Futbol: Bölgesel Amatör Lig

Futbol: Bölgesel Amatör Lig

(BAL) grupları belirlendi.

Futbol: Bölgesel Amatör Lig

Futbolda 2012-2013 sezonu Bölgesel Amatör Lig

(BAL) grupları belirlendi. Kütahya takımları Kütahyaspor, Kütahya Sera Şekerspor ve Dumlupınar Üniversitesispor, İstanbul, Sakarya, Eskişehir ve Düzce takımlarının da yer aldığı 10. grupta mücadele edecek.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan (TFF) yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'nin en üst amatör futbol ligi olan BAL'da 2012-2013 sezonunda toplam 160 takım 11 grupta mücadele edecek. BAL'da 6 grup 15 takımdan, 5 grup ise 14 takımdan oluşacak.

BAL'da 13 takımla temsil edilen İstanbul 3 grupta, 6 takımla temsil edilen İzmir ve 5 takımla temsil edilen Trabzon da 2 ayrı grupta temsil edilecek. İstanbul, İzmir ve Trabzon takımları, hangi grupta temsil edileceklerinin kurasını kendi illerinde çekecek.

Kütahya takımları Kütahyaspor, Kütahya Sera Şekerspor ve Dumlupınar Üniversitesispor, İstanbul'dan 4, Sakarya'dan 3, Eskişehir ve Düzce'den 2'şer takımın bulunduğu 14 takımlı 10. grupta yer aldı.

Bölgesel Amatör Lig'de gruplarında birinci olan 11 takım Spor Toto 3. Lig'e çıkmaya hak kazanacak, son iki sırayı alan takımlar ise küme düşecek.

BAL'da 2012-2013 sezonu fikstür çekimi ve müsabakaların başlama tarihi, takımların saha denetimlerinin tamamlanması sonrası açıklanacak.

Muhabir: Hadi Şengül

Yayıncı: Sedat Gök - KÜTAHYA