Fuse Projesi İmzalandı

Fuse Projesi İmzalandı

Merkezi Finans ve İhale Birimi (Mfib) Tarafından AB Projesi Olarak Açılan "Kentler ve Belediyeler Hibe Programı" Kapsamında "Fuse- Gelecekte İsveç ve Türkiye'de Sürdürülebilir Eğitim" Başlıklı Proje 224.622,96 Euro Bütçesiyle Hibe Almaya Hak Kazandı. Bu Hibenin Yüzde 90'ı AB Tarafından, Geri Kalan Yüzde 10'u Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Proje Ortakları İsveç-malmö, Muğla, Tarsus Belediyeler...

Fuse Projesi İmzalandı

Merkezi Finans ve İhale Birimi (MFİB) tarafından AB projesi olarak açılan "Kentler ve Belediyeler Hibe Programı" kapsamında "FUSE- Gelecekte İsveç ve Türkiye'de Sürdürülebilir Eğitim" başlıklı proje 224.622,96 Euro bütçesiyle hibe almaya hak kazandı. Bu hibenin yüzde 90'ı AB tarafından, geri kalan yüzde 10'u Antalya Büyükşehir Belediyesi ve proje ortakları İsveç-Malmö, Muğla, Tarsus Belediyeleri tarafından eşit şekilde karşılanacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Şahin Belediye adına Merkezi Finans ve İhale Birimi ile 30.05.2008 tarihinde kısa adı FUSE olan projenin uygulamaya başlaması için Ankara'da sözleşme imzaladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde gerçekleştirilecek projeye İsveç'ten Malmö Belediyesi, Türkiye'den de Muğla ve Tarsus Belediyeleri ortak olarak katılacak. 2009 yılı sonuna kadar sürecek projede ortak olan her belediye de Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üniversitelerin katkılarıyla ilköğretim çağındaki öğrencilere bir çevre sınıfı oluşturarak, küçük modellerle güneş, rüzgar, biogaz ile ilgili yenilenebilir enerji kaynaklarının gösterilmesi, iklim değişikliği, enerjinin verimli kullanılması, su tasarrufu konularında çevre eğitimi verilmesi planlandı. Ayrıca öğretmenlere yönelik Akdeniz Üniversitesi ile işbirliği içinde iklim değişikliği, yenilenebilir enerji, ısı yalıtımı konularında bir seminer verilecek.

(SÇ-HE-Y)

Kaynak: İHA