Futbol Federasyonu Başkanı Ulusoy: "Final yürüyüşünde bu ülkenin desteğine ihtiyacımız var"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Çarşamba günü Bosna Hersek ile oynanacak Avrupa Şampiyonası Grup Eleme son maçı için destek çağrısında bulundu.

Futbol Federasyonu Başkanı Ulusoy:

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, Çarşamba günü Bosna Hersek ile oynanacak Avrupa Şampiyonası Grup Eleme son maçı için destek çağrısında bulundu. Norveç galibiyeti sonrasında büyük bir avantajın elde edildiği ifade edilen yazılı açıklamada, Ulusoy, "Avrupa Şampiyonası eleme grubundaki bu hayati maçta, sadece tribünlerdeki taraftarların değil, tüm ülkenin desteğiyle oluşacak sinerjiye gereksinimimiz var." dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi;

"Bazen sekteye uğrasak da inancımız, güvenimiz, kalitemiz, kapasitemiz ve becerimizle iddiamızı bu noktaya taşıdık. Artık geçmişle ilgili hesaplaşmaları değil, geleceğe nasıl bakmamız gerektiğinin plan ve programlarını yapma sürecindeyiz. Dün yaşananlardan hepimiz gereken dersleri çıkarmalıyız. Kendi adımıza biz, beyaz bir sayfa açtık. Bu sayfada kırgınlık, küskünlük yok. Aksine sevgiyle, saygıyla oluşacak bir desteğin kucaklaşma arzusu var. Kritik bir maça çıkıyoruz. Oynanmamış hiçbir maçın kazanılmayacağının bilincindeyiz.

Çarşamba akşamı hepimizi zor bir sınav bekliyor. Sahadaki oyuncularımız, kulübedeki teknik adamlarımız, tribündeki taraftarlarımız ve tüm ülkede Milli Takımımızın başarısını alkışlamayı arzulayan vatandaşlarımızla yeni bir zafer yürüyüşü daha yapmaya hazırlanıyoruz. Bu kadronun inandığında aşamayacağı hiçbir engelin olmadığını biliyorum. Futbolcu kardeşlerimin gözlerinde bir zaferin daha parıltılarını görüyorum. Sonuna kadar verilecek sabırlı, anlayışlı ama coşkulu bir destekle finallerin yolunun açılacağını biliyorum. Gruptaki son 90 dakika, 3. kez katılma karalılığında olduğumuz finaller öncesindeki son engel. Bu engeli tüm ülke el ele, gönül gönüle vererek aşacak. Yeni bir zaferin hazırlığındayız. Ama asıl sorumluluğumuzun bundan sonra başlayacağının da bilincindeyiz. Baştan beri koyduğumuz hedef, finallerde başarılı olmak. Bu kadronun onu da gerçekleştireceğinden adım gibi eminim. Ancak önce son engeli aşmalıyız. Bugünlerde her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğumuz, sıkı sıkıya kenetlenmiş bir ülke bütünlüğünü de ortaya koyarak."

Kaynak: CHA