"Futbol Dışında da Enerji Harcıyacağız"

"Futbol Dışında da Enerji Harcıyacağız"

Bakan Kılıç, memleketi Samsun'un Asarcık İlçesi'nde yapılan yağlı güreş ve at yarışları şenliklerini izledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, memleketi Samsun'un Asarcık İlçesi'nde yapılan yağlı güreş ve at yarışları şenliklerini izledi. Burada yağlı güreşlere katılan Japon güreşçiyle bir süre görüşen Bakan Kılıç, yaptığı konuşmasında, "Yakında göreceksiniz ki enerjimizin, gücümüzün daha fazlasını futbol dışındaki branşlara ayıracağız" dedi.

Asarcık Belediyesi 68'incisi Yağlı Güreşler ve At Yarışları Şenlikleri'ne gelen Bakan Suat Kılıç, alanda toplanan halkı selamladı. Burada yaptığı konuşmasında bakanlığının adının son zamanlarda futbolda yaşanan gelişmelerde çok sık duyulduğunu belirten Kılıç, "Ama yakında göreceksiniz ki enerjimizin, gücümüzün daha fazlasını futbol dışında ki branşlara ayıracağız. Özellikle ata sporumuz güreşe ayıracağız. Eylül'ün 12'inde İstanbul'da Türkiye, Dünya Güreş Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak. ve minderin aslanları İstanbul'dan Türkiye'den, payitahttan bütün dünyaya Yaşar Doğu'nun Türk gibi kuvvetli sözünü hatırlacaktır" dedi.

Konuşmasının ardından Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, yağlı güreşlere katılan 29 yaşındaki Japon güreşçi Kazumi Suziki ile bir süre sohbet etti. Japonya'nın Ankara Büyükelçiliği'nde güvenlik görevlisi olarak çalıştığını ve 10 yıldır güreş yaptığını söyleyen Suziki, "2 yıldır Ankara'da çalışıyorum. İlk kez yağlı güreş yapıyorum. Tekrar güreşlere katılmayı düşünüyorum" diye konuştu. Küçük orta dalında mücadele eden japon güreşçisi Kazumi Suzuki, 43 yaşındaki Fahrettin Işık ile yaptığı karşılaşmayı kaybederek elendi.

Kaynak: DHA