarak görev yapacak."

Öte yandan TFF Yönetim Kurulu, Genel Sekreterliğe Metin Kazancıoğlu, Eğitim Dairesi Direktörlüğü'ne de Ahmet Güvener'i getirdi.

TFF Yönetim Kurulu ayrıca iki müsabakanın hükmen galibiyetle sonuçlandırılmasına karar verdi. Bu maçlarla ilgili alınan kararlar ise şöyle: "13.02.2008 tarihinde oynanan ve 1-0 Güngören Belediyespor'un galibiyetiyle sonuçlanan Zeytinburnuspor-Güngören Belediyespor TFF 2. lig müsabakası, Zeytinburnuspor'un Erkan Aygün isimli futbolcusunu sarı kart cezalısı olmasına rağmen oynattığı gerekçesiyle Güngören Belediyespor'un hükmen 3-0 galibiyetiyle tescil edildi. Futbolcu Erkan Aygün ile idareci Süleyman Aygün de tedbirsiz olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

14.02.2008 tarihinde Cizre İlçe Stadı'nda oynanırken yarıda kalan Cizrespor-Ceyhanspor maçı da Ceyhanspor'un hükmen 3-0 galibiyetiyle tescil edildi. Bu maçın hakem ve gözlemci raporlarını inceleyen TFF Yönetim Kurulu, 85. dakikada iki numaralı yardımcı hakem Osman Tüfekçi'nin, Cizrespor taraftarlarının attığı taşlarla yaralanarak müsabakaya devam edemeyecek durumda olmasının anlaşılmasının ardından hakem tarafından tatil edilen maçla ilgili olarak, Ceyhanspor'un 3-0 hükmen galip sayılmasına, müsabakada görülen sarı ve kırmızı kartların da geçerli olmasına karar verdi."

Kaynak: CHA