FUAT SEZGİN HABERLERİ

Fuat Sezgin haber, Fuat Sezgin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fuat Sezgin - 20.12.2019
KAYÜ'de "Geleneksel Yıl Sonu Sergisi" açıldı
KAYÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, "2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" etkinlikleri kapsamında düzenlenen yıl sonu sergisinin açılışında konuşan Rektör Prof.
Fuat Sezgin - 20.12.2019
Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Arınç: "Türkiye'nin tarihinde bir soykırım utancı yoktur"
Arınç, Bursa Büyükşehir Belediyesince, "Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" etkinlikleri kapsamında ilk kez organize edilen kitap fuarının açılışına katıldı.
Fuat Sezgin - 20.12.2019
Kitap kurtları Bursa'ya
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kitap Fuarı, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (Merinos AKKM) düzenlenen törenle start aldı. Fuarın açılışına; Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Bülent Arınç, Cumhurbaşkanlığı Bilim Teknoloji ve Yenilik Politikaları Kurulu Üyesi Prof.Dr. Teoman Duralı, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bosna Hersek'in Türkiye Büyükelçisi Bakir Sadoviç ve Aliya İzzetbegoviç'in torunu Nada Berberoviç de katıldı. '2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı' anısına ithaf edilen fuar, Prof.
Fuat Sezgin - 20.12.2019
İslam'da Medeniyet Bilimleri Tarihi Sempozyumu
İHÜ tarafından İslam bilim tarihi araştırmacısı Prof. Dr. Fuat Sezgin'in anısını yaşatmak ve bilimsel mirasına ev sahipliği yapmak amacıyla Başakşehir yerleşkesinde düzenlenen "İslam'da Medeniyet Bilimleri Tarihi" başlıklı sempozyumun açılışında konuşan Şentürk, insan ve toplum bilimlerini gündeme getirmek için çalıştıklarını anlattı.
Fuat Sezgin - 20.12.2019
Prof. Dr. Fuat Sezgin'in adı kütüphaneye verildi
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Külliyesi'nde bulunan kütüphaneye, dünyaca ünlü İslam bilim tarihi araştırmacısı Prof. Dr. Fuat Sezgin'in adı verildi.
Fuat Sezgin - 20.12.2019
"İslam'da Medeniyet Bilimleri Tarihi Sempozyumu" başladı
İbn Haldun Üniversitesinin (İHÜ), İslam bilim tarihi araştırmacısı Prof. Dr. Fuat Sezgin'in anısına düzenlediği "İslam'da Medeniyet Bilimleri Tarihi Sempozyumu" başladı.
Fuat Sezgin - 20.12.2019
GÜNDEM ÖZETİ / 20 Aralık 2019
(Ankara/11.15) 2- İbn Haldun Üniversitesince merhum Prof. Dr. Fuat Sezgin'in anısını yaşatmak ve bilimsel mirasına ev sahipliği yapmak amacıyla "İslam'da Medeniyet Bilimleri Tarihi Sempozyumu" düzenlenecek.
Fuat Sezgin - 19.12.2019
SUBÜ'de bilim tarihi konuşuldu
Cumhurbaşkanlığı 2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı etkinlikleri kapsamında Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde (SUBÜ) "İnsanlığın Ortak Mirası Bilim Tarihi" konulu panel düzenlendi.
Fuat Sezgin - 18.12.2019
İHÜ, "2019 Fuat Sezgin Yılı"dolayısıyla sempozyum gerçekleştirecek
İbn Haldun Üniversitesi (İHÜ) 20-21 Aralık tarihlerinde Başakşehir Yerleşkesi'nde "İslam'da Medeniyet Bilimleri Tarihi" başlıklı bir sempozyum düzenleyecek.
Fuat Sezgin - 14.12.2019
2020 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2019 yılını "Fuat Sezgin Yılı" olarak ilan ettiğini hatırlatan Varank, bu kapsamda Türkiye Bilimler Akademisi üyelerinin yıl boyunca üniversitelerde konferanslar düzenlediğini söyledi.
Fuat Sezgin - 12.12.2019
Öğrenciler 'Bilim Kurdu Dergisi'nin yeni sayısını Başkan Kavuş'un elinden aldılar
Başladığı günden bu yana öğrencilerin gelişimlerine önemli katkılar sunan Meram Belediyesinin Bilim Kurdu Projesi, öğrencilerin yanı sıra öğretmenler ve velilerin büyük beğenisini topladı. Projede, 5. 6. ve 7. sınıfta okuyan öğrenciler Meram Belediyesi tarafından bilim insanlarıyla ve bilimsel kitap ve dergilerden oluşan bilim yayınlarıyla buluşturulup bilime olan merakları artırılıyor. Proje kapsamında ayrıca bilim münazaraları, akıl zeka oyunları turnuvaları ve bilim yarışmaları düzenleniyor. Bilim Kurdu Projesi ile topluma yön verebilecek lider çocuklar yetiştirmenin yanısıra, tüm öğrencilere bilhassa üstün yetenekli çocuklara tıp, astronomi, ziraat, mühendislik, robotik, matematik gibi bilimleri ve islam bilim adamları tarihini yayın, üniversite uygulamaları, bilgi yarışmaları, bilim münazaraları, akıl zeka oyunları desteği ile milli ve özgüvenli bireyler yetiştirilmesi hedefleniyor.Uzak mahallelerde öğrenim gören çocuklar için de, bu proje kapsamında ayrı bir başlık altında özel olarak programlar düzenleniyor. PROJENİN BU DÖNEMİ 'PROF. DR. FUAT SEZGİN YILI' OLARAK İLAN EDİLDİ Projede bu yıl, çocukların ve gençlerin hem İslam bilim adamlarını daha yakından tanımaları hem de Prof. Dr. Fuat Sezgin gibi değerli bir ismi tanımaları için 'Prof.
Fuat Sezgin - 12.12.2019
Suşehri'nde öğrencilerle söyleşi programı düzenlendi
Suşehri ilçesinde, "2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin Yılı" etkinlikleri kapsamında söyleşi düzenlendi.
Fuat Sezgin - 11.12.2019
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: "Müslümanca bir tavır içerisinde olmalıyız"
Çocukların eğitimine önem verilmesini isteyen Prof. Dr. Erbaş, "Ey iman edenler şunu biliniz ki; mallarınız ve çocuklarınız sizin için bir imtihandır." ayetini okuyarak, şöyle devam etti: "Çocuklarımıza sürekli telkinde bulunalım, İslam'ı yaşayarak, ilim tahsil etsinler. Çocuklarımızın ilim adamı olması önemli bir şey, bununla beraber gönlümüz ister ki camiyle, namazla, İslam'ın ilkeleriyle birlikte olsunlar. Rabblerini, Peygamberlerini, medeniyetlerini tanısınlar. Sizlerden istirhamım, hocalarımızla birlikte el ele, omuz omuza verelim, çocuklarımızı yetiştirelim. O zaman Rabb'im ne güzel başarılar yaratır." Erbaş, dünyanın sayılı ilim adamlarından olan ve geçen yıl vefat eden Prof. Dr. Fuat Sezgin'in de Almanya'da Müslüman alimlerin buluş ve eserlerini gün ışığına çıkarmaya yönelik çalışmalar yaptığını hatırlattı.
Fuat Sezgin - 11.12.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ - 2
Merkez Habibler Mahallesi'nde bulunan Hacı Ayşe Ateş Anadolu Lisesi, Fuat Sezgin Anadolu Lisesi, Sultangazi Anadolu Lisesi ve Hasan Celal Güzel Anadolu Lisesi'nde yaklaşık 4 bin öğrenci eğitim görüyor.
Fuat Sezgin - 11.12.2019
(havadan görüntülerle) SULTANGAZİ'DE ÖĞRENCİLERİN TEHLİKE DOLU YOLCULUĞU SONA ERDİ
  Merkez Habibler Mahallesi'nde bulunan Hacı Ayşe Ateş Anadolu Lisesi, Fuat Sezgin Anadolu Lisesi, Sultangazi Anadolu Lisesi ve Hasan Celal Güzel Anadolu Lisesi'nde yaklaşık 4 bin öğrenci eğitim görüyor.
Fuat Sezgin - 11.12.2019
(havadan görüntülerle) SULTANGAZİ'DE ÖĞRENCİLERİN TEHLİKE DOLU YOLCULUĞU SONA ERDİ
Merkez Habibler Mahallesi'nde bulunan Hacı Ayşe Ateş Anadolu Lisesi, Fuat Sezgin Anadolu Lisesi, Sultangazi Anadolu Lisesi ve Hasan Celal Güzel Anadolu Lisesi'nde yaklaşık 4 bin öğrenci eğitim görüyor.
Fuat Sezgin - 11.12.2019
KAYÜ'de "Prof. Dr. Fuat Sezgin Anı Köşesi" açıldı
Kayseri Üniversitesi'nde (KAYÜ) "Prof. Dr. Fuat Sezgin Anı Köşesi" açıldı.
Fuat Sezgin - 10.12.2019
Gençlik ve Spor Bakanlığından 1001 projeye 17,5 milyon liralık destek
Engelli gençlere yönelik farklı düzeylerde eğitim veren kurumların 21 projesi de desteklenecek projeler arasında yer aldı. 15 Temmuz ve Prof. Dr. Fuat Sezgin temalı projelere öncelik verildi Kültür sanat başlığı altında sunulan 15 Temmuz temalı proje tekliflerine öncelik verilirken, bu kapsamda 78 proje desteklendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Fuat Sezgin Haberleri | Fuat Sezgin Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Fuat Sezgin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Fuat Sezgin kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika: Kanal İstanbul'a karşı çıkan CHP'ye, Erdoğan'dan yanıt: İktidara gelemeyeceksi
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.09.2021 23:14:49. #1.13#

title