Füruzan İle 40 Yıl

26.08.2011 03:48 | Son Güncelleme: 26.08.2011 03:49
Füruzan İle 40 Yıl

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık Tarafından Yayımlanan Kitap-Lık Dergisinin Eylül Sayısının Dosya Konusu Parasız Yatılı Ve Füruzan Öykücülüğü.

Kitabın Fransızca çevirmeni Patrice Rötig'in kapsamlı bir röportajıyla açılan dosya Haydar Ergülen'in her bir öykü için yazdığı birer şiirle, Adnan Binyazar, Faruk Duman, Hülya Soyşekerci, Selim İleri, Yalçın Tosun, Murat Özyaşar, Şenay Eroğlu Aksoy ve yine bir başka Fransızca çevirmeni Elif Deniz'in yazılarıyla tamamlanıyor. Yazılara, Semih Poroy'un bu sayı için çizdiği desenler eşlik ediyor.

Turgut Uyar'ın 1952 tarihli bir şiirinin (El Ediniz Uzaklardan Ferdane Hanım) gün ışığına çıktığı, Taylan Altuğ'un Hulki Aktunç'un ardından yazdığı uğurlama yazısının da yer aldığı kitap-lık'ın yeni sayısında Emin Özdemir, Uğur Kökden, Ali Asker Barut, Ali Özgür Özkarcı, Tuncer Erdem ve Utku Özmakas yazıları, İsmail Pelit ve Juan Carlos Onetti öyküleri, Mustafa Ziyalan, Ömer P. Yılmaz, Aslı Serin, Serhat Uyurkulak, Senem Gökel ve Michelangelo şiirleri yer alıyor.

kitap-lık iyi edebiyatın adresi olmayı sürdürüyor.

Füruzan İle 40 Yıl

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title