Fulya Öztürk kimdir? Fulya Öztürk evli mi? FOX sunucusu Fulya Öztürk kaç yaşında, nereli? - Haberler
Haberi Paylaş

Fulya Öztürk kimdir? Fulya Öztürk evli mi? FOX sunucusu Fulya Öztürk kaç yaşında, nereli?

Haberler.com - Haberler | Gündem
Fulya Öztürk kimdir? Fulya Öztürk evli mi? FOX sunucusu Fulya Öztürk kaç yaşında, nereli?

CNN Türk ekranlarında adından bahsettiren başarılı muhabir Fulya Öztürk, FOX TV'de yeni bir program yapmaya başladı. Bu kapsamda Fulya Öztürk kimdir? Fulya Öztürk evli mi? FOX sunucusu Fulya Öztürk kaç yaşında, nereli? sorularının yanıtları gündemin merak edilen konuları arasında yer aldı.

Fulya Öztürk kimdir? Fulya Öztürk evli mi? sorularının yanıtları gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. CNN Türk ekranlarının sevilen muhabiri Fulya Öztürk, yeni kanalında yeni programıyla dikkatleri çeken bir isim oldu. Peki, FOX sunucusu Fulya Öztürk kaç yaşında, nereli?

FULYA ÖZTÜRK KİMDİR?

Gazeteci ve muhabir Fulya Öztürk, Ocak 1989 yılında Adana'nın Seyhan ilçesinde doğdu. Lise eğitimini Adana Gündoğdu Koleji'nde tamamladı. 2006 senesinde Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünü kazandı. Üniversiteyi kazandığı ilk sene 2006 yılında televizyonculuk kariyeri başladı.

2007 yılında Doğan TV'nin "Staj On Air" programıyla Star TV iç yapımlarda staj yaptı. Profesyonel iş hayatına 2008 yılında CNN TÜRK Programlar Departmanı'nda başladı. Başkent İletişim Akademileri'nde Diksiyon ve Drama eğitimi aldı.

2010 yılında CNN TÜRK Haber Merkezi'nde göreve başladı. 3 yıl Kurgu Editörlüğü yaptı. Birçok belgeselin ve haberin kurgusunu hazırladı.

2013 yılında Saha Muhabirliği'ne başladı.

Muhabirliğe başladığı ilk aylarda ses getiren haberler e imza attı. "Kobani'den kaçan Suriyeli Besma'nın hikayesi" ve "Üniversite hastanelerinde hasta yakınlarından istenen medikal malzeme" haberi, "Türkiye'de Romatolog yok", "Bir doktorun 36 saat nöbet çilesi" ve Avrupa'ya kaçmak için İzmir'e gelen Suriyelilerin kaçak yollarla nasıl göç ettiklerini anlattığı "Sığınamayanlar Belgeseli" çok ses getirdi. Öztürk birçok üniversite ve dernekten ödüller aldı. "Yılın Muhabiri" ve "En İyi Özel Haber" dalında onlarca ödüle layık görüldü. TEDx'te konuşmacı oldu. Suriye'de, Afrika'da, Arakan'da ve gittiği afet bölgelerinde yaptığı haberler farkındalık yarattı. Birçok insanın sesi oldu. Yaptığı haberler sayesinde birçok insana yardım ulaştırdı. Sokakta yaptığı çok sayıda röportajı sosyal medyada gündem oldu. Dünyanın birçok ülkesini gören Öztürk, Türkiye ve memleketi Adana aşığı.

''Dünyaya yine gelsem yine 'Muhabir' olmak isterdim" diyen Öztürk, işine tutkuyla bağlı. Gittiği coğrafyalarda muhabir ve bir STK ruhuyla çalışan Fulya Öztürk'ün önceliği kamu yararı. En önemlisi insanların sesi olmak.

Öztürk Saha Muhabirliği'nin yanında, CNN TÜRK Haber Merkezi'nin İstihbarat Şef Yardımcısı görevini de üstleniyor.

İnsana dair her şeyin içinde olmayı çok seven Öztürk, ilkokul yıllarından üniversite yıllarına kadar Türk Sanat Müziği eğitimi aldı. Adana'da konserlere çıktı. Öztürk için müzik hayatının bir parçası...

İlerde bir vakıf kurup, yardıma muhtaç insanlara destek olmak istiyor.

Fulya Öztürk, FOX TV ekranlarında Umudun Olsun adlı programı sunmakta.

Haberler.com - Gündem
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
500
title