FUAT SEZGİN HABERLERİ

Fuat Sezgin haber, Fuat Sezgin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fuat Sezgin - 17.01.2020
TÜBA'nın GEBİP ve TESEP 2020 ödül başvuruları başladı
TESEP çerçevesinde, 2017'den itibaren her yıl "sosyal bilimler" alanında bir esere "TÜBA-TESEP Halil İnalcık Özel Ödülü" verildiğini de hatırlatan Şeker, TÜBA Şeref Üyesi merhum Prof. Dr. Fuat Sezgin adına geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bilim tarihi alanında bir esere "TÜBA-TESEP Fuat Sezgin Özel Ödülü" takdim edileceğini aktardı.
Fuat Sezgin - 13.01.2020
Verem Savaş Eğitimi ve Propaganda Haftası
Bartın Verem Savaş Dispanseri sorumlu hekimi Doktor İsmet Kavaklı ve hemşire Ayten Caymaz tarafından Fuat Sezgin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesindeki eğitimlerde, verem hastalığı ve korunma yolları anlatıldı.
Fuat Sezgin - 08.01.2020
"Miras" tiyatro oyunu, MÜSİAD'da sanatseverlerle buluşacak
Kültür-sanat alanındaki faaliyetlerine Emire Konuk Közberi'nin "Şimdi ve Sonsuzluk" sergisi ile başlayan MÜSİAD, daha sonra Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi iş birliğinde Prof. Dr. Fuat Sezgin'in anısına hazırlanan "Bilimden Sanata Yansımalar" sergisi ile Mevlid-i Nebi Sergisi'ni sanatseverlerle buluşturdu.
Fuat Sezgin - 07.01.2020
Edirne'den kısa kısa
TÜ'de "Fuat Sezgin Üzerine İki Konferans" etkinliği Trakya Üniversitesinde (TÜ) "Fuat Sezgin Üzerine İki Konferans" etkinliği düzenlendi.
Fuat Sezgin - 03.01.2020
Rektör Karakaya, İstanbul'da öğrencilerle bir araya geldi
KAEÜ'den yapılan açıklamaya göre, Karakaya, İstanbul Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin düzenlediği "Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferansı"nda katılarak öğrencilere hitap etti.
Fuat Sezgin - 03.01.2020
Bağcılar'da ebeveynlere "Evde Bilim Eğitimi" veriliyor
Çocuklar için kurulan Bağcılar Belediyesi Fuat Sezgin Bilim Merkezi'nde ebeveynler için "Evde Bilim Eğitimi" düzenleniyor.
Fuat Sezgin - 02.01.2020
Karatay Belediyesi'nden anlamlı etkinlik
BAŞKAN KILCA, ÖZEL EĞİTİM SINIFI ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği Fuat Sezgin Ortaokulu ziyaretinde özel eğitim sınıfında öğrenim gören öğrenci ve öğretmenlerinin sinema talebini yerine getirdi.
Fuat Sezgin - 31.12.2019
TÜBİTAK'tan 2019'da bilim ve teknoloji ekosistemine destek
Bu yıl TÜBİTAK tarafından 4 bilim, 11 teşvik ödülü ve 1 Fuat Sezgin Bilim Tarihi Ödülü verilmesine karar verildi.
Fuat Sezgin - 31.12.2019
ERÜ'ye TÜBA ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Osmanlı-Türk Tıp ve Eczacılık Tarihi alanında yapmış olduğu özgün çalışmalar ve yürütmekte olduğu projelerin İslam Bilim Tarihine önemli katkılarından dolayı "2019 TÜBA Fuat Sezgin Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülü"nü Eczacılık Fakültesi Eczacılık Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı Doç.
Fuat Sezgin - 30.12.2019
TÜBA ve TÜBİTAK Bilim Ödülleri sahiplerini buldu
TÜBİTAK Teşvik Ödülleri, Doç. Dr. Uğur Bozkaya, Dr. Öğr. Üyesi Emine Ülkü Sarıtaş Çukur, Doç. Dr. Alper Uzun, Doç. Dr. Uğur Canpolat, Prof. Dr. Güliz Nigar Güncü, Doç. Dr. Nurhan Özlü Sıcakkan, Prof. Dr. Yavuz Akbulut, Doç.Dr. Şener Aktürk, Doç. Dr. Gül Günaydın, Doç. Dr. F. Nükhet Harmancıoğlu Gür ve Doç. Dr. Ayşenur Büyükgöze Kavas'a verilirken, TÜBİTAK Bilim Ödülleri, Prof. Dr. Ahmet Gül, Prof. Dr. Erdal Arıkan, Prof. Dr. Kazim Şahin ve Prof. Dr. Syeda Arzu Wastı'ya verildi. Fuat Sezgin Ödülü ise Prof.
Fuat Sezgin - 30.12.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri Töreni'nde konuştu: (3)
"18 il Deneyap Teknoloji Atölyesi'ne kavuşacak" Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, gelecek iki yılda 81 ilde 100 Dene-yap Teknoloji Atölyesi kuracaklarını bildiren Erdoğan, şöyle konuştu: "Bu yıl 12 ilde eğitimleri başlattık. Önümüzdeki yıl Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Antalya, Çanakkale, Çorum, Elazığ, Gaziantep, Isparta, Kahramanmaraş, Kastamonu, Malatya, Rize, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tokat ve Yozgat olmak üzere 18 il daha Dene-yap Teknoloji Atölyesi'ne kavuşacak. Buralarda çocuklarımız 3 yıl boyunca robotikten yapay zekaya, siber güvenlikten nano teknolojiye kadar kapsamlı ve tamamen ücretsiz teknoloji eğitimleri alacak. Hedefimiz 5 yılda 50 bin öğrencimizi bu eğitimlerden yararlandırmaktır." Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin her alanda özellikle bilimde ve teknolojide geldiği yerin çok önemli olduğunu ama hala katedecek çok yol olduğunu dile getirerek şunları kaydetti: "Biz bilim insanlarımızı desteklemeye, kendilerine her alanda katkı sunmaya, imkan sağlamaya devam edeceğiz. Asıl büyük sorumluluk, bilim insanlarımızın omuzlarındadır. Sizlerin gayreti, birikimi, kabiliyeti ve ortaya çıkartacağı teorik, pratik ürünlerle hedeflerimize yürüyeceğiz. TÜBİTAK'a ve TÜBA'ya bu konuda önemli görevler düşüyor. 'Marifet iltifata tabidir' anlayışıyla bilim insanlarımızı teşvik eden TÜBİTAK ve TÜBA'dan asıl kendi bilim ve teknoloji iklimimizi oluşturmasını bekleyeceğiz. Biz 'Bana bir harf öğretenin kulu, kölesiyim.' diyen zihniyetin takipçisiyiz, mensuplarıyız. Biz de bunları aynı anlayışla devam ettireceğiz. Unutmayınız, her medeniyet kendi teknolojisini, her teknoloji kendi kültürünü ve değerini üretir. Bunu başardığımızda coğrafyamız yeniden bilim ve teknolojinin cazibe merkezi haline dönüşecektir." Konuşmaların ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, TÜBA Şeref Üyesi Prof. Dr. Fuat Sezgin'in 5 ciltlik "İslam'da Bilim ve Teknik" eseriyle, Bilim Teknik Dergisi'nin 1990 yılı ağustos sayısını hediye etti.
Fuat Sezgin - 30.12.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜBİTAK ve TÜBA Bilim Ödülleri Töreni'nde konuştu: (1)
Bilim insanlarına verilecek ödüllerin bu yöndeki gayretlerin bir takdiri ve yürütülen çalışmaların başarıyla sonuçlanması temennisinin aynı zamanda bir teyidi olduğuna dikkati çeken Erdoğan, "Geçen yıl kaybettiğimiz Profesör Doktor Fuat Sezgin'in anısına oluşturduğumuz ödül vasıtasıyla bu değerli hocamızı bir kez daha yad etme fırsatı bulduk.
Fuat Sezgin - 30.12.2019
TÜBA-TÜBİTAK Bilim Ödülleri sahiplerini buldu
Bilim insanlarına yönelik desteklerin taçlandığı sürecin, TÜBİTAK ödülleri olduğunu belirten Mandal, 54 yıldır verilen ödüller kapsamında 175 Bilim Ödülü, 87 Hizmet Ödülü, 509 Teşvik Ödülü, 17 Özel Ödül ve bu yıla mahsus olmak üzere verilen Prof. Dr. Fuat Sezgin Bilim Tarihi Ödülü ile birlikte toplam 789 bilim insanının ödüllendirdiği bilgisini verdi.
Fuat Sezgin - 30.12.2019
Ulusal Lider Araştırmacılar Programı başlıyor
"TÜBİTAK ve TÜBA'nın birikimi, Türkiye'nin birikimi" Bilimsel başarının geliştirilmesi, topluma yayılması ve bilim temelli bir gelecek için çalışmaların hızla devam ettiğini aktaran Varank, Bilimler Akademisinin bilim eğitimi, kök hücre, gıda ve enerji gibi alanlarda faaliyetlerini sürdürdüğünü, Akademinin bu sene merhum Fuat Sezgin adına pek çok faaliyet gerçekleştirildiğini anlattı.
Fuat Sezgin - 27.12.2019
KAEÜ'nün hedefi Ahiliğin kalite anlayışına ulaşmak
KAEÜ'den yapılan açıklamaya göre, Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi Prof. Dr. Fuat Sezgin Salonunda gerçekleştirilen Kalite Komisyonu Toplantısında konuşan Karakaya, 2015 yılında göreve geldiğinde başlattıkları çalışmalar sonunda TSE'den tüm birimleriyle kalite belgesi alan tek üniversite olduklarını ifade etti.
Fuat Sezgin - 26.12.2019
ÖNDER 4. Kültür Sanat Ödülleri sahiplerini buldu
"ÖNDER Özel Ödülü"nü Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun elinden alan Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırma ise gençlerin bu ülkenin geleceği adına başarılı olmaları için daha fazla okuma yapmaları gerektiğini vurgulayarak, bilimler tarihi alanında dünyanın sayılı isimlerinden olan Fuat Sezgin ile Sultan Abdülhamid'in başarılarına dair örnekler verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Fuat Sezgin Haberleri | Fuat Sezgin Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Fuat Sezgin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Fuat Sezgin kimdir, hayatı ve biyografisi. Bilimler Tarihçisi Prof. Dr. Fuat Sezgin makale yarışması ödülleri verildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.09.2021 05:24:31. #1.13#

title