Fujitsu Veri Depolama Serisine Yeni Değerler Ekledi

Fujitsu Veri Depolama Serisine Yeni Değerler Ekledi

12.02.2010 14:30 | Son Güncelleme: 12.02.2010 14:30
Fujitsu Veri Depolama Serisine Yeni Değerler Ekledi

Orta Ölçekli İşletmelerin Güvenli Veri Depolama İhtiyaçlarına Cevap Veren Fujitsu Eternus Dx Serisi, Yeni Yönetim Yazılımı, Eternus Dx90 Modeli ve 2,5 İnç Disk Desteği ile Bu Alanda Hesaplı ve Güvenilir Çözüm Arayan Kurumlara Büyük Bir Esneklik Sağlıyor.

12 Şubat 2010 – Veri depolama ve yedekleme pazarında hesaplı çözümler sunan giriş seviyesi Fujitsu ETERNUS veri sistemleri, yeni teknolojiler ve yazılımlarla yepyeni bir kulvara girmeye hazırlanıyor. Yeni yönetim yazılımı ETERNUS SF Express, 2,5 inçlik disklerin kullanımına izin veren yer ve enerji tasarruflu Fiber Kanal tasarımı ve replikasyon becerilerine sahip yeni ETERNUS DX90 modeli ile güç kazanan Fujitsu ETERNUS disk veri depolama sistemleri, kurumsal pazardaki iddiasını her geçen gün daha da artırıyor.

Fujitsu'nun Dinamik BT Altyapıları vizyonu ile değişen kurumsal ihtiyaçlara uyum sağlayan ETERNUS SF Express yönetim yazılımı ile yöneticiler, işletme genelinde kullanılan tüm Fujitsu ETERNUS DX giriş seviyesi disk tabanlı veri depolama sistemlerini tek bir noktadan izleyebiliyor ve kolayca yönetebiliyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeleri hedefleyen bu yazılımın kullanım kolaylığı nedeniyle kurum içinde bu işe özel uzman birinin görevlendirilmesi gerekmiyor.

ETERNUS SF Express, gelişmiş kopyalama teknolojisi ile veri kopyalarının (clone) üretimini ve veritabanlarının herhangi bir anda salt okunabilir kopyalarının (snapshot) alınmasını sağlayarak üretilen bilginin daima güncel kalmasını sağlıyor.

ETERNUS DX90 ile replikasyon

ETERNUS güvenli veri sistemlerine değer katan yeni ürünlerden biri olan ETERNUS DX90 modeli Fujitsu'nun bu giriş seviyesi ürün ailesine replikasyon becerileri katarak önemli bir boşluğu doldurdu. ETERNUS DX90'a yazılan verileri aynı zamanda ikinci bir ETERNUS DX90 cihazına eşzamanlı veya eşzamansız olarak kaydetmeye (replikasyon) yarayan teknoloji, özellikle olağanüstü durum yönetimi ve iş sürekliliği kaygısı yaşayan kurumlar için ideal bir seçim olarak öne çıkıyor.

Kurumsallaşma yolunda bilgi güvenliğine büyük önem veren ve veri replikasyon özelliklerini en ekonomik şartlarda kullanmak isteyen küçük ve orta ölçekli şirketler için, ETERNUS SF Express yönetim yazılımı, ETERNUS DX90 ve Remote Copy lisansı komple bir çözüm seti oluşturuyor.

2,5 inç disklerle yer ve enerji tasarrufu

ETERNUS DX disk tabanlı veri depolama sistemleri, standart 3,5 inç disk modellerinin yanı sıra daha az yer tutan ve enerji tüketimi düşük 2,5 inç disk sürücüleri destekleyen Fiber Kanal tabanlı modeller de sunuyor.

ETERNUS DX60, DX80 ve DX90'ın bu alternatif modelleri, 24 adede kadar 2,5 inç SAS sabit diskin yer alabildiği 2U standardında raf modüllerinin her birinde kullanıcılarına 146 GB veya 300 GB gibi yüksek bir veri depolama hacmi sunuyor. Bu kapasitenin günümüzün yeni disk standartlarından biri olmaya hazırlanan SSD disklerle daha da artırılması mümkün görünüyor. SSD (Solid State Drives) disklerin her biri 100 ila 200 GB veri depolayabiliyor.

Fiber Kanal bağlantılı ETERNUS DX60 ve DX80 modelleri bu diskleri kullanabildiği gibi önümüzdeki bahar aylarında ETERNUS DX90 da SSD'leri desteklemeye başlayacak.

Fujitsu Türkiye Genel Müdürü Halit Zaim yeni ürünler hakkında şöyle konuştu:

"Fujitsu'nun yenilikçi ETERNUS DX veri depolama ürün ailesinin, gerek yönetim açısından sağladığı kolaylıklar, gerekse maliyet avantajları ile artık orta ölçekli işletmelerin BT yatırım planlarında yer almaya başladığını söyleyebiliriz. Özellikle iş sürekliliğinin önemli olduğu kurumlarda ve olağanüstü durum senaryoları geliştiren şirketlerde yüksek veri hacmine karşılık küçük disk ortamlarını kullanma becerisiyle ETERNUS DX serisi, uygun sahip olma maliyeti açısından çok cazip görünüyor. ETERNUS SF Express'in esnek yönetim kolaylıkları, kuruma yüksek bilgi güvenliği sunarken, aynı zamanda mevcut veri depolama sistemlerinin yönetimi için özel bir uzman istihdam edilmesi gerekliliğini de ortadan kaldırıyor. Dinamik BT Altyapıları vizyonu ile geleceğin veri merkezlerine yol gösteren Fujitsu, ETERNUS markasını yüksek katma değerli bir ürün ailesine dönüştürmeye devam ediyor".

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fujitsu Veri Depolama Serisine Yeni Değerler Ekledi - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 14:02:17. #1.14#
title