Fuat Oktay kimdir? Fuat Oktay hayatı ve biyografisi!

Fuat Oktay kimdir? Fuat Oktay hayatı ve biyografisi!

Haberler.com - Haberler | Gündem
Fuat Oktay kimdir? Fuat Oktay hayatı ve biyografisi!

Siyaset gündemini ilgilendiren gelişmeler hakkında yaptığı yorumlar ve yürüttüğü faaliyetlerle sık sık gündeme gelen Fuat Oktay vatandaşların merak konusu oldu. Peki, Fuat Oktay kimdir? İşte, Fuat Oktay hayatı ve biyografisi!

Gündeme dair açıklamaları ile tanınan Fuat Okay, açıklamaları ve demeçleri ile gündem yön veriyor. Vatandaşların meraklı sorularının odağı haline gelen Fuat Oktay hakkında, Fuat Oktay kimdir, Fuat Oktay hayatı ve biyografisi gibi konular araştırılıyor.

FUAT OKTAY KİMDİR?

1964 yılında Yozgat-Çekerek'te doğdu. 1985 yılında, Çukurova Üniversitesi, İşletme Bölümü'nden mezun olduktan sonra üniversitede araştırma görevlisi olarak çalıştı.

1990 yılında, ABD'de otomotiv sektörünün merkezi Detroit'teki Wayne State Üniversitesi'nde imalat mühendisliği ve işletme alanlarında yüksek lisans programlarını tamamladı. Aynı üniversitede endüstri mühendisliği alanında doktora derecesini alarak, havacılık ve otomotiv endüstrisi alanlarında uzmanlaştı.

Beykent Üniversitesi'nde İşletme Bölüm Başkanlığı ve Dekan Yardımcılığı yaptı. Hem kamu hem de özel olmak üzere, birçok şirkete danışmanlık hizmetlerinde bulundu, bu şirketlerin bazılarında genel müdür, başkan yardımcısı ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini üstlendi.

2008-2012 yılları arasında Türk Hava Yolları (THY) Stratejik Planlama ve İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama, Üretim Planlaması ve Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. Bu görevi boyunca çok sayıda ortak girişim projesini hayata geçirdi.

2 Ocak 2012 tarihinden 19 Haziran 2016 tarihine kadar T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı görevini yürüttü. 19 Haziran 2016-9 Temmuz 2018 tarihleri arasında da Başbakanlık Müsteşarlığı yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 9 Temmuz 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak görevlendirildi.

İngilizce biliyor. Üç çocuk babasıdır.

Manşet Haberler

title